My w Turcji, a tymczasem mam dla Was miejsce sztos prosto z Polski! 🙂 Podziękujcie Marlenie za piękne odkrycie i piękny post! Zapraszam! 🙂

M: Co roku w lipcu szukamy magicznego miejsca w Polsce dla grupy znajomych. To nie lada wyzwanie! Jeździmy w pięć rodzin, a każda z dziećmi 🙂 W tym roku odkryliśmy zupełnym przypadkiem miejsce, o którym muszę Wam koniecznie opowiedzieć. Ostatni tydzień lipca spędziliśmy wśród łąk, pól i dziewiczych lasów na Warmi, w Plajnach, w Ogrodzie Dobrych Myśli.

Wszystkie magiczne miejsca, które udało mi się odwiedzić w Polsce, są takie dzięki wyjątkowym Właścicielkom. Tak było i tym razem. Plajny prowadzi Paulina Budzińska – Nava wraz ze swoim partnerem, 9 miesięczną córeczką i pod opiekuńczymi skrzydłami mamy i taty.

Pozwólcie, że opowiem Wam ich historię. Paulina jest pasjonatką flamenco, mieszkała wcześniej w Warszawie, ale też w Meksyku. Wraz z rodzicami szukali rodzinnej działki na Mazurach z jeziorem na lato, a kupili gospodarstwo na Warmii z prawie 300- letnim domem podcieniowym i bocianim gniazdem. O zakupie zadecydowała mama Pauliny, która wierzy w przeznaczenie. I tak 12 lat temu kupili gospodarstwo na Warmii, a 6 lat temu zaczęli przyjmować gości.  Na początku były to głównie grupy warsztatowe. Zastanawiali się, czy czy indywidualni gości nie będę przypadkiem się u nich nudzić… Okazuje się jednak, że wręcz przeciwnie! W tak dynamicznym, pełnym bodźców świecie, w jakim żyjemy obecnie, spokojny wypoczynek wśród natury jest wręcz idealny.

 

 

Gdzie będziemy spać i wypoczywać?

 

 

Do dyspozycji gości są trzy domy –  jeden oryginalny 300-letni  dom podcienowy, stara stodoła i Dom Marina. Łącznie zapewniają 16 pokoi. Pokoje urządzone są w sielskim, wiejskim klimacie. Wszystkie z łazienkami.  Do dyspozycji są przestrzenie wspólne z biblioteczką, a poza domem rozciąga się nieskończona zieleń ze stawami, miejscem na ognisko i placem zabaw dla dzieci.

 

 

Co zjemy w Plajnach?

 

 

Plajny posiadają własną kuchnię.  Gospodarze częstują gości produktami z własnych zbiorów, takimi jak świeżo zebrane sezonowe warzywa i pieczony na miejscu chleb. Na śniadania zawsze jest również pozycja na ciepło, np. owsianka czy grzanka z jajkiem i szpinakiem. Do tego wybór pas warzywnych, humusów, serów i sałatek. Można też skorzystać z opcji obiadokolacji (55 zł dorosły, 25 zł dziecko) składającej się z zupy, drugiego dania i deseru.  Dla zachęty napiszę Wam przykładowe menu: gazpacho, kasza z gulaszem i mus czekoladowy z porzeczkami.

 

 

Czas wolny i okolica

 

Na miejscu do dyspozycji gości są dostęone dobrej jakości rowery. Polecamy wybrać się nimi na jeden z oznaczonych warmińskich szlaków. Najbliższe jezioro znajduje się w miejscowości Warny (około 20 km). Jest czyste, idealne do kąpieli, a jego niewątpliwym plusem jest brak tłumów w sezonie.

Oprócz tego polecamy wybranie się do pobliskiej Ornety, by podziwiać ratusz w stylu gotyckim czy kamieniczki na starym rynku pochodzące z XVII – XIX wieku. W okolicy jest też Kozia Farma Złotna, gdzie każdy zwierzak ma swoje imię, można karmić kózki i wziąć udział w degustacji serów. Możecie też popłynąć Kanałem Elbląskim, czyli najdłuższym żeglugowym kanałem w Polsce.  My głównie oddawaliśmy się kąpielom w jeziorze, relaksowi ogrodowemu, podziwianiu bocianów (gniazdują tutaj w ogromnej liczbie) i ich podniebnych lotów. Pełen relaks! 🙂 Polecamy bardzo! 🙂

 

 

Informacje Praktyczne

Plajny – Ogród Dobrych Myśli

Plajny 10

telefon: +48 500 320 651

Godkowo, Warmia, Pojezierze Iławskie