Muszę Wam coś wyjaśnić i do czegoś się przyznać. Nie nadążam. Z DESEO, z dziećmi, z blogiem, z domem, z Insta Tasteaway, Insta DESEO, z Facebookiem Tasteaway i Facebookiem DESEO, z milionem wiadomości, komentarzy, pytań, zapytań, próśb. Nie nadążam i mam różne myśli… Czasem takie, które wcale by się Wam nie spodobały… Że może odpuścić???? Ale jak odpuścić coś, co kochasz i nad czym pracujesz niemal dzień w dzień od PRAWIE 8 LAT??? Nie można. Nie da się! Po prostu trzeba COŚ zmienić. Od zawsze wychodzimy z założenia, że coś można zmienić! I ja zmieniam. Wystarczy działania w pojedynkę. Dla mojego i Waszego dobra! 🙂 Dlatego dzisiaj zapraszam Was na artykuł przygotowany przez MM –  Korespondentkę Tasteaway! 😉 Wkrótce Wam ją przedstawię, ale na razie nie zapeszam! 😉 Co już teraz mogę Wam o Niej powiedzieć? Że mamy dużo wspólnego! Bo lubi fajne miejsca, podróże, dobre jedzenie i eksplorowanie warszawskich atrakcji kulinarnych i nie tylko, a do tego ma dwoje dzieci, więc… brzmi jak idealna partnerka dla nas tu wszystkich, co??? 😉 Powitajcie ją ciepło, bo mam nadzieję, że dzięki Niej Tasteaway będzie dostarczał Wam jeszcze więcej fajnych treści. Wiem, wiem, że pisałam Wam to w marcu o Karolinie i możecie się zastanawiać, co się z nią stało 😉 Szczerze? No ukradł mi Ją! Ten Prezes z Internetów, ten mój Łukaszek zabrał mi Karolinę do DESEO, bo bardziej Jej potrzebowało. Karolina zatem nadal pracuje z nami, ale nie przy Tasteaway. A my tu zaczynamy NOWY ROZDZIAŁ. Hope so! PS. Czy jeśli artykuł przygotowała nasza Korespondentka, to pierwszy krok do Redakcji Tasteaway??? 😉

 

Zapraszamy na korespondencję z Nałęczowa, z magicznego W DRZEWACH! Ile to ja razy słyszałam o tym miejscu!!! 😉 Ile razy miałam się wybrać i Wam opisać??? A potem rozmawiasz z Dziewczyną, z którą chcesz pracować i mówi Ci, że tam jedzie… Czy to już znak??? 🙂 Dobra, dobra, koniec tego wstępu… Chodźcie zobaczyć, jak magicznie! Oddaję głos M.

 

W drzewach_zdjęcie do posta

 

Kto z nas jako dziecko nie marzył o własnym domku na drzewie? To marzenie spełni się po zaledwie dwóch godzinach jazdy samochodem z Warszawy. W Nałęczowie, w tajemniczym, porośniętym gęstym lasem lessowym wąwozie, pośród drzew Małgosia i Kuba Fraszka wybudowali apartamenty W Drzewach.

W drzewach to pierwszy w Polsce pensjonat (tak właśnie opisują go Właściciele), gdzie śpisz w domkach zawieszonych wśród drzew, kilka metrów nad ziemią.  Idealne miejsce na odpoczynek i ucieczkę od wszystkiego.

 

magiczne miejsce w drzewach

 

W drzewach to cztery domki o  nazwach nawiązujących do różnych gatunków tutejszych drzew  – Sosna, Tuja, Grab i Jodła. Od niedawna do tutejszych domków dołączył jeszcze jeden – Piąty. Jest nieco inny niż pozostałe, ale nadal totalnie klimatyczny – Piąty usadowił się nad biurem, więc jego bryła wyróżnia się na tle pozostałych. My wybraliśmy się do Jodły –  domku idealnego zarówno dla par, jak i rodziny z dwójką dzieci. To właśnie Jodła i Grab są polecane dla rodzin z dziećmi, a Sosna i Tuja na romantyczne, dwuosobowe pobyty. W Piątym zmieści się nawet duża rodzina 2+4.

Każdy domek jest cały zrobiony z jasnego drewna (świerk skandynawski) i ma duże okna, przez które, leżąc na kanapie,  możesz podziwiać tajemniczy, zacieniony las i głęboki, stromy wąwóz, rozkoszując się aromatyczną herbatą i dobrą lekturą. W naszej Jodle znajduje się też okno w dachu, przez które wieczorem oglądaliśmy gwiazdy i księżyc. Domek usytuowany jest na wysokości 4 metrów nad ziemią, co tym bardziej sprawia, że widoki są piękne.

 

w drzewach_wnętrze_2

w drzewach_wnętrze

 

CO ZJEMY W DRZEWACH?

 

Codziennie rano, ok godziny 9.00, pod nasze drzwi dostarczany jest kosz piknikowy ze śniadaniem. Znajdziemy tam wszystko co najlepsze: świeże sery, warzywa, jajka, dżemy, pasty, wędlinę. Po takim śniadaniu długo nie będziemy głodni. Popatrzcie sami, jak to apetycznie wygląda!

Fajnym akcentem są też słodkie podwieczorki, które podawane są nie tylko na powitanie, ale też codziennie o 17.00.

 

ŚNIADANIE

w drzewach_8

Na obiad czy kolację w normalnych czasach, gdy restauracje są otwarte, można wybrać się do Nałęczowa lub zamówić  z dostawą. My wybraliśmy się do Kazimierza Dolnego, oddalonego o 20 minut jazdy samochodem.  Tam polecamy Botanikę w pensjonacie Vincent, u Fryzjera lub nasze ostanie odkrycie Klubojadalnię Przystanek Korzeniowa. 

Klubojadalnia Korzeniowa to miejsce, w którym zasmakujecie kuchni świata w  nieoczywistym wydaniu. Właściciel tego miejsca czerpie swoje pomysły kulinarne z licznych podróży po całym świecie. Więcej o Przystanku Korzeniowa przeczytacie TU.

A TUTAJ znajdziecie jeszcze więcej pysznych miejsc, które warto odwiedzić w Kazimierzu.

 

JAK SPĘDZIMY CZAS W DRZEWACH?

 

To, co od razu rzuca nam się w oczy, to biblioteczka, mimo niedużych rozmiarów, wyposażona w bardzo interesujące lektury zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Znajdziemy w niej atlasy ptaków, drzew, motyli oraz lornetkę do podglądania życia lasu przez wielkie okno naszego domku.  Właściciele zadbali również o wielbicieli gier planszowych.   Od wiosny do jesieni można też urządzać wycieczki krajoznawcze lub przemierzać malownicze trasy rowerowe.

 

w drzewach_5

 

OKOLICA

 

kawa w drzewach_do posta

 

Kiedy znudzi się Wam podziwianie widoków (choć zapewniamy, że z domku nikomu nie chce się wychodzić), polecamy spacer do położonego niedaleko Parku Zdrojowego. Możecie też zwiedzić bardzo ciekawe Muzeum Stefana Żeromskiego – mieści się w drewnianym domu, który był własnością Pisarza albo udać się na spacer szlakiem willi na alei Lipowej.

Oczywiście blisko jest też do Kazimierza Dolnego, który jeśli wybierzecie się do niego w tygodniu pokaże Wam zupełnie nowe oblicze. Bez weekendowych tłumów w pełni możemy docenić klimat tego miasteczka. A dzieciaki koniecznie zabierzcie do Kazimierskiego Muzeum Klocków Lego. Będzie WOW!

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

W DRZEWACH

Klonowa 2
24-150 Nałęczów

tel. +48 530 277 831

email: info@wdrzewach.pl

Informację o cenach noclegu znajdziecie TU.

UWAGA!

Apartamenty W Drzewach zachwycają liczne grono Turystów i niełatwo się tam dostać. Czas oczekiwania na wolny termin to obecnie około 2 lat. Ja swoją rezerwację robiłam jeszcze w 2019 roku, ale było naprawdę warto! Na szczęście domki są całoroczne. PS. mam nadzieje, że po tym wpisie ten czas jeszcze się nie wydłuży 😉

 

w drzewach_7