O Lucky Burger dowiedzieliśmy się od Was. Polecaliście to miejsce nie raz pod naszymi wpisami i rolkami na temat burgerów w Warszawie. Miejscówkę zanotowałyśmy. Sprawdziłyśmy też, że ma szokująco wysoką ocenę w Google Maps – 4,9 i prawie 700 opinii! I zanotowałyśmy, że mamy tam całkiem niedaleko – jakieś 10-15 minut samochodem z naszej bazy w Mordorze, w okolicach Domaniewskiej.

 

Dopiero, gdy dojechałyśmy na miejsce, okazało się, że Lucky Burger znajduje się w totalnie zaskakującym miejscu. Tak! To właśnie ten, dość leciwy biurowiec, który widzicie na zdjęciu poniżej. Stylem i klimatem przypomina dawne lata i od razu troszkę cofamy się do lat 90. Ale OK – jest potykacz informujący o burgerach! Czytamy, że Lucky Burger znajduje się na minus 1, więc z lekką dozą niepewności idziemy na poszukiwanie burgerów w najbardziej zaskakującym miejscu w mieście!

 

Lucky Burger_1

Lucky Burger_7

 

Wchodzimy za bramę i dalej po schodkach do Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Przed nami kolejne schody, tym razem na dół. Potem czeka tajemniczy korytarz trochę jak w szkole, trochę jak w szpitalu. Aż wreszcie… drewniany pokoik rodem z Dzikiego Zachodu! Uff, jesteśmy na miejscu 🙂 I co więcej, ktoś tam jest i je burgery! Czyli wylądowałyśmy we właściwym miejscu!

 

Lucky Burger_6

 

LUCKY BURGER – co znajdziesz w menu?

 

W menu 7 różnych burgerów i chyba każdy brzmi ciekawie! Listę zaczyna Burger High Classic –  to bułka z sezamem i czarnuszką, 160 g mięsa wołowego, karmelizowana cebula, pikle w plastrach, sałata oraz sosy: majonez, ketchup i musztarda. Jak dowiadujemy się na miejscu to taki klasyczek, który niegdyś sprzedawano w budach z burgerami, ale w wersji premium (28 zł). Mamy tez hiper serowy Cheese Rush z podwójnym serem cheddar, salsą serową i sosem serowym chili, mamy Lucky Bacon czy Hawaii Ring.

 

My idziemy w High Classic oraz właśnie w Lucky Bacon. Lucky to również bułka z sezamem i czarnuszką, 160 g mięsa wołowego, 3 plastry chrupiącego bekonu, ser Cheddar, karmelizowana cebula, pikle w plastrach, pomidor, sałata, sos BBQ i bazyliowo-bekonowy (32 zł). Na większy głód można wybrać Western Japan – mięso wołowe, ser Cheddar, papryczki jalapeno, imbir, karmelizowana cebula, pikle w plastrach, pomidor, sałata, sos wasabi i sambal (36 zł) Uwaga! Podobno jest pikantnie! Głodomory mogą pójść również Gold Tatra z polskim akcentem – znajdziecie tu m.in. grillowanego oscypka, placek ziemniaczany i żurawinę (36 zł).

 

Wszystkie burgery można zamówić solo albo w zestawie –  z klasycznymi frytkami lub frytkami z batatów, colesławem i sosem. Ceny zestawów z klasycznymi frytkami to 38-47 zł,  a z frytkami z batatów plus 5 zł do każdego zestawu. Fryteczki możecie też wymienić na onion rings, czyli full American Style!

 

Dobre wieści dla osób nie jedzących mięsa –  w każdym burgerze możecie wymienić wołowinę na kotlet wege. Do wyboru wege burger sojowy, grochowy, batatowy, burak lub halloumi.

 

Lucky Burger_2

Lucky Burger_4

Lucky Burger_3

 

Oba nasze burgery przybywają na deskach razem z frytkami , surówka coleslaw i sosem. Wszystko okazuje się pyyyyszne! Bułka wygląda na dużą, ale okazuje się.. puchata jak chmurka! Świetne sosy, delikatne mięso. Chrupiące frytki – wszystko okazuje się naprawdę świetne! Zdecydowanie POLECAJKA! Zanurzcie się w budynek z lat 90. i przenieście się na Dziki Zachód!

 

Informacje praktyczne:

Lucky Burger

Ul. Czereśniowa 98

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – piątek 11.00-22.00

Sobota 12.00 -23.00

Niedziela 12.00 – 21.00

Telefon: 571 071 835