Ferie czas start! Jeśli szukacie pomysłów, czym zająć w te dni dzieciaki, razem z CENTRUM JANKI przybywamy z pomocą 🙂

Dla tych, co właśnie zaczęli ferie, ale nigdzie nie wyjeżdżają i dla tych, co jeszcze na ferie za młodzi 🙂 Przed Wami fajna sprawa dla dzieciaków w wieku szkolnym, ale dla młodszych też coś się znajdzie – przetestowane przez Jagodę. Dodatkowy bonus? To atrakcje totalnie za free!

 Wpadajcie do Centrum Handlowego Janki. Już w sobotę 11 lutego ruszyła tam interaktywna strefa dla dzieciaków związana z grą Roblox. Znajdziecie tam całe mnóstwo aktywności, zarówno dla młodszych, jak starszych dzieci, a nawet dla zbuntowanych nastolatków.

 

Teraz dwa słowa, dla tych którym nazwa Roblox niewiele mówi 🙂 To jedna z najpopularniejszych gier na świecie! Chociaż bardziej niż grę, Roblox przypomina platformę społecznościową, w której uczestnicy sami kreują zasady, tworząc i organizując różne rozrywki i gry. Do tworzenia w Robloxie niezbędna jest znajomość programowania, więc zainteresowane grą nastolatki mogą zapoznać się z tajnikami kodowania i nauką programowania.  Ale to tylko część atrakcji!

 

Roblox

 

Robox

 

Co jeszcze czeka na Was w strefie Roblox?

 

Strefa działa od 11 do 25 lutego, więc idealnie na czas ferii!  Na miejscu są różne stanowiska, więc każdy może wybrać coś dla siebie.

Dla starszaków znajdziecie strefę edukacyjną związaną z Roblox, w której dzieciaki mogą poznać tajniki programowania w języku Luca, a także dowiedzieć się jak tworzyć własne awatary, którymi potem poruszasz się po wirtualnym świecie. Jest też Strefa dla graczy. Tutaj możecie zobaczyć, na czym polega rzeczywistość Roblox: jak wygląda ten wirtualny świat i na czym polega ogólnoświatowy fenomen tej wyjątkowej gry. Gdy my byliśmy w sobotę w Centrum Janki, chętnych, zwłaszcza chłopaków, nie brakowało!  Można było też pograć na Xboxie – kolejna rozrywka w sam raz dla małolatów 🙂

Jagodę najbardziej zachwyciła oczywiście Strefa artystyczna. Idealne miejsce dla małych artystów! Dajcie im ekran graficznego tableta, na którym mogą stworzyć wymarzony rysunek,  a potem wydrukować go na pamiątkę! Jagoda była zachwycona, że rysuje, widzi to na komputerze i następnie może swoją pracę wydrukować.  Bardzo chciała też spróbować pisaków 3D, ale chętnych było spooooro! Koniecznie narysujcie coś za nas! 🙂

 

Roblox_1

 

Roblox

 

 

Maks natomiast ruszył również do Strefy VR. To coś dla fanów wirtualnej rzeczywistości. W tej strefie możecie założyć okulary VR i bawić się mieczami świetlnymi w zbijanie kolorowych klocków! Mnóstwo zabawy!

Zajrzyjcie też do Strefy Gravitrax. My Gravitraxa mamy w domu i dzieci bardzo ją lubią – zwłaszcza Maks. Gra polega na tworzeniu torów, po których śmigają małe kulki. Dzieciaki tworzą trasy tak, aby kulki się wyprzedzały, a przy tym uczą się zasad fizyki. Czyli rozrywka dla tych którzy wolą zostać „offline”.

 

Gravitax

 

 

 

Pomiędzy tymi wszystkimi atrakcjami nie pomińcie strefy wystawowej 🙂 Tutaj możecie podziwiać figurki z gry Roblox.  Jest ich cała masa!

Psst… na koniec gratka dla młodszych i starszych nastolatków. 25 lutego w strefie Roblox w Jankach pojawią się Youtuberzy, którzy na co dzień mocno siedzą w nowinkach ze świata gier – Miss Aga i Farell. Maks, gdy zobaczył, że będzie można spotkać Farella, od razu zaczął ubolewać, że nie będzie nas wtedy w Warszawie 😉

 

P.S Jeśli pojedziecie wkrótce, zajrzyjcie też do strefy walentynkowej! 🙂 Piękna miejscówka na miłosne zdjęcia albo na selfie.

Informacje praktyczne:

KIEDY? Od 11 do 25 lutego w godzinach 11.00 – 19.00

GDZIE? Strefa zabawy Roblox na rotundzie Centrum Handlowego Janki.

 

 

Janki