Ostatni artykuł o restauracji Ewa Zaprasza wywołał na naszym koncie na Facebook`u prawdziwą lawinę komentarzy z waszymi wspomnieniami 🙂 Wygląda na to, że wielu z Was uwielbia ten rejon Polski (i nie ma się co dziwić) więc dzisiaj też zostajemy na Pomorzu 🙂 Magiczny Pałac Ciekocinko znajduje się w sąsiedniej wsi co Restauracja Ewa Zaprasza. Ciekocinko od Sasina oddalone jest zaledwie o 4 km. Więc jeżeli jesteście w okolicy zajrzyjcie tu koniecznie!

Majątek Ciekocinko to zabytkowy pałac z 1910 roku, stajnie z 1906 roku, a także przepiękny park i całe założenie folwarczne. Wszystko w ostatnich latach zrekonstruowane i odnowione  – prace remontowe trwały tu ponad 10 lat, dzięki czemu miejsce to znowu zachwyca!  Obecnie w Pałacu mieści się 5 gwiazdkowy butikowy hotel, restauracja Luneta & Lorneta, a także jedna z  najpiękniejszych w Polsce stadnin koni. 

 

Pałac i jego historia

 

Stary-palac

 

Przekraczając progi pałacu przenosimy się w czasie o 100 lat wstecz. Wnętrza Pałacu zostały odrestaurowane z troską i dbałością o każdy detal: zabytkowe meble w stylu ArtDECO, ręcznie wykonane tapety, oryginalne elementy wyposażenia wnętrz. Tutaj nawet telefony na recepcji zachowane są w XIX wiecznej stylistyce, to się nazywa spójny charakter miejsca 🙂 Pałac przez obecnego właściciela został przejęty w 2004 roku i został poddany kompleksowej renowacji, w oparciu o zachowaną dokumentację, stare ryciny i zdjęcia, tak by przywrócić mu dawny blask i urok. 

Obecnie ten hotel to perełka w skali całego wybrzeża. Do dyspozycji gości są pokoje typu superior, executive oraz apartamenty deluxe i apartament prezydencki. Wszystkie pokoje oferują piękny widok na pobliski park i oczywiście wystrój spójny z charakterem miejsca. Jeżeli jednak nie gustujecie w tak historycznych wnętrzach do dyspozycji gości przekazana jest także Powozownia. To wolnostojący budynek w bezpośrednim sąsiedztwie pałacu.  Pokoje tam utrzymane są w jasnej, nadmorskiej stylistyce o mniej zobowiązującym charakterze. 

Hotelowi goście mogą skorzystać z usług SPA. Jednak największym atutem tutejszego hotelu jest lokalizacja. Hotel położony jest wśród przepięknego zabytkowego  parku, a od morza dzieli nas zaledwie 5 km. Tutejsze plaże są szerokie, a przez to, że nie ma do nich bezpośredniego dojazdu samochodem, nie są zatłoczone (nawet w sezonie). Pobliskie lasy to idealny teren na przejażdżki rowerowe czy konne. 

 

 

 

 

Bistro Luneta & Lorneta

 

Bistro_Ciekocinko_3

 

W Pałacu działa restauracja ,,Luneta & Lorneta Bistro Club”, która czynna jest codziennie w godzinach 12.00 – 21.30. Możecie usiąść w środku w bistro utrzymanym w paryskim klimacie lub w letnim ogrodzie na tyłach pałacu. Menu opiera się o sezonowe produkty i zjecie tu np. szproty w cieście z aioli z sosem sriracha i i cytryną (44 zł) czy wybór lokalnych serów z domowym pieczywem, miodem i sezonowymi owocami (88 zł). Jako przystawkę możecie zamówić ceviche z łososia z markują,  cytrusami,  kolendrą i chili (64 zł) czy sałatkę cezar z kurczakiem z wolnego wybiegu (69 z). A na danie główne np kaczkę confit z młodą kapustą i puree ziemniaczanym ( 89 zł). My tym razem do Ciekocinka przyjeżdżamy na kawę i desery. Zamawiamy domowe lody (9 zl/porcja) oraz genialny deser: owoce lasu w sosie z białej czekolady! Dla dzieci przygotowane są kolorowanki i kredki – chwila wytchnienia podczas spaceru 🙂 

 

Bistro_Ciekocinko_2

 

 

Bistro_Ciekocinko_5.

 

 

Zabytkowa stajnia

 

 

Stadnina Koni Ciekocinko, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie pałacu jest organizatorem międzynarodowych zawodów Baltica Equestrian Tour, odbywających się tu dwa razy do roku, wiosną i latem. Będąc tutaj koniecznie zajrzyjcie do stajni, która powstała w 1906 roku! Budynki z czerwonej cegły i drewna w otoczeniu bajkowego parku robią wrażenie. Najlepiej usiąść w pobliżu padoku i obserwować trenujących zawodników. Fani jazdy konnej mogą umówić się tutaj na jazdy konne, a także na organizowane po plaży i pobliskich lasach rajdy terenowe. 

 

stajnia 2

 

 

 Ciekocinko_teren.

 

Założenie parkowe

 

Ciekocinko_park_1

 

Założenie pałacowo-parkowe w Ciekocinku jest jednym z najcenniejszych przykładów takiego kompleksu z przełomu XIX i XX wieku w całym województwie pomorskim. Przy okazji wizyty w pałacu koniecznie wybierzcie się na spacer po tutejszym parku i okolicy. Już na wjeździe, tuż za parkingiem wita nas aleja wjazdowa z Dębów Czerwonych. Cały teren Pałacu otoczony jest rzeką Chełst, która zlokalizowana jest w malowniczym wąwozie. Na terenie parku znajdziecie wiele imponujących drzew stanowiących pomniki przyrody. Za restauracją ukryty jest malowniczo położony staw. Koniecznie oprócz zwiedzania pałacu i posiłku w restauracji zaplanujcie też spacer po tutejszym parku. Jest bajkowo! Do pałacu i parku wybrać się w sobotę, ponieważ właśnie wtedy odbywają się tutaj targi śniadaniowe z regionalnymi produktami. Targi organizowane są we wszystkie soboty wakacji w godzinach 9.00-13.00. 

 

 

 Ciekocinko_park_4.

 

 

Informacje praktyczne: 

Adres: Ciekocinko 9, 84-210 Ciekocinko, Polska

Strona www: https://palacciekocinko.pl/

Rezerwacje w restauracji: +48 503 998 709

Recepcja: +48 58 572 25 08

 

*Zdjęcia pokoi i stare zdjęcie pałacu pochodzą ze strony – https://palacciekocinko.pl/ i booking.com