Halo, halo Mieszkańcy Trójmiasta! Halo, halo Wszyscy, co wybierają się tu na weekend, majówkę czy wakacje! W Gdyni czeka na Was totalna perełka – miejsce, do którego musicie zajrzeć, jeśli kochacie sushi!

My o Umiko Sushi słyszeliśmy już wcześniej, nie raz widzieliśmy zdjęcia tutejszych przysmaków u Znajomych mocno zainteresowanych kuchnią Japonii. Ale! Przyznam, że gdy sami ruszaliśmy do Trójmiasta, nieco o Umiko zapomnieliśmy. Jak prawie zawsze, na nocleg wybraliśmy Sopot, na spacery kochamy Gdańsk i troszkę mniej myślimy o Gdyni. A tymczasem warto tu zajrzeć chociażby do UMIKO SUSHI! Wiem, wiem – nie tylko dlatego!

 

UMIKO SUSHI – CO TO ZA MIEJSCE?

 

Umiko Sushi znajdziecie na głównej ulicy Gdyni –  na Świętojańskiej. Lokal znajdziecie na końcu Świętojańskiej, na przeciw obecnie zamkniętego Skweru Plymouth. Sam lokal zdecydowanie robi wrażenie! Jest duży, urządzony pięknie, z pomysłem, z widocznymi japońskimi akcentami. Centralny punkt to oczywiście duży sushi bar i my siadamy właśnie przy barze i decydujemy się na… spontaniczne omakase 😉 Zaraz Wam wyjaśnię, co to oznacza. Poza główną salą, jest też mniejsza salka, do której wchodzi się po schodkach. Już na wejściu do salki witają nas uśmiechnięte logotypy Yatta Ramen, a klimatyczne plakaty na ścianach sugerują, że je się tu też ramen. I to nie byle jaki – Umiko serwuje rameny od Yatta Ramen, jedne z naszych ulubionych ramenów w Warszawie! 🙂 Pisaliśmy o Yatta chociażby TU.

 

Umiko Sushi Gdynia_2

Umiko Sushi Gdynia_1

 

CO JEŚĆ W UMIKO SUSHI?

 

Umiko Sushi_Omakase_4

 

No właśnie! 🙂 Przyznam, że gdy piszę ten post, jeszcze nie próbowaliśmy ich sushi rolek, czyli tego, co w Polsce najczęściej jemy w sushi barach 😉 My wybraliśmy tutaj opcję OMAKASE. To rodzaj uczty, w której oddajesz swoje kubki smakowe Sushi Masterom. Na początku spytają Cię, czego nie lubisz, unikasz, nie możesz jeść, a potem serwują kolejne kawałeczki i dominuje oczywiście NIGIRI. Każde inne, z ogromnym naciskiem na rybę, ryż, trochę na dodatki.  Samo słowo omakase właśnie to oznacza: “zostawiam to Tobie” / “powierzam to Tobie”. To najlepszy sposób, by poznać kunszt Sushi Mastera i danego miejsca. I najlepszy sposób, by teleportować się z Gdyni do Tokio czy Kioto!

 

W Polsce sushi bary, które serwują omakase w japońskim stylu, można policzyć na palcach jednej, maksymalnie dwóch rąk. Zatem Umiko Sushi to must visit dla wszystkich, którzy szukają sushi w japońskim stylu. Dodaj do tego niesamowitą pasję do japońskich smaków Właściciela i Szefa Kuchni – niedawno wrócił ze stażu w restauracji Kikunoi w Kioto, która w przewodniku Michelin ma dumne 3 gwiazdki! Dodaj rewelacyjne składniki i ogromne zaangażowanie w przygotowanie wszystkiego, począwszy od idealnego ryżu do sushi.

Wystarczy zajrzeć na ich profil na Facebooku  -to  ogromne źródło wiedzy o japońskich przysmakach! Przeczytajcie chociażby post o katsuobushi czy właśnie o ryżu.

 

Umiko Sushi_Omakase_7

Umiko Sushi_Omakase_2

Umiko Sushi_Omakase_5

Umiko Sushi_Omakase_4

 

A CO, JEŚLI JA WOLĘ ROLKI?

 

Dla tych, co jednak wolą rolki – bez obaw! Myślę, że z takim podejściem i wiedzą Właściciela też będziecie usatysfakcjonowani w 200 %! 🙂 U nas dzieciaki zamawiały swoje ukochane smaki. Jagoda banalne hosomaki z awokado, Maks nigiri z węgorzem czy rolkę z tatarem z łososia i też byli zachwyceni! 🙂 Jeśli starczy nam czasu w Trójmieście, wrócimy pewnie również na rolki! A tymczasem podrzucam Wam dwie fotki z Facebooka Umiko – na zaostrzenie apetytów! Tak, to ich ramen, we współpracy z Yatta! Wrzucam też Jagodę z hosomakami z awokado jako najlepszy dowód, że Wy możecie iść na omakase i szaleć po japońsku, a dla bombelków znajdzie się coś innego! 🙂

Śmigajcie do UMIKO! 🙂

 

Umiko Sushi_1

Umiko Sushi_2

Umiko Sushi Gdynia_3

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

UMIKO SUSHI

ul. Świętojańska 130

tel. 509 651 565

Godziny otwarcia:

codziennie 13.00-22.00