O naszej miłości do wietnamskich kanapek banh mi nie muszę Wam opowiadać. Chyba wszyscy wiecie, że lubimy baaaardzo! Dawno temu jadaliśmy je w nieistniejącym już Bonjour Vietnam na Chmielnej, potem w Viet Street Food na Saskiej Kępie, a od czerwca 2019 obsesyjne w Banhmi Nam na Cybernetyki, dwa kroki od naszego domu. 

A tu ciach – w Warszawie powstała nowa miejscówka z wietnamskimi banh mi i od razu zrobiło się głośno! Słyszałam o niej już wcześniej, ale najpierw zasugerowałam się, że Miss Banh Mi powstaje na Pradze 😉 Chyba pomyliła Lwowską z Kijowską 😉 Na szczęście jednak mamy do niej całkiem blisko!

Miss Banh mi znajdziecie na Lwowskiej w okolicach Politechniki.

 

Miss Banh Mi_1

 

W menu znajdziecie oczywiście banh mi – 6 różnych rodzajów. Spróbowaliśmy prawie wszystkich!! I wszystkie były świetne, więc na pewno będzie powrót 🙂

Do wyboru macie kilka opcji mięsnych – banh mi z pasztetem i boczkiem, z szarpaną wołowiną (idealnie aromatyczne!!), z szarpanym kurczakiem i liśćmi limonki, z pulpecikami i solonym jajkiem (tutejszy klasyk) oraz z boczkiem grillowanym na węglu.  Jest też jedna opcja wege – z tofu i sosem, który od razu teleportuje do Azji – czuć kaffir i trawę cytrynową! Wszystkie kanapki, które bierzemy są chrupiące, a wnętrze jest baaaardzo aromatyczne. Ceny kanapek to od 18 do 19 zł.  Jesteśmy we trójkę – 4 od razu zjadamy na miejscu, stojąc pod lokalem 😉 Miss Banh Mi to malutkie miejsce  – w środku nie ma miejsc siedzących, tylko odbiór. Na zewnątrz jest jeden mały stoliczek… Ale jest jeden super wyróżnik – na miejscu sami wypiekają swoje idealnie chrupiące bagietki!!!

 

Miss Banh Mi_3

Banh mi z pasztetem

Miss Banh Mi_2

Banh Mi_2

Banh mi_1

 

Sami chyba widzicie jak to wygląda, prawda??? 🙂 Jest pysznie, świeżo, aromatycznie, chrupiąco! Śmigajcie jak najszybciej! 🙂

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Miss Banh Mi

ul. Lwowska 9

tel. 507 677 630

godziny otwarcia:

poniedziałek – czwartek 12.00-20.00

piątek  – sobota 12.00 – 22.00

niedziela 12.00 – 18.00