Bar Rascal to miejscówka znana przede wszystkim ze świetnych win, ciekawych przekąsek i jako super miejsce, by spędzić wieczór ze znajomymi. Właśnie tak do odkryliśmy! Wybraliśmy się tam na czwartkową double date i było świetnie! Klimatycznie i pysznie!

Polecam Wam bardzo również w tym wydaniu  – opis naszej wizyty i przystawek (trochę jak tapas!), które nas najbardziej zachwyciły, znajdziecie TUTAJ!

 

Śniadania w Bar Rascal

 

Ale, ale Rascal ma też swoją odsłonę poranną – śniadania. Menu jest proste, ale bardzo smaczne! Już Wam mówię, co możecie zjeść! W menu znajdziecie 3 omlety – saute (12 zł), na słodko – z domową konfiturą (16 zł) i z serem gorgonzola Piccante (19 zł). Mocno rozważałam ten z gorgonzolą (podobno jest świetny!), ale finalnie obie poszłyśmy w kanapki na bazie chleba na zakwasie. W dziale chleb na zakwasie macie do wyboru 4 opcje wytrawne oraz jedną słodka. Klasycznie, czyli pasta jajeczna, majonez i szczypiorek (17 zł) albo jajecznica z cheddarem (18 zł), warzywnie, czyli pasta z białej fasoli z kalarepą i rzodkiewką (19 zł) albo mój wybór – gorgonzola, mortadela, zioła, oliwa (21 zł).

 

Obie nasze kanapki – Karolina wybrała pastę jajeczną – okazały się świetne – super pieczywo, fajny smak! U mnie zioła i oliwa idealnie dodawały pazura mortadeli. Polecam! Dla fanów słodkich śniadań (czyli dla mnie tez;)) jest chleb na zakwasie z mascarpone, miodem, owocami sezonowymi i pistacjami, scones z konfitura malinową i masłem, jogurt grecki z domowa granola i owocami plus wspomniany omlet na słodko.

 

Bar Rascal

Bar Rascal

 

Ceny śniadań słodkich, podobnie jak wytrawnych, 16-21 zł. Śniadania w Rascal są proste, nieskomplikowane, ale na świetnych składnikach. Do tego przelew albo flat white i mamy przepis na dobry poranek! Podobno największa robotę śniadania w Rascal robią w lecie, gdy można je zjeść w ich ogrodzie – na pewno wybierzemy się sprawdzić! 

 

Info praktyczne:

Śniadania serwowane są od wtorku do piątku w godzinach 9.00-14.30.

Bar Rascal

Ul.  Moliera 6

tel.

Aktualnych informacji i menu wypatrujcie na Instagramie Bar Rascal.