Kolejny dzień w Dubaju i kolejne odkrycia… Jesteśmy tu od tygodnia i codziennie odkrywamy coś nowego, a zarazem jeszcze masa miejsc przed nami… Nie śpieszymy się, nie biegniemy od jednej atrakcji do drugiej. Spędzamy leniwe albo pracujące poranki, długo biesiadujemy przy hotelowych lub restauracyjnych śniadaniach, czego nam baaardzo brakowało, spacerujemy, jedziemy coś zobaczyć, robimy przerwę na basen i plac zabaw. Tak jak najbardziej lubimy! 🙂

Na piątek zaplanowaliśmy dwa highlights – Dubai Miracle Garden i rejs po Dubai Marina. Do Dubai Marina Garden ruszyliśmy po późnym śniadaniu, a może wczesnym obiedzie? 😉 Miejsce położone jest w Dubailand, dość daleko od Dubai Marina czy też innych lokalizacji wybieranych na nocowanie w Dubaju, więc zamówiliśmy taksówkę (zapłaciliśmy ok. 40-45 zł – odległość 19 km). Wszystkie taksówki zamawiamy tutaj przez aplikację Careem –  możecie wybrać różne opcje cenowe i wówczas wychodzi ostatecznie bardziej korzystnie niż Uber.

 

Dubai Miracle to podobno największy taki ogród na świecie! Został otwarty już dość dawno jak na Dubaj – na Walentynki w 2013 roku 🙂 Ogród czynny jest od października do kwietnia, więc załapaliśmy się na ostatnią okazję, by go zobaczyć 🙂 Czasem mogą być lekkie zmiany / przesunięcia w terminach otwarcia, więc najlepiej sprawdzić, jeśli będzie planowali się wybrać pod koniec kwietnia czy na początku października. Wiem też od jednej z Czytelniczek, że w styczniu zachwyca jeszcze bardziej, bo wszystko kwitnie! 🙂 Ale nawet w kwietniu warto do niego zajrzeć!

 

W okresie od maja do września z uwagi na temperatury przekraczające 40 stopni, Miracle Garden jest zamknięty.

 

Dubai Miracle Garden_3

 

BILETY

 

Dubai Miracle Garden_1

 

Wejście do Dubai Miracle Garden kosztuje 55 AED dla dorosłego i 40 AED dla dziecka. Bilety można kupić wcześniej online. My po prostu pojechaliśmy – byliśmy w Miracle Garden w piątek, czyli w weekend (w Emiratach weekend to piątek i sobota). Nie było kolejek i było niemal pusto, ale warto pamiętać, że odwiedziliśmy Miracle Garden w okresie Ramadanu  – w tym roku Ramadan w ZEA trwa od 12 kwietnia do 12 maja.

 

MIRACLE GARDEN

 

Dubai Miracle Garden_wejście_2

 

W ogrodzie rośnie 50 milionów kwiatów i 250 milionów roślin. To z nich stworzone są przeróżne niesamowite zwierzęta, stwory, postacie z bajek Disneya, koty, pingwiny, konie, spódnice kręcących się w rytm muzyki baletnic czy wreszcie gigantyczny samolot obowiązkowo brandowany Emirates. Ogród codziennie nocą jest podlewany – wykorzystuje się do tego kilkaset tysięcy litrów wody dziennie, pochodzącej z już wykorzystanej wcześniej tzw. szarej wody, która jest filtrowana i wykorzystywana ponownie.

Dubai Miracle Garden ma obecnie na koncie 3 rekordy, które są wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa – jednym z rekordów jest największe dzieło z kwiatów na świecie, czyli wielki kwiatowy Airbus A380.

W ogrodzie co jakiś czas wprowadzane są zmiany – pewne elementy znikają, pojawiają się nowe postacie, figury, ale niezmiennie wszystko robi ogromne wrażenie! Zobaczcie sami! 🙂

 

Dubai Miracle Garden_kot

 

 

Dubai Miracle Garden_samolot Emirates

Dubai Miracle Garden_6

Dubai Miracle Garden_2

Dubai Miracle Garden_5

Dubai Miracle Garden_Goofy

Dubai Miracle Garden_słon

Dubai Miracle Garden_7

Dubai Miracle Garden_baletnice

Dubai Miracle Garden_9

Dubai Miracle Garden_4Informacje praktyczne: Jeśli obawiacie się, czy w okolicy będzie można coś zjeść przed zwiedzaniem lub po, bez obaw – na miejscu jest cała masa budek z jedzeniem. Raczej fast foodowych, ale z dużą różnorodnością – Butter Chicken z plackiem Naan będzie OK? Pizza albo Fatayer? Bez problemu kupicie też wodę czy świeżo wyciskane soki. Na pewno jednak warto zabrać coś do picia ze sobą, bo może być baaardzo gorąco 😉

 

Dubai Miracle Garden_8

 

Jeśli macie ochotę na dalsze zwiedzanie, tuż obok Dubai Miracle Garden, znajdziecie również ogród motyli, czyli Dubai Butterfly Garden.