Spis treści
- 16 MAGICZNYCH MIEJSC NA JESIEŃ I ZIMĘ:
- 1) Tatarska Jurta – Kruszyniany, Podlasie
- 2) Pensjonat Vincent – Kazimierz Dolny
- 3) Kwaśne Jabłko – Włodowo (okolice Olsztyna)
- 4) Poziom 511 Design Hotel & SPA – Ogrodzieniec, Jura Krakowsko – Częstochowska
- 5) Villa 11 Folk & Design – Zakopane
- 6) Siedlisko Sobibór – Sobibór, okolice Włodawy (wschód, tuż przy granicy z Białorusią)
- 7) Hotel dr Irena Eris – Krynica Zdrój
- 8) Dwór Zaścianek – Podlasie
- 9) Sioło Budy – Białowieża
- 10) Pałac i Folwark Galiny – okolice Olsztyna
- 11) Hotel Carpatia Bieszczadzki Gościniec – Cisna, Bieszczady
- 12) Hotel dr Irena Eris – Wzgórza Dylewskie
- 13) FOLWARK BIELSKIE – MAZURY GARBATE
- 14) GOŚCINIEC JACZNO – SUWALSZCZYZNA
- 15) PENSJONAT UROCZYSKO ZABOREK – PODLASIE
- 16) MACIEJEWKA
- Podobne wpisy
Uwielbiamy weekendowe wypady, uwielbiamy piękne miejsca. Wiecie, że nieustannie szukamy tych magicznych, urokliwych, mających w sobie to “coś”. Czasem maleńkich z kilkoma pokojami i domową kuchnią. Czasem tych bardziej imponujących rozmiarem, ale przyciągających niesamowitym położeniem, świetnym jedzeniem czy podejściem do dzieci. O takie miejsca nieustannie nas pytacie. Gdzie pojechać? Co polecamy? Co na weekend we dwoje? Co na relaks w SPA z przyjaciółką, a co z dwójką maluchów? Co na Mazurach, co w górach, co w Wielkopolsce? Nie zawsze potrafimy doradzić, chociaż zawsze bardzo się staramy. Ale jako, że zawsze doradzamy Wam to, co sprawdziliśmy osobiście, nasze możliwości chcąc nie chcąc są nieco ograniczone 🙂
Bardzo bym chciała wyruszyć na wielki tour po Polsce i zrobić dla Was pełne zestawienie wszystkich magicznych miejsc we wszystkich regionach, ale poza blogiem mamy jeszcze 3 firmy, które nas potrzebują, a poza Polską całą masę fascynujących miejsc na świecie. Dzielimy się zatem z Wami naszym doświadczeniem i tym, co może Wam się przydać 🙂
Przed nami coraz chłodniejsze dni i coraz brzydsze miesiące. To jednak nie powód, by zamknąć się w domu! A poza ucieczką na Wyspy Kanaryjskie, do Tajlandii czy na Bali, zawsze czeka Polska:)
16 MAGICZNYCH MIEJSC NA JESIEŃ I ZIMĘ:
1) Tatarska Jurta – Kruszyniany, Podlasie
Nie bez powodu listę miejsc na zimę zaczynam właśnie od Tatarskiej Jurty. Spędziliśmy tam dwa weekendy, oba w lutym – teoretycznie najgorszym miesiącu na wyprawy – bo zimno, bo nieprzyjemnie, bo śnieg. Tatarska Jurta nawet w taką pogodę spisuje się świetnie – bo można bezkarnie zajadać tatarskie przysmaki na czele z pierekaczewnikiem, babką ziemniaczaną i słodkimi mantami z serem, można siedzieć długo przy obfitym śniadaniu i gorącej herbacie, można zajadać lokalne wypieki, gdy dzieciaki buszują w skrzyniach z zabawkami aż wreszcie można rozkoszować się niesamowitym klimatem zimowym Kruszynian – zajrzeć do meczetu, na cmentarz, pojeździć po okolicy, spotkać żubry i zajrzeć do Supraśla. Zasypane śniegiem Kruszyniany zobaczycie TU, a TU poczytacie więcej o tatarskiej kuchni. UWAGA: w tym roku Jurta niestety jeszcze nie oferuje noclegów – być może słyszeliście, że w majówkę 2018 cała Tatarska Jurta spłonęła w pożarze – odbudowa trwa, ale na tatarskie przysmaki zawsze można zajechać, jak będziecie w okolicy 🙂
2) Pensjonat Vincent – Kazimierz Dolny
Uwielbiamy wracać do Kazimierza i jesteśmy tam minimum raz w roku. W lecie zwykle jest tłoczno i zarówno nad Wisłą, jak i na rynku ciężko się przecisnąć. Jesienią i zimą Kazimierz zyskuje nowe oblicze – spokojnie, pusto, czasem wręcz tak cicho, że na uliczce, którą idziesz słyszysz tylko swój głos i śnieg skrzypiący pod nogami. Kazimierz pokryty śniegiem wygląda cudnie, a nigdzie nie mieszka się tak przytulnie jak w Pensjonacie Vincent – pisałam już o nim nie raz, m.in. TU. Uwielbiam za każdy szczegół, za klimatyczne, różnorodne pokoje, za świetną kuchnię w ich restauracji Kuchnia i Wino . Nie zliczę, ile razy byliśmy, ale spędzaliśmy tu i moje urodziny, i Łukasza, i jego Taty, a Maks właśnie tu był na swojej pierwszej podróży jak miał 3 tygodnie 🙂 Zimą okoliczne wąwozy wyglądają bajkowo!
Więcej informacji o Pensjonacie Vincent znajdziecie TU.
3) Kwaśne Jabłko – Włodowo (okolice Olsztyna)
Zastanawiałam się trochę, czy Kwaśne Jabłko to miejsce na jesień czy zimę… czy jest tam co robić? Czy ma to sens? Ale przypomniał mi się nasz weekend… Był kwiecień, było chłodno i nieprzyjemnie, a my spędziliśmy jeden z najmilszych weekendów tego roku. Kwaśne Jabłko jest piękne w każdym calu. Przyjemne pokoje, w których możesz zaszyć się z książką, jadalnia, w której aż chce się siedzieć i rozmawiać i klimatyczna salka (świetlica?), gdzie można spędzać czas razem lub osobno, popijając robiony na miejscu cydr albo rewelacyjne soki jabłkowe. Jak już nasycicie się relaksem i domowym jedzeniem (rewelacyjne śniadania!), zawsze można wyskoczyć na spacer po okolicy lub wybrać się na zwiedzanie Olsztyna.
4) Poziom 511 Design Hotel & SPA – Ogrodzieniec, Jura Krakowsko – Częstochowska
Poziom 511 to już nieco inna kategoria – w porównaniu do wcześniejszych miejsc to duży obiekt hotelowy, ale zasługuje na to, by się tu znaleźć, zwłaszcza, że sama Jura Krakowsko-Częstochowska to dobry pomysł na jesień. Niesamowite położenie, wśród skał, tuż obok zamku w Ogrodzieńcu, spory basen (dla dzieciaków frajda na 100%!), SPA (na wyjazd we dwoje lub z koleżanką) i bardzo dobra kuchnia – jeśli nadal mają w karcie, koniecznie spróbujcie tatara i żurku z borowikami, kiełbasą baranią i przepiórczym jajem – absolutnie idealny!
Nocleg w Poziom 511 możecie zarezerwować TU.
5) Villa 11 Folk & Design – Zakopane
Kierunek, który jesienią i zimą uwielbiamy, czyli Zakopane. Jesienią, bo cudownie spacerują się dolinami, gdy nie ma tłumu turystów. Zimą, bo pięknie wygląda Zakopane przysypane śniegiem, bo jeszcze piękniej wyglądają okoliczne doliny, bo można pośmigać na nartach albo po prostu spacerować, wybrać się na kulig i cieszyć się zimą. Villa 11 Folk & Design to bez dwóch zdań jedno z najpiękniejszych miejsc w Zakopanem – delikatny, stylowy wystrój, łączący góralski folklor z nowoczesnością i świetnym designem. I do tego stare drewniane narty ustawione tu i tam… Lokalizacja? Z jednej strony blisko do centrum miasteczka, z drugiej widok na góry. Idealnie! Nocleg możecie zarezerwować TU.
PS. Jak już będziecie wybierać się do Zakopanego, TU szukajcie miejsc, w których warto jeść!
6) Siedlisko Sobibór – Sobibór, okolice Włodawy (wschód, tuż przy granicy z Białorusią)
Siedlisko to niewątpliwie jedno z najbardziej urokliwych miejsc w jakich byliśmy, a każdy domek czy każdy pokój ma tu swój charakter. Co prawda jesienią i zimą odpada jedna z okolicznych rozrywek, czyli kajaki na Bugu, ale nadal można spacerować i lenić się na terenie Siedliska – np. przy kominku, w saunie lub w sowim domku w drzewach (o bajkowych domkach w drzewach pisaliśmy TU)… albo zajadając lokalne smakołyki.
Informacje o cenach i szczegółach znajdziecie TU.
7) Hotel dr Irena Eris – Krynica Zdrój
Hotel dr Irena Eris w Krynicy Zdrój to już coś dla tych, co szukają niekoniecznie kameralnego, uroczego miejsca, ale dla tych, którzy mają ochotę na odrobinę (lub nieco więcej;)) luksusu. Wszystkie hotele dr Irena Eris zachwycają – dopracowane w każdym szczególe, świetna obsługa, smaczna kuchnia, atrakcje dla dzieci i dbałość o to, by rodzice też mogli wypocząć – kąciki zabaw w restauracji, dziecięce menu, sala zabaw z opiekunką (o tym, że to idealny hotel przyjazny dzieciom pisałam TU). Hotel w Krynica Zdrój dodatkowo zachwyca położeniem – tuż obok wyciąg na Jaworzynę Krynicką, więc w sam raz, jeśli macie ochotę na narty. Jeśli macie ochotę pozwiedzać, macie dla siebie wszystkie klimatyczne, drewniane cerkwie Beskidu Sądeckiego – zajrzyjcie TU. A jeśli nic Wam się nie chce, możecie cały dzień leżeć w basenie czy w SPA 🙂
Nocleg możecie zarezerwować TU.
8) Dwór Zaścianek – Podlasie
Dwór Zaścianek to jedno z tych miejsc, które od Warszawy są stosunkowo niedaleko i zawsze można tam skoczyć. Piękny dworek położony w pięknym ogrodzie, sympatyczni właściciele i baaaardzo dużo aktywności, które organizują. Warto zajrzeć na ich stronę i zobaczyć, co się kiedy dzieje, bo są i weekendy rowerowe i te dla pasjonatów jedzenia i gotowania – np. teraz weekend jabłkowy z zrywaniem jabłek w sadzie i gotowaniem potraw, w których motywem przewodnim jabłko. My właśnie na takim weekendzie tematycznym (wiśniowym!) zakochaliśmy się w tym miejscu. Okolica w sam raz na spacery albo na jesienne rowery. Weekendy tematyczne polecamy też, jeśli wybieracie się z dziećmi – zwykle są zachwycone!
9) Sioło Budy – Białowieża
Białowieża, Hajnówka, Puszcza Białowieska – kolejny fajny kierunek niezależnie od pory roku. Spacery po okolicy, rezerwat żubrów, magiczne miejsce związane z prawosławiem jak choćby Krynoczka, a do tego smaczna, ciekawa kuchnia. Sioło Budy to miejsce z urokliwymi, choć prostymi domkami. W środku nie ma luksusów, ot zwykłe pokoje, nie jest tak cudnie jak choćby w Kwaśnym Jabłku czy Siedlisku Sobibór, ale są za to smakowite śniadania, ciekawy skansen na miejscu i Karczma Osocznika na wyciągnięcie ręki, gdzie nasycicie się takimi przysmakami jak wareniki, kiszka mięsna lub ziemniaczana, soljanka, babka ziemniaczana czy pysznymi haluszkami na słodko ze śmietaną. O tym, co warto zobaczyć w okolicy czytajcie TU.
10) Pałac i Folwark Galiny – okolice Olsztyna
Świetne miejsce o każdej porze roku! Chyba jedyne z listy, które nie ma pełnej recenzji na blogu, bo pojechaliśmy tam… odpoczywać od blogowania 😉 Pisania, robienia zdjęć, wrzucania postów, ale przecież i tak coś musieliśmy zrobić (taka natura) i musimy się z Wami podzielić 🙂 Duży kompleks, ale nadal bardzo przyjemny. Atrakcje dla dzieciaków, na miejscu konie i możliwość nauki jazdy, w okolicy masa terenów spacerowych i rowerowych. Nocleg możecie zarezerwować TU.
11) Hotel Carpatia Bieszczadzki Gościniec – Cisna, Bieszczady
Hotel Carpatia to opcja dla tych, którzy jesienią lub zimą mają ochotę na Bieszczady. Nie jest to może nasze miejsce numer 1, ale jeśli pytacie o nocleg w Bieszczadach jesienią i zimą, to spisuje się całkiem nieźle. Piękne położenie, tuż obok dużo terenów spacerowych, widok na góry, smaczna kuchnia (mam nadzieję, że nadal!), przyjemne pokoje i sala zabaw dla dzieci. A co robić w Bieszczadach poza chodzeniem po górach i gdzie zabrać dzieciaki – czytajcie TU. I koniecznie wybierzcie się na piwo do Ursa Maior – Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa.
12) Hotel dr Irena Eris – Wzgórza Dylewskie
I znów na koniec odrobina luksusu od Ireny Eris. Nie będę się powtarzać – znów świetny hotel, znów przyjazny dzieciom, super obsługa, smaczne jedzenie, SPA, basen. Takie miejsce, w którym możesz spędzić cały weekend, nie wychodząc z hotelu i wracasz super wypoczęty. Albo zabrać ciepłą kurtkę, a zimą wypożyczyć sanki i spacerować po okolicy. W sam raz dla poszukujących relaksu w SPA, ale również na rodzinny wyjazd.
13) FOLWARK BIELSKIE – MAZURY GARBATE
Byliśmy w Folwarku dwukrotnie – na początku września oraz w połowie grudnia. Cudne miejsce, ciepłe, przytulne pokoje, idealne nawet, gdy leje, a Ty leżysz z książką w ręku. Wielki stół, przy których w zimny dzień zjesz najlepszą rozgrzewającą szakszukę, a wieczorem będziesz rozkoszować się bezą lub śliwkami pod kruszonką. Obok cisza, spokój, spacery i jezioro – w sam raz do łowienia ryb. Nasze wrażenia i więcej zdjęć znajdziecie TU.
Nasz świąteczny wyjazd z ekipą DESEO pokazał nam, że może to być również świetne miejsce na rodzinne święta – można wynająć cały Folwark i tam spędzić Wigilię i świąteczne dni.
14) GOŚCINIEC JACZNO – SUWALSZCZYZNA
Gościniec Jaczno marzył mi się od dawna. Tak dawno zapisałam go w notatkach na telefonie, że już prawie o nim zapomniałam! W lipcu udało nam się tam dotrzeć – z dnia na dzień, trochę przypadkiem. Bez wątpienia to jeden z naszych największych tegorocznych zachwytów. Idealne miejsce na ucieczkę przed światem. Chciałabym zobaczyć bardzo, jak wygląda zasypane śniegiem… A Ty siedzisz przy kominku i zajadasz najlepszą chałkę świata z domowymi powidłami. Więcej, duuuużo więcej o Gościncu Jaczno znajdziecie TU.
15) PENSJONAT UROCZYSKO ZABOREK – PODLASIE
W Uroczysku Zaborek byliśmy już trzy razy – za pierwszym mieszkaliśmy w wiatraku 🙂 Dla Maksa była to mega frajda, ale dla nas również! Potem w Zaścianku, a ostatnio dużą ekipą w Starej Plebanii. Uroczysko Zaborek to jedno z tych miejsc, gdzie masz sporo miejsc noclegowych, ale kompletnie nie czujesz, że ludzi jest wiele, bo jest też maaaasa przestrzeni. Na ciepły weekend spacery, plac zabaw dla dzieciaków, na każdy weekend wizyta w stadninie koni w Janowie Podlaskim i cała maaaasa lokalnego jedzenia! Więcej Zaborka znajdziecie w naszym poście z lipca – TU.
16) MACIEJEWKA
Chyba żadne z miejsc odwiedzonych w tym roku nie ucieszyło mnie jak Maciejewka. Dlaczego? Bo trafiliśmy tam w ostatniej chwili, gdy już nie wierzyłam, że znajdziemy coś naprawdę zachwycającego, bo na dzień – dwa przed weekendem wszystkie fajne miejscówki w Bieszczadach były zajęte. I nagle TO. Przyjechaliśmy nocą, a gdy zobaczyłam o poranku te widoki – padłam z zachwytu! Drewniane chaty na wzgórzu, wielkie psy, śniadanie na tarasie (jeśli październik da nam złotą polską jesień)…i to jedzenie! Bez mięsa, a nawet Łukasz zachwycał się każdym daniem. Wierzcie mi – to najlepsza rekomendacja. Domowy chleb, lokalne sery, zioła, konfitury i niesamowita lekkość w komponowaniu pysznych dań z warzyw i nie tylko. Nasza relacja – TU.
37 Comments
Joanna
Już chyba pisaliście o tych miejscach?
Natalia
Tak, te miejsca się już u nas pojawiały w innych zestawieniach albo same.. ale i tak ciągle odbieram pytania: a gdzie pojechać jesienią??? 🙂 stąd takie zestawienie 🙂 wyeliminowaliśmy miejsca typowo letnie lub te, które na jesień się zamykają, a dodaliśmy te hotele, w których dobrze spędza się czas nawet zimą 🙂
Marek
Tatarskie Jurty przereklamowany. Niemiła obsługa, mega komercja – chyba uderzyła popularność do głowy.
Natalia
Z tym akurat nie mogę się zgodzić.. byliśmy w jurcie dwukrotnie i obsługa zawsze mega sympatyczna, jedzenie świetne.. fakt, są popularni, często są tam tłumy, ale nie zauważyliśmy negatywnych efektów tej popularności…
Pola - Odpoczywalnia
Znamy wiele z tych miejsc, w tym roku bylsmy z dzieciakami i w Bieszczadach i w Kazimierzu i na podlasiu ale spaliśmy pod namiotem:)
Szkoda ze jesienią się nie da;)
Zainteresowało mnie to siedlisko sobibor, może się uda skoczyć na weekend kiedys
Natalia
Siedlisko Sobibór przeurocze 🙂 we wszystkich miejscach właśnie namiot? 🙂 mam nadzieję, że pogoda Wam dopisała! 🙂
Pola - Odpoczywalnia
Tak, wszędzie namiot. W Bieszczadach niestety trochę nas pogoda wygoniła wcześniej, niż planowaliśmy;)
Natalia
ambitnie 🙂 z nas leniuchy, ostatnio byliśmy pod namiotem 1 noc i to przed Maksem, 6 lat temu ;))
Daria/PoboczemDrogi
Byłam w kilku z tych miejsc, zawsze po sezonie i zawsze zadowolona. Bardzo zaciekawiło mnie Siedlisko Sobibór, bo w okolice Włodawy wracam często, a o tym miejscu nie słyszałam.
A tak przy okazji, szukając wspólnego mianownika magicznych miejsc – atmosfera, jedzenie, estetyka.
Natalia
Zdecydowanie 🙂 atmosfera, jedzenie i estetyka są kluczowe 🙂 chociaż tak jak napisałam na początku to różne miejsca – Tatarska Jurta, Siedlisko Sobibór, a hotele Eris to zupełnie inny klimat, inna atmosfera, ale jednak każde z nich ma coś w sobie i spełnia inne potrzeby 🙂 a Siedlisko urocze, w sam raz na relaks z dala od wszystkiego 😉
The Natural Minimalism
Jakie ciekawe miejsca. Z chęcią wszystkie przejrzę 🙂
Natalia
bardzo polecamy 🙂
lbl
A kiedy wyprawa na Roztocze ?
Natalia
no wlasnie… ciągle coś, ciągle czasu brak, ale moze wreszcie w te lato sie uda:)
Monika
Inspirująco 🙂
Magda
Każde wyjątkowe i piękne. Szczególnie zaciekawiła mnie Maciejewka i Bieszczady 🙂
Natalia
Oj ta Maciejewka to taki nasz przypadkowy strzał w dziesiątkę. Obudziliśmy się w ostatniej chwili, żadnych oczekiwań, dojechaliśmy nocą, a rano zachwyt! I otoczeniem, i śniadaniem i serdecznością właścicieli 🙂 polecam BARDZO 😉
Matylda Makowska
Jesienią i zimą pięknie jest nad naszym polskim morzem, tylko niestety nie poopalamy się, ani nie pokąpiemy w morzu. My z narzeczonym mamy jednak miejsce nad morzem gdzie można świetnie spędzić czas w te pory roku. Często jeździmy do Hotelu Lubicz w Ustce: hotel-lubicz.pl. Mają tam cudowne spa i wiele atrakcji, wiec nie ma czasu na nudę.
Andrey Lushchevskiy
Dzień dobry! Uwielbiam podróżować do Polski, to bardzo dobry kraj! Ale te miejsca jeszcze nie były. Nie mów, jak dostać się tam najtaniej? Zawsze zamawiaj tanie bilety na busfor.pl.
Emilka Stańczyk
to ja dorzucę tutaj kilka swoich propozycji, pomysłów nigdy za dużo, mam nadzieję że komuś się przydadzą 🙂 blog.impel.pl/niedrogie-pomysly-zimowy-weekend/
Marek Lubecki
bardzo fajne, niedrogie – więc każdy powinien znaleźć coś na własną kieszeń
Emilka Stańczyk
impel ma sporo ciekawych i przydatnych artykułów wiec wpadaj czesciej
Zuzanna Stec
Świetny spis miejsc do odpoczynku! 😀 A jest może wersja na wiosnę i lato? Jeśli nie, to się aż prosi o to 😉
Od siebie pozrzucam kolejne inspiracje:
http://dethleffs-polska.pl/co-zwiedzic-kamperem-w-polsce/
Jarek Filipczak
Jestem fanem wyjazdów nad morze, niezależnie od pory roku. Chcąc mile spędzić czas nad morzem, warto udać się do Aquarius SPA w Kołobrzegu – cudownego ośrodka oferującego ogrom cudownych zabiegów, z których szkoda byłoby nie skorzystać. To nie wszystko – z uwagi na to, że ośrodek dysponuje własnym basenem, można w nim każdego dnia odbywać relaksujące kąpiele!
Kazik
Bardzo ciekawy artykuł i podsumowanie. Rzeczywiście Polska ma wiele do zaoferowania i to o każdej porze roku. Dorzucę Wam sprawdzoną bazę noclegową gdzie każdy z Was będzie mógł odpocząć po udanym wypadzie w plener https://www.sunandsnow.pl/
Europodroze
Polecamy odkrywanie zimowych krajobrazów z okna pociagu, to zestawienie pozwalajace poczuć magię tego wyjatkowego czasu.
Podróż można zaplanować natomiast z ciepłego fotela korzystajac z serwisu http://www.europodroze.pl
Adela
Jest Piekna widza ja u siebie w salonie
https://www.youtube.com/watch?v=wqguWNJhhXk
Marta
Piękne zestawienie. Ale ja też mam swoje małe magiczne miejsce, które uwielbiam odwiedzać zimą za wspaniałą atmosferę i obsługę na najwyższym poziomie. Takim moim miejscem jest Willa Motylek w Zakopanem. Bardzo funkcjonalnie wyposazone apartamenty w stylu góralskim z aneksami kuchennymi, doskonała lokalizacja niedaleko Krupówek, schowki na sprzęt sportowy, sanki dla dzieci, darmowy parking…. mogłabym tak w nieskończoność. Jeździmy już od kilku lat więc nas rozpoznają i czujemy się jak w domu. Polecam każdemu na dłuższy pobyt.
Natalia
Dzięki Marta za komentarz!
Klaudia88
Warto jeszcze do tej listy dodać Kraków jako miasto z wieloma zabytkami do obejrzenia 🙂 Idealnie sprawdzi się na kilkudniowy wypad z rodziną. Jeśli chodzi o hotele pod krakowem to jednym z oferujących najlepszą łączność jest Neohotel – https://neohotel.pl/nocleg-pod-krakowem.html znajdujący się przy autostradzie A4. Trafimy tam bez problemu ze wszystkich większych miast.
Justa
To bardziej ranking hoteli, a nie miejsc do spędzenia weekendu czy wakacji. No chyba, że ktoś lubi siedzieć całymi dniami w hotelu 😉
Natalia
Hey Justyna! 🙂 Pewnie nie jesteś naszą Czytelniczką na co dzień, więc już pędzę wyjaśnić! 🙂 od 2013 piszemy o magicznych miejscach i właśnie tak je nazywamy – MAGICZNE MIEJSCA W POLSCE 🙂 Są to pensjonaty, agroturystyki, czasem hotele, które mają to coś 🙂 Nie oznacza to natomiast, że trzeba spędzać czas tylko w nich, ale z uwagi na swój urok i często też świetne jedzenie są idealną bazą 🙂 pozdrawiamy z Grecji, również z magicznego miejsca:) natalia
Kasia
My w zimie lubimy jeździć do Hotelu Zamku Ryn na Mazurach, mega klimat, piękne rycerskie Komnaty z kominkiem i uroczym widokiem na jezioro, basen w podziemiach i świetne spa 🙂 to jest to, co lubimy 🙂
Pricebye
złota jesień to najpiękniejsza pora roku!