Pomysł na lunch: Soja Sushi

03.03.2016
0

Kategorie: Kuchnia, Restauracje, Sushi | Tagi: gdzie na lunch, gdzie na sushi, lunch, pomysł na lunch, Saska Kępa, Soja Sushi, sushi, warszawa
sushi, Soja Sushi, Warszawa, Saska Kępa, pomysł na lunch, lunch

Od momentu, gdy otworzyliśmy DESEO na Angorskiej 27, zdecydowanie częściej bywamy na Saskiej Kępie. Nie ma tygodnia, byśmy nie byli tu minimum 3-4 razy, a Łukasz zwykle zagląda codziennie. Konsekwencje są oczywiste: teraz to tutaj coraz częściej jemy! Zaglądamy do OSP Saska Kępa na Walecznych na pizzę, czasem wpadamy na zupę z kaczki do Naam Thai, czasem testujemy okoliczne opcje… Kuchnię Funkcjonalną, wegański Think Love Juices i ostatnio sushi!

 

I co tu dużo mówić – Soja Sushi ma spore szanse na zostanie naszą ulubioną opcją lunchową na Saskiej Kępie i nie tylko! Niewielką knajpkę znajdziecie przy ul. Zwycięzców 40. Kilka stolików, prosty, ale przyjemny wystrój – drewno, biel, jasna zieleń. Lekko, wiosennie.

 

Zaglądamy w porze lunchowej, więc od razu bierzemy się za testowanie lunchu. Zestawy lunchowe dostępne są w godzinach 12-16.00 i nie będę ukrywać – ceny mają bardzo kuszące! Od 24 do 39 zł za zestaw. Jest też opcja wegańska – za 29 zł. Ja wybieram zestaw za 31 zł z zupą miso, 6 futomaków z łososiem, serkiem, awokado i sałatą, 6 futomaków z krewetkami, serkiem, awokado, tykwą i sałatą oraz 2 nigiri z opalanym łososiem. Nie ma problemów z zamianą surowego łososia na pieczonego czy z dodaniem łososia do miso za drobną opłatą. Jest baaaardzo smacznie! Przyzwoita ilość ryby, dobre dodatki, ładnie podane. Będę musiała się powstrzymywać, bo taki lunch mogłabym jeść codziennie! 🙂

 

sushi, sushi w Warszawie, sushi Saska Kępa, Soja Sushi, lunch, gdzie na sushi

sushi, miso, Soja Sushi, Warszawa, Saska Kępa

 

Po dwóch dniach wróciłam do Soja Sushi w babskim gronie. I znów załapałyśmy się na lunch… ja główni piłam wodę i podjadałam mojej przyjaciółce, ale ona i tak o mało nie pękła! Przy zestawie za 39 zł! Znów było smacznie, pięknie i pożywnie – surowy łosoś, pieczona maślana, krewetka w tempurze!

 

Na lunch polecamy baaaaardzo!!! A czuję, że na inne okazje Soja Sushi również nieźle się sprawdzi!!!

PS. rachunku nie mam, bo wcale nie planowałam pisać posta – ot z jednym zdjęciem??? 😉 Ale dziś zmieniłam zdanie!:)

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Soja Sushi

profil na Facebooku – TU

u.Zwycięzców 40 (Saska Kępa)

tel. 22 298 61 16

godziny otwarcia:

pon-czw 11.30-22.00

piątek – sobota 11.30-23.00

niedziela 11.30-22.00