Czekałam na to miejsce od chwili, gdy przeczytałam o nim u Pyza made in Poland. Wypatrywałam, gdzie na Cybernetyki będą wietnamskie bagietki, bo przecież to dwa kroki od nas! Banh mi rzut beretem od domu brzmi idealnie!! 🙂 Kiedyś spacerem chodziliśmy na Bakalarską na bun chę i pho, teraz liczyłam, że spacerem będziemy chodzić na bagietki..na  śniadanie, na obiad lub na kolację.

W ciągu ostatnich kilku dni byliśmy tam już chyba 5-6 razy! Bywały dni, gdy zaglądaliśmy dwa razy dziennie – albo przynajmniej Łukasz zaglądał dwa razy dziennie! Jedno jest pewne: BANHMI NAM uzależnia!!! A teraz powiem Wam o nich więcej 🙂

Banhmi Nam znajdziecie na ul. Cybernetyki, niedaleko Wynalazek. Lokal niewielki, zdecydowanie kategoria bar, nie restauracja. W menu kilka rodzajów banh mi, świeże sajgonki, domowe kimchi, sałatka, napoje.

banhmi-nam-wnetrze

Z banh mi przetestowaliśmy już całkiem sporo – Łukasz zwykle wybiera opcję z pasztetem domowej roboty (15 zł) albo z pasztetem i jajkiem sadzonym (17 zł).

Moja ulubiona to bagietka z tofu (17 zł) lub z tofu i omletem (19 zł). To jedyne opcje bezmięsne. Dla mięsożerców jest jeszcze z pieczenią wieprzową char siu, z klopsikami wieprzowymi albo z grillowaną wieprzowiną z trawą cytrynową (wszystkie po 19 zł za bagietkę). Próbowaliśmy też bagietki specjalnej z trzema rodzajami mięsa – też pycha!

banh-mi

banh-mi-3Tutejsze banh mi zachwycają przede wszystkim dlatego, że mają naprawdę duuuuużo składników, duuużo kolendry, duuużo smaku. Chrupiące, aromatyczne, idealne! My na pewno będziemy po nie wracać bardzo często.

Na przystawkę zwykle bierzemy świeże sajgonki – idealne na lato – lekkie, świeże, z ziołami, makaronem ryżowym i krewetkami.  Do domu zabraliśmy kimchi – też pycha!

sajgonki-swieze

Z napojów znajdziecie w Banhmi Nam lemoniadę, wietnamską zieloną herbatę (5 zł) – uwielbiam ją! Jest też kawa po wietnamsku – do niej jednak jeszcze się nie przekonaliśmy – tak jak uwielbiamy kawę po wietnamsku u nas w DESEO albo w Pho Mai Hien na Bakalarskiej, tak ta wydawała nam się zbyt.. wodnista. Liczę jednak, że da się to poprawić 🙂

Wiem, że już kilka osób wysłaliśmy na wietnamskie bagietki po naszym Instastory 🙂 Wszyscy donosili, że jest super! Wy też idźcie koniecznie sprawdzić 🙂

kawa wietnamska

kawaINFORMACJE PRAKTYCZNE:

BANHMI NAM

ul. Wynalazek 2/U2 (wejście od ul. Cybernetyki)

tel. 579 646 979

godziny otwarcia:

pon – pt 10-19.00

sobota 11-17.00

niedziela – ZAMKNIĘTE