Muszę Wam się do czegoś przyznać… jest w Dubaju taka restauracja, od której  jesteśmy uzależnieni. W Dubaju, właśnie tam. Nie w Warszawie (tam mamy takich więcej;)), nie w ukochanym Bangkoku, nie w Barcelonie, ale właśnie w Dubaju, do którego zwykle zaglądamy tylko przelotem. Pierwszy raz trafiliśmy tam pod koniec 2016 roku. Ruszyliśmy wtedy po raz pierwszy do Azji z dwójką dzieci, a nasza Jagoda miała niecałe 3 miesiące. Uznaliśmy, że to pierwszy tak daleki lot z dwójką, więc zrobiliśmy sobie między jednym, a drugim lotem dzień relaksu w Dubaju.. takiego nic nierobienia w ciepłym klimacie .. śniadanie, basen, leżakowanie, obiad, basen. I na ten obiad właśnie trafiliśmy do Bestoon Samad. A może raczej nie trafiliśmy, tylko wyszukał je Łukasz.

 

Bestoon Samad znajdziecie w centrum handlowym Al Ghurair Centre – od strony ulicy, więc można usiąść zarówno w środku, jak i na dworze. Restauracja, a w zasadzie mała sieć, wywodzi się z Iraku. Gdy sprawdzicie ich w Google, zobaczycie bardzo dobre 4,4 na ponad 500 opinii! Dla nas to zawsze znak, że prawdopodobnie będzie dobrze! Taką ocenę Samad w Dubaju ma teraz, nie pamiętam nawet, jak było w 2016, ale pamiętam, że zachwyciły nas tamtejsze mięsa na szpadach, aromatyczne, rewelacyjne, podane z warzywami, hummusem i ciepłym, arabskim chlebem. Zajadaliśmy aż uszy się trzęsły i już wiedzieliśmy, że każdy kolejny pobyt w Dubaju będzie się równał Bestoon Samad. To miejsce polecaliśmy też czytelnikom i znajomym, ale jakoś nigdy nie trafiło na bloga. Wstyd i niedopatrzenie!!!

 

Do Samad ponownie trafiliśmy w kwietniu 2017. Wracaliśmy do Warszawy z Tokio, właśnie przez Dubaj i podczas przesiadki wszystko tak dłuuugo trwało, że nie zdążyliśmy na samolot do Warszawy. Jaka była nasza reakcja? “Nie ma tego złego! Pójdziemy na kolację do tej pysznej restauracji! Pamiętasz?” Tak właśnie zrobiliśmy! Tak zrobiliśmy też teraz, gdy mieliśmy 6 godzin przerwy między lotem Warszawa- Dubaj, a Dubaj – Tajpej. Zabraliśmy podręczną walizkę i metrem śmignęliśmy z lotniska do Bestoon Samad (btw dojazd z lotniska jest świetny! 15 minut i jesteś!).

 

Nareszcie też zrobiliśmy zdjęcia i nareszcie Bestoon Samad otrzyma należne mu miejsce na blogu!

 

chleb Bestoon Samad

 

 

Samad to irakijska, niewielka sieciówka. Z tego, co można wyczytać w ich lokalu w Dubaju, mają 4 restauracje w Iraku i 1 w Dubaju, a dziennie je u nich prawie 1800 osób! Historia Samad sięga lat 80. Menu jest szerokie, ale tutaj nie wpływa to negatywnie na jakość dań. My zawsze idziemy w dział Grilling i przeróżne podawane na szpadach kebaby! Są rewelacyjne!

Poza tym w menu znajdziecie zimne i ciepłe przystawki, ryby i owoce morza, kuchnię irakijską, kanapki i dania międzynarodowe. Świetnie wypadają wszelkie hummusy, babaganoush czy nasza ulubiona muhammara – kolejna z rewelacyjnych bliskowschodnich past, tym razem na bazie czerwonej papryki i orzechów włoskich. Jest też hummus z shawarmą na górze, ale tego jeszcze nie próbowaliśmy! Ostatnio zajadaliśmy się właśnie hummusem, babaganoush i muhamarą (każda z past kosztuje 25 AED), a na główne wybraliśmy Iraqui Kebab i Kurdish Kebab (79 AED za danie, do niego podawana jest sałatka, zupa, chleb). Było przepysznie!!!

 

hummus muhammara i babaganoush

 

 

Bestoon sałatkairaqi kebabzupa w ramach przystawki

 

Gdy tak Wam wrzucam te zdjęcia, to aż żałuję, że w trasie powrotnej nie mamy więcej czasu podczas przesiadki i nie zajrzymy tam znowu ;))) Czy to już obsesja?? 🙂

PS. Mała rade: Zwykle, jak zamówicie dania główne, w ramach przystawki dostaniecie sałatkę z ogórków i pomidorów, kiszonki, chleb i zupę z soczewicy (też pycha!!!). My niestety o tym nie pamiętaliśmy i nie byliśmy w stanie przejeść wszystkiego, co zamówiliśmy. Jeśli zatem bierzecie hummusy i inne takie, może warto zostać przy jednym daniu mięsnym – są naprawdę spore! Lub zrezygnować z przystawek. Wiem, że to ciężki wybór, gdy wszystko jest boskie 😉

Zajrzyjcie tam KONIECZNIE!!!

 

PS2. Za całość zapłaciliśmy 253 AED – 2*79 AED (dania główne), 3*25 (przystawki) + 20 AED (woda). W gratisie poza zupą, chlebem, sałatką, jest też herbata 🙂

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

BESTOON SAMAD

UAE – Dubai – al rigga Str AL Ghurair Center