Od momentu, gdy otworzyliśmy DESEO na Angorskiej 27, zdecydowanie częściej bywamy na Saskiej Kępie. Nie ma tygodnia, byśmy nie byli tu minimum 3-4 razy, a Łukasz zwykle zagląda codziennie. Konsekwencje są oczywiste: teraz to tutaj coraz częściej jemy! Zaglądamy do OSP Saska Kępa na Walecznych na pizzę, czasem wpadamy na zupę z kaczki do Naam Thai, czasem testujemy okoliczne opcje… Kuchnię Funkcjonalną, wegański Think Love Juices i ostatnio sushi!

 

I co tu dużo mówić – Soja Sushi ma spore szanse na zostanie naszą ulubioną opcją lunchową na Saskiej Kępie i nie tylko! Niewielką knajpkę znajdziecie przy ul. Zwycięzców 40. Kilka stolików, prosty, ale przyjemny wystrój – drewno, biel, jasna zieleń. Lekko, wiosennie.

 

Zaglądamy w porze lunchowej, więc od razu bierzemy się za testowanie lunchu. Zestawy lunchowe dostępne są w godzinach 12-16.00 i nie będę ukrywać – ceny mają bardzo kuszące! Od 24 do 39 zł za zestaw. Jest też opcja wegańska – za 29 zł. Ja wybieram zestaw za 31 zł z zupą miso, 6 futomaków z łososiem, serkiem, awokado i sałatą, 6 futomaków z krewetkami, serkiem, awokado, tykwą i sałatą oraz 2 nigiri z opalanym łososiem. Nie ma problemów z zamianą surowego łososia na pieczonego czy z dodaniem łososia do miso za drobną opłatą. Jest baaaardzo smacznie! Przyzwoita ilość ryby, dobre dodatki, ładnie podane. Będę musiała się powstrzymywać, bo taki lunch mogłabym jeść codziennie! 🙂

 

sushi, sushi w Warszawie, sushi Saska Kępa, Soja Sushi, lunch, gdzie na sushi

sushi, miso, Soja Sushi, Warszawa, Saska Kępa

 

Po dwóch dniach wróciłam do Soja Sushi w babskim gronie. I znów załapałyśmy się na lunch… ja główni piłam wodę i podjadałam mojej przyjaciółce, ale ona i tak o mało nie pękła! Przy zestawie za 39 zł! Znów było smacznie, pięknie i pożywnie – surowy łosoś, pieczona maślana, krewetka w tempurze!

 

Na lunch polecamy baaaaardzo!!! A czuję, że na inne okazje Soja Sushi również nieźle się sprawdzi!!!

PS. rachunku nie mam, bo wcale nie planowałam pisać posta – ot z jednym zdjęciem??? 😉 Ale dziś zmieniłam zdanie!:)

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Soja Sushi

profil na Facebooku – TU

u.Zwycięzców 40 (Saska Kępa)

tel. 22 298 61 16

godziny otwarcia:

pon-czw 11.30-22.00

piątek – sobota 11.30-23.00

niedziela 11.30-22.00