Siedlisko Blanki to jedno z tych miejsc, o których słyszeliśmy od dawna 🙂 To kolejne magiczne miejsce, które ma wszystko, żeby się w nim zakochać. Urokliwe, klimatyczne apartamenty – niektóre z kominkiem, którego Łukasz obsesyjnie poszukuje podczas wszystkich wyjazdów w Polsce i nie tylko 😉 Wokół cudowna okolica na spacery czy rowery, niedaleko jezioro 🙂 Brzmi dobrze ?:)

 

No to łapcie więcej! 🙂

 

SIEDLISKO BLANKI

 

Siedlisko Blanki_2

 

Siedlisko Blanki to miejsce pełne sztuki i magii. Nawet, gdy zajrzycie na ich stronę www, pod nazwą miejsca szybko zauważycie dopisek: SZTUKA, KUCHNIA, SPORT. Znajdziecie też… jogę (więcej poczytacie na ich stronie – o TU!). Miejsce prowadzą Kasia i Zbyszek i jak sami mówią, ich Siedlisko to trochę jak posiadłość rodem z Prowansji, przeniesiona na nasze swojską Warmię. Blanki znajdują się kilkanaście kilometrów od Lidzbarka Warmińskiego i ok. 50-60 km od Olsztyna.

 

W Siedlisku są tylko 4 apartamenty, więc to zdecydowanie takie miejsce, jakie lubimy. Małe, kameralne, butikowe. Wszystkie apartamenty mają własne wejście, więc nie jest hotelowo, tylko bardziej domowo. Każdy apartament ma swój indywidualny charakter – cała masa książek, albumów ze sztuką, przeróżnych stylowych gadżetów. Wszystkie mają aneks kuchenny / kuchnię, więc jeśli chcecie gotować sami, nie ma problemu. My właśnie tak robiliśmy. Nazwy apartamentów oddają zamiłowanie Właścicieli do sztuki – możesz zamieszkać w apartamencie Picasso, Matisse, Modigliani czy Toulouse-Lautrec.  My mieliśmy ogromną przyjemność nocować w apartamencie Picasso z wanną z jednym z najpiękniejszych widoków ever –  siedząc w wannie, możesz patrzeć na błękitne niebo chmury i zielone łąki. Mówią, że takie klimatyczne łazienki to tylko na Bali, ale jednak nie – mamy też to w Blankach, na Warmii 🙂

 

wanna

 

Nasz apartament miał 2 sypialnie – jedną dla nas i jedną dla dzieciaków i ogromny salon z kominkiem i wielkim stołem, w sam raz na rodzinne obiady. Apartament na górze to natomiast idealny wybór, jeśli macie jeszcze więcej dzieci lub np. jedziecie zaprzyjaźnionym teamem przyjaciółek czy znajomych – centralne miejsce to wielka izba z dużym stołem, a od niej odchodzą małe pokoiki sypialne.

 

Siedlisko Blanki_apartament z kominkiem

 

sypialniaSiedlisko Blanki_duzy apartamentSiedlisko Blanki_mały apartament

 

 

CZY SIEDLISKO BLANKI TO DOBRY WYBÓR Z DZIECIAKAMI?

Siedlisko Blanki_4

 

 

Pomimo, że gdy my byliśmy w Siedlisku Blanki pogoda nie dopisywała, dzieciaki były zachwycone! Mieszkającym w Siedlisku osiołkiem, wielką piaskownicą, przestrzenią do biegania czy grania w piłkę i trampoliną (ulubiona miejscówka Jagody). Maks zakochał się w graniu w ping ponga i była to dla niego codziennie atrakcja.

 

Siedlisko Blanki_dzieci

 

okolica_4JAK Z JEDZENIEM?

 

Siedlisko_kuchnia

 

Opcje są dwie – albo gotujecie sami w swoim apartamencie albo wybieracie posiłki serwowane w klimatycznej jadalni– tam podawane są śniadania i obiadokolacje. W Siedlisku gotuje Pani Małgosia mieszkająca w okolicy, ale menu raczej nie jest regionalne. Menu tworzyli ze swoich ulubionych smaków Właściciele Siedliska.

stodołaSiedlisko Blanki_stodoła

gotowanie

 

Siedlisko Blanki_z dziećmiOKOLICA

 

spacery

 

Siedlisko to idealne miejsce na odpoczynek od miasta. Bo w okolicy nie ma niemal nic! Łąki, lasy, pola, jezioro. Można się włóczyć, spacerować, jeździć na rowerze i rozkoszować pustką wokół.  My przez kilka dni pobytu w okolicy spotkaliśmy przede wszystkim sarny i… wielkiego rudego kota, który wygrzewał się na polu.

Cudowne miejsce! 🙂

 

Dajcie znać, czy planujecie odwiedzić jakieś magiczne miejsca w najbliższych tygodniach? Gdzie się wybieracie? 🙂

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Siedlisko Blanki

Blanki 46

11-100 Lidzbark Warmiński

Telefon: + 48 882 149 629

E-Mail: siedliskoblanki@onet.pl