Wreszcie wiosna! Wreszcie ciepło! Wreszcie dłuższe wieczory! I wreszcie szansa, by po przedszkolu czy szkole nie zamykać się w domu przed zimnem, wiatrem i brzydką pogodą. Uwielbiam wiosenne i letnie miesiące w Warszawie. Uwielbiam wyjeżdżać, ale Warszawa też ma swój urok latem. Dlatego jak tylko jesteśmy w mieście, postanowiłam z tych uroków korzystać. Odpuściliśmy ulubiony plac zabaw przy Odyńca i ruszyliśmy na poszukiwanie innych, ciekawych miejsc. Dajcie znać, jakie place zabaw polecacie! Tylko pamiętajcie – ekipę mam wymagającą – czego innego chce od życia 2,5 letnia dziewczynka, a czego innego 8-latek.

Dziś jednak oboje byli zadowoleni! Jagoda zachwycona, bo na placu z dinozaurami była chyba jak miała 8-9 miesięcy, więc obawiam się, że nic nie zapamiętała 😉 Trochę się obawiałam, czy nadal będzie się podobało Maksowi – prawie 8 latek już jednak coraz mniej zainteresowany jest placami zabaw. Gdy jesteśmy na Odyńca, gdzie kiedyś uwielbiał się wspinać, zjeżdżać i łazić po przeróżnych konstrukcjach, teraz najchętniej jeździć na rowerze z górki lub gra w piłkę.

U dinozaurów jednak też mu się podobało! Są wielkie konstrukcje do wspinania, opony do kręcenia lub bujania, drążki, by się powiesić i trenować siłę rąk 🙂 Dla maluchów są osobne konstrukcje (również w klimacie dinozaurów) na wydzielonej części. Na obu częściach placu są też piaskownice, a w nich zakopany szkielet dinozaura – dopracowanie każdego szczegółu tego placu mnie zachwyca! 🙂

Jurajski plac zabawjajo dinozaurapiaskownicakonstrukcje-dla-starszakow

dla maluszkówjurajski-plac-zabaw-3Chciałam dopisać jeszcze jeden plus – toaletę tuż obok części dla maluszków. Nie toi toia, tylko nowoczesną toaletę. Niestety jednak pomimo kartki “czynne od 1.04.2019”, dnia 8.04.2019 była nieczynna – nie wiem czy nadal czy już 🙂 Toaleta przy placu zabaw to zdecydowanie przydatne rozwiązanie!  Mam nadzieję, że problemy wczoraj były tylko przejściowe.

Jurajski Plac Zabaw znajdziecie na Ursynowie, przy ulicy Puszczyka 18.  Patronem placu zabaw jest Roman Kozłowski – polski paleontolog i geolog. Obok jest też park jego imienia. Na placu znajdziecie tablicę, na której możecie o nim poczytać. 

Dajcie znać czy znaliście dinozaurowy plac zabaw i podrzućcie Wasze ulubione miejscówki – przed nami tyle ciepłych dni, że warto być przygotowanym!!!

dla maluchowjurajski-plac-zabaw-2