Ostatnio sporo było fajnych dziecięcych ciuszków (m.in. Bombela, Mullido Kids i Pimabelle), ale tym razem w naszym cyklu “Poznaj lepiej polskie marki” odchodzimy od tematów modowych ;), ale wciąż pozostajemy w klimatach dziecięcych!

 

Dzisiaj przedstawiamy Wam firmę specjalizującą się…  w naklejkach wielorazowych – Poznajcie lepiej EDULEPKI !

 

Chyba wszystkie dzieciaki na jakimś etapie swojego życia przechodzą fascynację naklejkami i uwielbiają się nimi bawić. Rodzicom zazwyczaj te zabawy średnio się podobają, bo kto z nas nie próbował zdrapać naklejki z podłogi czy ulubionego mebla? Do tego dochodzą tony makulatury generowane przez ciągłe kupowanie nowych naklejek czy gazetek. A te gazetki dodatkowo u wielu dzieci starczają na bardzo krótko… Ot, biorę wszystkie naklejki wyklejam zeszyt, ścianę, meble i ciach, poproszę następne 😉

 

Pomysł stworzenia EDULEPEK wydaje się genialny, a przy tym tak prosty. Wielorazowe naklejki, które  można bez problemu odkleić z każdej powierzchni płaskiej bez szkody dla podłoża! Do tego są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych zabawek, gdyż nie zajmują dodatkowego miejsca w pokoiku dziecka, a stwarzają nieograniczone możliwości zabawy.

 

 

 

Edulepki_3

 

Edulepki_2

 

 

EDULEPKI to jeden z tych pomysłów na biznes, który powstał z potrzeby serca. Za projektem tym stoją Julia i Karolina, dwie mamy z Sopotu i historia córeczki jednej z nich, która zmagając się z problemem ze wzrokiem, musiała nosić  okularki oraz osłonkę na oczko. Aby odczarować ten temat dziewczyny przygotowały naklejki z postaciami z widocznymi wadami wzroku, którym można wielokrotnie “ubierać i zdejmować” kolorowe okularki oraz plasterki. 

Obecnie firma ma w swojej ofercie szeroki wachlarz naklejek i książeczek edukacyjnych, które przez zabawę wspomagają rozwój dzieci. W trakcie zabawy z nalepkami dzieciaki mają szansę ćwiczyć umiejętności matematyczne, nazwy kolorów czy figur geometrycznych, poprawną wymowę słów czy język angielski.

 

Jak bawić się EDULEPKAMI?

 

Dla najmniejszych dzieci frajdą będzie samo przyklejanie i odklejanie naklejek, moja prawie półtoraroczna córeczka mogłaby tak długo [Jadzia]…. Dzieci ćwiczą przy tym, tak ważną dla ich rozwoju motorykę małą , precyzję i koncentrację. 

 

Dla starszych dzieci świetnie sprawdzą się naklejki na podłogę ze strukturą antypoślizgową. Jak mówią założycielki same są miłośnikami ruchu i zgodnie z założeniami nurtu Montessori, że “dziecko buduje siebie w ruchu” zachęcają, aby nauka i zabawa odbywała się właśnie poprzez ruch. Idealnie w te założenia wpisują się EDULEPKI “ulice i znaki drogowe”. Dzieciaki poprzez zabawę w miasto mają szansę nauczyć się zasad ruchu drogowego, znaków drogowych, tego jak działa sygnalizacja świetlna. To idealna zabawa dla małych fanów motoryzacji!

 

EDULEPKI to też “must have” podczas podróży. Zajmują mało miejsca w torbie czy plecaku, a można się nimi bawić wiele razy. Świetnie sprawdzą się podczas długich godzin w pociągu, samolocie czy w aucie. Mimo, że są to naklejki to nie pozostawiają kleju, dlatego można bezkarnie obkleić nimi szybę czy stolik.  Naklejki są małe, więc zawsze możemy mieć je przy sobie i wyciągnąć, kiedy zajdzie taka potrzeba oferując dziecku kreatywną zabawę np. w restauracji czy poczekalni u lekarza. 

 

 

 

 

Wszystkie naklejki są w całości zaprojektowane, narysowane i wyprodukowane w Polsce, dlatego też doskonale wpisują się w nasz cykl wspierania polskich marek Co istotne, wszystkie EDULEPKI mają ekologiczny nadruk i posiadają certyfikat CE potwierdzający bezpieczeństwo zabawki.

 

Wiele ciekawych pomysłów na zabawy z dzieckiem znajdziecie na ich Facebooku: EDULEPKI oraz na Instagramie: edulepki.dla.dzieci.

 

Od niedawna do oferty EDULEPEK dołączyły też książki do nauki języka angielskiego dla najmłodszych. W tym takie do wielokrotnego pisania i zmywania. Zabawa nimi rozwija kontrolę nad piórem podczas pisania alfabetu, cyfr, kolorów i kształtów. Dzięki temu, że książka jest super trwała i zmywalna dziecko nie musi obawiać się zrobienia błędu, może spróbować ponownie wykonać zadanie, budując przy tym pewność siebie.

 

A na hasło “tasteaway” dziewczyny zapraszają na zakupy ze zniżką 15% na www.edulepki.pl!!!

 

Edulepki_11.