Nie skłamię, jeśli powiem, że to najgłośniejsze otwarcie ostatnich tygodni! To takie miejsce, o którym się mówi. Takie, o które pytasz… “a byliście już w…? A próbowaliście już sushi w….?”. Mnie zdjęcia ich sushi bombardowały już od chyba od 2 tygodni i od razu wiedziałam, że musimy się tam wybrać. Jeszcze w piątkowy wieczór wysyłałam Łukaszowi screen z czyjegoś instastory z nieznoszącym sprzeciwu: JUTRO! Mało tego – potem poszliśmy na kolację do znajomych i okazało się, że jednym z tematów było: “czy jedliście już sushi z Japonek?”..

 

Bo właśnie o nich mowa! 🙂 Japonki – Browary Warszawskie to nowa sushi miejscówka, która powstała, jak sama nazwa wskazuje, w Browarach Warszawskich.  Nie szukajcie jednak szyldu Japonki, tylko Azjatka. To właśnie w ramach sklepu Azjatka znajduje się stanowisko sushi masterów i obecnie tam wydawane jest ich sushi. Sklep to cała masa azjatyckich produktów – kto oglądał wczoraj relacje, ten wie – jeszcze można do niej zajrzeć 😉 Maks był zachwycony, że są japońskie przysmaki mochi, pałeczki Pocky i oczywiście cała masa paczkowanych nori do pochrupania. Reszty nie obejrzałam, bo wiadomo jak to jest w sklepie z dwójką rozentuzjazmowanych dzieci  – ciężko się skupić 😉 Sushi jednak udało się zdobyć! 🙂 Zarówno za Azjatką, jak i za Japonkami stoi Linh Nguyen, która karmi Warszawę już od dawna! Najpierw w Vietnamce (Linh pochodzi właśnie z Wietnamu), potem w Koreance i jeszcze w kilku innych miejscach, ale dziś skupiamy się na Japonkach.

 

Sushi z Japonek od razu rozpoznacie na zdjęciach, bo wyróżnia je i charakterystyczne opakowanie na tle innych warszawskich sushi barów, i charakterystyczny styl 🙂 Japonki pakują swoje sushi w tekturowe pudełeczka, a sushi zawinięte jest w papier. Całość wygląda  bardzo fajnie i jest idealne na wynos – dostajesz gotowe pudełeczko, a tam sushi, sos sojowy, imbir, wasabi, pałeczki. Brawa za prostotę i pomysł!

 

japonki_sushi na wynos

 

Sushi, które znajdziecie w pudełeczku też wygląda charakterystycznie. Japonki oferują 12 różnych setów, które zwykle składają się z dwóch rodzajów rolek albo z jednej rolki i nigiri. Ceny zestawów to od 49 zł do 229 zł. Jest też zestaw samych nigiri, w którym znajdziecie 10 kawałeczków nigiri z różnych ryb (119 zł) – w zestawie łosoś, seriola, dwa rodzaje tuńczyka (akami oraz chutoro), labraks. Dla prawdziwych koneserów jest też Toro set – z nigiri i rolką z tuńczykiem toro (229 zł). Na pewno Łukasz będzie go wkrótce testował. Na następny raz zostawiłam również Bluefin Tuna Set, czyli zestaw w nigiri i rolkami z tuńczykiem błękitnopłetwym. Jest też jeden zestaw wege, chociaż przyznam, że przy takich rybach, mnie wege kompletnie nie interesuje 😉 Ale dla tych, co ryb nie jedzą, jest.

 

Wszystkie rolki mają kwadratowy przekrój, co sprawia, że wyglądają inaczej niż sushi, do którego przywykliśmy. Wyglądają pięknie! Ale wiadomo, wygląd to nie wszystko. Tu na szczęście wszystko się zgadza! Pod względem smaku i jakości ryby również są rewelacyjne! 🙂 My wczoraj zamówiliśmy 3 zestawy – Salmon Set (49 zł – nigiri z łososiem oraz rolka z pikantnym łososiem), Salmon & Tartar Rolls (rolka łosoś awokado plus rolka z tatarem z łososia- 49 zł) oraz Well Done Set, który wzięliśmy głównie z myślą o Jagódce, która nie jest tak wielką fanką sushi jak my i Maks. Well Done Set to zestaw z pieczonymi rybami – z łososiem i węgorzem (79 zł). Wszystko były świetne i nawet Łukasz, któremu zawieźliśmy sushi do domu, już po jakimś czasie od zrobienia, był zachwycony! Dużo ryby, niewiele ryżu, mało dodatków, więc smak ryby jest wyczuwalny i nic nad nim nie dominuje.

 

salmon set

well done set

salmon and tatar set

 

Jak zamawiać w czasach lockdown? My zadzwoniliśmy wcześniej i zamówiliśmy z odbiorem osobistym na określoną godzinę. Zamówienia przyjmowane są telefonicznie pod numerem 884 318 081. Można też zamówić telefonicznie z dostawą. Koszt dostawy to 14 zł przy zamówieniach powyżej 90 zł. Przy zamówieniach powyżej 300 zł – dowóz w cenie.

My zabraliśmy nasze sushi i…. nie mogliśmy się go doczekać! Było PYSZNIE! 🙂 Spróbujcie koniecznie!!!

 

japonki

sushi na ławce_japonki

Jagoda na wynos

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

JAPONKI – BROWARY WARSZAWSKIE

ul. Krochmalna 61  – na terenie Browarów Warszawskich

tel. 884 318 081

godziny otwarcia:

wg Google i FCB codziennie 12.00-20.30

Ale na początku tygodnia sprawdzajcie telefonicznie, bo w ostatnim tygodniu od pon do środy byli zamknięci