Oj już dawno nie było n blogu artykułu pisanego aż tak na gorąco! Ale tym razem muszę! Wróciliśmy po 19.00 i od razu chciałam się z Wami tym podzielić! 

 

SUSHI WKND vol. 1 wyskoczył mi przypadkiem, gdzieś na Facebookowym feedzie. Pomyślałam: o fajnie! Japońskie w Mugi jest rewelacyjne, więc Sushi Weekend to musi być wielka sprawa! Wiedziałam, że ten weekend spędzimy w Warszawie, więc od razu czułam, że musimy się wybrać! O nowym starym Mugi pisałam Wam już wcześniej TUTAJ (zakochaliśmy się w ich takoyaki, pierożkach gyoza, yakitori z podrobów czy kushiage!), dodałam je też do listy 5 miejsc w Warszawie, które teleportują do Japonii. Dzisiaj tylko to potwierdzili, w pięknym stylu!

 

Sushi Wknd to w Mugi event weekendowy. Tym razem właśnie się skończył, ale na pewno będą kolejne! Jeśli macie na taką sushi ucztę ochotę, obserwujcie profil Mugi na Facebooku i na pewno Wam nie umknie 🙂 Podczas Sushi Wkndu serwowane jest sushi w klasycznej japońskiej wersji. Zapomnijcie o rolkach, serku Philadelphia, pikantnym mayo, mango i całej masie szalonych dodatków. Tutaj króluje nigiri, gunkany i najprostsze maki / hosokami. Nie ma też zestawów – zamawiacie na tzw. talerzyki. Talerzyk to 2 nigiri lub 2 gunkany albo 6 maków.

 

W menu znajdziecie japońskie klasyki. Wśród nigiri do wyboru sake (łosoś), maguro (polędwica z tuńczyka), otoro (najtłustsza i najcenniejsza część tuńczyka bluefin), seriola, okoń morski, dorada. My od razu ostrzymy sobie pazurki na shime saba, czyli marynowaną makrelę – to smak, który zachwycał nas w Japonii, a o który jednak dość ciężko w Polsce. W niedzielne popołudnie nie załapaliśmy się już na nigiri z kalmarem, ośmiornicą czy małżami św. Jakuba. Ceny nigiri (2 sztuki) – 18 – 26 zł, z wyjątkiem otoro – 48 zł za porcję (2 sztuki).

W dziale Gunkan do wyboru te z kawiorem z łososia, natto, z tatarem z łososia i tatarem z toro, z wagyu i żółtkiem jaja przepiórczego.  Maki podczas tego weekendu były dostępne z łososiem, tuńczykiem akami, tuńczykiem toro, z krewetką, ogórkiem, marynowaną rzepą, tykwą czy awokado. Cena porcji 6 maki to 16 – 26 zł (toro-46 zł).

Nie muszę Wam chyba mówić, że było rewelacyjnie???  Zobaczcie na TE ZDJĘCIA!!! I wypatrujcie kolejnego sushi weekendu!!

 

Mugi sushi_wknd_3

Mugi_sushi wknd_2

Mugi_sushi wknd_3

Mugi_sushi_wknd_4

Mugi_2