Rzadko mi się zdarza wrzucić 2 posty jednego dnia, ale dziś chyba się nie powstrzymam! Ramen! To chyba jedno z najbardziej sexy i trendy dań obecnie. Nie tylko u nas, ale również w wielu miejscach na świecie. Powiem szczerze: nas wizyta w Japonii trochę wyleczyła z ramenu (TU możecie zobaczyć, jakie rameny tam zajadaliśmy!). Nie dlatego, że przestaliśmy go lubić  – jedliśmy go w przeróżnych wydaniach i niezmiennie tęsknimy za japońskimi ramen barami i za ramen street na dworcu kolejowym w Tokio. Podróż do Japonii sprawiła jednak, że trochę przestaliśmy szukać ramenu w Polsce… chyba uznaliśmy, że nie będzie nas tak ciekawił i tak zachwycał jak ten z Tokio, Kioto czy Hiroshimy.

 

Potem jednak był bardzo fajny ramen w Uki Uki, był zachwyt w poznańskiej MIKOYA (obowiązkowo jak będzie w okolicy – więcej TU) aż wreszcie doczekaliśmy się YATTA RAMEN w Warszawie.

 

Yatta karmi też czasem na Nocnym Markecie, ale od tego tygodnia karmi też stacjonarnie w niewielkim lokalu przy Bartosiewicza 3. Dwa kroki od Nowego Światu, dwa kroki od Krakowskiego Przedmieścia. Idealnie na lunch, ale też na sobotni czy niedzielny obiad, jeśli będziecie na spacerze w okolicy. To, co kluczowe za Yatta Ramen stoją pasjonaci. Pasjonaci dobrej kuchni, Azji, dobrego jedzenia. U takich ludzi właśnie chcemy jeść. To oni patrzą się na Was, gdy wejdziecie na profil Yatta Ramen na FCB, to oni czekają na Was w Yatta.

 

Yatta Ramen, gdzie na ramen, ramen w Warszawie, gdzie na ramen w Warszawie, Yatta Ramen

 

 

Lokal na Bartosiewicza 3 przypomina lokale z ramenem w Japonii. Łukasz uznał, że jest przyjemnie zapyziały… i coś w tym jest 🙂 Jest klimat do tego, by siorbać kluski i zupę 🙂 Od razu przypomina mi się bar w Kioto, w którym po 30 minutach wreszcie usiedliśmy nad zupą i pierożkami gyoza.

 

Yatta Ramen, gdzie na ramen, ramen w Warszawie, gdzie na ramen w Warszawie, Yatta Ramen

 

 

Yatta Ramen, gdzie na ramen, ramen w Warszawie, gdzie na ramen w Warszawie, Yatta Ramen

Menu jest krótkie, ale wystarczające. 3 opcje ramenu, a na przystawkę żeberka teriyaki (17 zł) i kimchi (10 zł). Jeśli chodzi o głównego bohatera, do wyboru macie: klasyczny shoyu ramen,  pikantny spicy miso ramen i niespotykany w Polsce raczej jiro ramen z caaałą masą dodatków. Zanim napisałam ten post, zdążyliśmy zjeść wszystkie opcje.

Yatta Ramen, gdzie na ramen, ramen w Warszawie, gdzie na ramen w Warszawie, Yatta Ramen, shoyu ramen

 

Yatta Ramen, gdzie na ramen, ramen w Warszawie, gdzie na ramen w Warszawie, Yatta Ramen, spicy miso ramenYatta Ramen, gdzie na ramen, ramen w Warszawie, gdzie na ramen w Warszawie, Yatta Ramen, jiro ramen

 

To jest to, czego niezmiennie szukamy. Autentyczność! Prawdziwy japoński smak. Smak, które sprawia, że już pierwsza łyżka teleportuje Cię gdzieś daleko stąd. Makaron, który wybierasz z zupy pałeczkami i przypominasz sobie rameny zjedzone podczas podróży.  Smak, konsystencja, niesamowity, esencjonalny bulion.

 

Ulubieniec Łukasza to Shoyu – bulion, makaron ramen, tare shoyu, menma, szczypiorek, grzyby mun, wieprzowina chashu, oliwa (30 zł). Jest esencjonalny, głęboki w smaku, ale nadal lekki. Ja wybieram Spicy miso ramen –  pikantny, zawiesisty i bardzo konkretny. Idealny na duży głód. Przypomina mi ten ulubiony zajadany w japońskiej siecówce Ippudo. Tutaj spicy miso ramen to bulion, makaron ramen, menma, szczypiorek, pasta miso, wieprzowina chashu, kiełki z mielonym mięsem, chili, oliwa (30 zł). Jadłam wczoraj i dziś znów za mną chodzi.

Ostatni to Jiro Ramen i z tego, co wiem w Warszawie zjecie go tylko tu – wyglądo imponująca.. zupa i makaron to jedno, drugie to ta wielka góra jedzenia, która wystaje z zupy 😉 To jiro możecie podziwiać na zdjęciu tytułowym. Jiro to bulion, makaron ramen, tare shoyu, kiełki z kapustą, słonina, podwójna porcja wieprzowiny chashu, oliwa (33 zł). Znów aromatycznie, esencjonalnie, znów na duży głód:) Najlepiej zajrzyjcie do Yatta w kilka osób i spróbujcie wszystkich trzech – dajcie znać, jak wrażenia!

 

I uprzedzam pytanie – wege ramen ma się pojawić już wkrótce, może po weekendzie – zaglądajcie na profil Yatta Ramen. Pod dobrym ramen barami w Japonii niezmiennie stoją kolejki. Myślę, że tu też tak może być, więc idźcie szybko!!!

 

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

YATTA RAMEN

u. Bartosiewicza 3

tel.

godziny otwarcia:

poniedziałek – zamknięte

wt – nd 12.00-20.00