Wiecie już, że kochamy podróże samochodem! Ba! Niemal w każdym miejscu, które zwiedzaliśmy, w każdym kraju podróżowaliśmy sami samochodem, chyba, że wynajęcie go nie było możliwe (jak np. w Wietnamie czy w Kambodży). Kto ostatnio oglądał nasze relacje, widział, ile radości przyniosło nam i dzieciom podróżowanie samochodem po Zjednoczonych Emiratach Arabskich – pustynne krajobrazy, opuszczone wioski, spontaniczne spotkania z wielbłądami, których pewnie byśmy nie doświadczyli w takiej formie na zorganizowanej wycieczce.  To samochód daje wolność i niezależność w podróży – możliwość zatrzymania się wszędzie tam, gdzie coś Cię zaciekawi albo możliwość ominięcia tego, co jednak nie jest tak fascynujące jak wydawało się po lekturze przewodnika.

 

W zeszłym roku samochodem ruszyliśmy też na długie wakacje, prosto z Warszawy. To akurat nie zdarza nam się tak często – zwykle lecimy samolotem i samochód wynajmujemy na miejscu. W 2020 roku  jednak z uwagi na covidowe ograniczenia, uznaliśmy, że samochód będzie lepszym rozwiązaniem – z Warszawy samochodem dotarliśmy do… Grecji i na greckie wyspy. Ale cała podróż, miejsca, które odwiedziliśmy po drodze były tak świetne (Wiedeń, chorwackie wsie, Belgrad, bułgarskie miasteczka), że w tym roku… znów planujemy ruszyć w podróż samochodem. Ciekawe, czy zgadniecie, w jakim kierunku 🙂

 

Automarket_wynajem długoterminowy_1Meteory o zachodzie słońca_5

Melnik_2

wynajem samochodu w Stanach.

 

Ale podróże to tylko jedno!  Ja już nie wyobrażam sobie codziennego życia bez samochodu! Powiem szczerze: nie byłam dzieckiem przyzwyczajonym do jeżdżenia wszędzie samochodem. Do szkoły na piechotę albo tramwajem / autobusem, a od czasu, gdy skończyłam 13 lat, w naszym domu samochodu nie było wcale! Dopiero, gdy poznałam Łukasza, jakieś 11 lat później, samochód na stałe zagościł w moim życiu. A prawo jazdy zrobiłam ze względu na Maksa, gdy miał około roku. Długo się opierałam, co? 😉

Długo głosiłam plusy jeżdżenia po Warszawie autobusem lub tramwajem, ale jednak z dzieckiem samochód okazał się totalnie niezbędny! Zwłaszcza, gdy przedszkole nie jest obok domu i musisz do niego dojechać. Przedszkole, zajęcia piłkarskie, wizyta u kolegi, a potem… drugie dziecko i prawie wszystko mnożymy razy dwa! Już nie tylko przedszkole, ale i żłobek. A potem przedszkole, i szkoła, i nowe zajęcia, i trening piłkarski o 19.00. I do pracy, i po zakupy. Samochód w warszawskim życiu codziennym musi mi UŁATWIAĆ życie…

 

SAMOCHÓD W ŻYCIU CODZIENNYM – POMOC CZY DODATKOWE PROBLEMY?

 

wynajem długoterminowy

 

Samochód i w podróży, i na co dzień pomaga nam w tym, co lubimy lub musimy robić. W Warszawie mamy zawsze baaaardzo dużo na głowie – dzieci, szkoła, przedszkole, własna firma, która często wymaga od nas obecności jednego dnia w różnych miejscach w Warszawie i częstego przemieszczania się, blog, spotkania, recenzowanie restauracji znajdujących się w różnych miejscach w mieście, a w czasie wolnym zawsze aktywnie, ze znajomymi, sporo poza domem. Samochód się przydaje, ale … nie mamy zbyt wiele czasu na ogarnianie jeszcze spraw samochodowych, więc każda samochodowa komplikacja w ostatnich latach budziła we mnie od razu zdenerwowanie… Konieczność oddania samochodu do warsztatu, na ile dni, czy rzeczywiście naprawią czy znów będzie powtórka, organizacja wożenia dzieci taksówkami, autobusem, Uberem…… W lecie może miało to swój urok, ale w zimnie i w deszczu robiło się mało zabawnie. Plus te wszystkie dodatkowe sprawy do załatwienia: zakup ubezpieczenia, wymiana opon, przeglądy  – czy ja nie mam wystarczająco dużo na głowie??

 

DLACZEGO ZAKOCHALIŚMY SIĘ W WYNAJMIE DŁUGOTERMINOWYM?

 

wynajem długoterminowy_ Automarket

 

I tak doszliśmy do momentu, w którym już wiedzieliśmy: NIE CHCEMY mieć swojego samochodu. NIE I JUŻ! O tym, że chcemy przejść na wynajem długoterminowy, wiedzieliśmy już od dawna! Zwłaszcza, że Łukasz już takie rozwiązanie wybrał dla swoich Rodziców i z powodzeniem z niego korzystają – i on, bo to on ogarnął formalności i jego Rodzice, bo to oni użytkują samochód.

Wynajem długoterminowy daje wszystko to, czego potrzebujemy. Daje wygodę i brak zmartwień. To już nie ja martwię się, że coś jest nie tak. Przy wynajmie długoterminowym ktoś zdejmuje mi z głowy problem, a ja bardzo doceniam, że mogę zająć się innymi sprawami.

Wynajem to również wolność, którą tak lubimy i możliwość zmiany samochodów w zależności od potrzeb, bo umowę można podpisać choćby na rok. A wszyscy wiemy, jak szybko mija rok 😉 To też idealne rozwiązanie, które dopasowuje się do zmieniającej się sytuacji życiowej. Każdy, kto ma dzieci wie, że innego samochodu potrzebujemy jako para bez dzieci, innego z jednym maluszkiem i milionem “klamotów” (gondola, wanienka, bujaczek;) lub z dwójką i ich rowerkami, hulajnogami, fotelikami, a innego, gdy masz już starsze dzieci. Przy wynajmie możesz zatem podpisać umowę na dłużej (gdy Twoja sytuacja jest stabilna lub… tak Ci się wydaje), a możesz na całkiem krótko, gdy czujesz, że Twoja sytuacja może się zmienić.

Większość z Was wie, że przez rok współpracowaliśmy z BMW, ale na jesieni 2020 zgodnie z umową, zakończyliśmy współpracę. Wróciliśmy na trochę do naszego starego samochodu, ale wiedzieliśmy już, że wybieramy wynajem długoterminowy. Tylko znów: nie mieliśmy się, kiedy zająć wyborem samochodu i formalnościami, bo listopad i grudzień były baaardzo pracowite, potem ruszyliśmy na miesiąc do Ameryki Środkowej…. a potem z nieba spadł nam Automarket.

 

AUTOMARKET SPADŁ NAM Z NIEBA!

 

Kto śledzi nas od lat, wie, że zawsze wybieramy współprace, które czujemy w 100%. Współpracę z Automarket czujemy nawet w 200% 😉 Przyszedł do nas w momencie, gdy sami mieliśmy się zabrać za ogarnięcie wynajmu długoterminowego, ale… nie mieliśmy na to czasu:P  Podsłuchiwali nas czy co? 🙂

Automarket.pl to należąca do Grupy Kapitałowej PKO BP platforma, na której można wynająć samochód dla siebie i swojej rodziny lub dla firmy. Znajdziecie tam zarówno samochody nowe, jak i używane oraz różne możliwości finansowania wymarzonego samochodu – nie tylko wynajem długoterminowy, ale również leasing, pożyczkę czy zakup za gotówkę. My innych opcji nie rozważaliśmy. Wiedzieliśmy, czego chcemy!

Szybko okazało się, że Automarket zapewnia właśnie to, czego szukaliśmy –  jeśli wybierasz Pakiet Comfort i wynajem długoterminowy, wszystko, co związane z obsługą samochodu, czyli przeglądy, naprawy, wymiana opon, a nawet ubezpieczenie, masz opłacone w miesięcznej racie i niczym się nie martwisz. A Automarket pomaga Ci w sprawach obsługowych – idealne dla zapracowanej i wiecznie zabieganej mamy 2 „bąbelków”. Albo trzech… albo nawet 1 bombelka  – dodatkowy czas wolny zawsze się przyda! 😉

 

Dlaczego zaufaliśmy akurat Automarket i postanowiliśmy rozpocząć z nimi współpracę?

 

Dla mnie na pewno dużym plusem jest powiązanie Automarket ze stabilną, znaną, godną zaufania marką. Sama nazwa AUTOMARKET nic mi nie mówiła i pewnie wielu z Was również nic nie mówi. Każdy jednak na pewno zna PKO Bank Polski. Dla mnie przy takich poważnych tematach jak samochód, godna zaufania marka jest ważna i zdecydowanie wybieram takie firmy, a nie jakąś firmę krzak, o której nikt nic nie wie. Naszą współpracę zaczęliśmy od wspólnego LIVE, podczas którego z Joanną Zientarską rozmawialiśmy o podróżowaniu samochodem, wynajmie długoterminowym i roli samochodu w codziennym życiu – kto przegapił, podrzucam link do LIVE’A – chodźcie TUTAJ.

 

By najlepiej zobaczyć zalety Automarket.pl, najlepiej przejść przez proces wyboru samochodu na ich stronie. Choćby na próbę!;) Wszystko jest mega wygodne i intuicyjne i nawet jeśli nie jesteś hiperspecjalistą w temacie samochodów (tak jak ja) – Automarket prowadzi Cię krok po kroku  – zaznaczam, czego potrzebuję, bo nie dość, że jest masa przydatnych filtrów, to jeszcze wszystko jest wyjaśnione. Łatwo wybrać, co i jak.

Na początek możesz ustawić przedział cenowy, który wchodzi w grę oraz oczywiście interesujące Cię marki/modele, jeśli masz sprecyzowane oczekiwania. Do wyboru są auta zarówno nowe, jak i używane – tutaj też zaznaczasz opcję, którą wolisz. Dodatkowo możesz wybrać, na jakich elementach wyposażenia najbardziej Ci zależy i jaką moc silnika preferujesz. Zgodnie ze swoimi oczekiwaniami (szczegółowymi lub bardzo ogólnymi😊) dostajesz listę dostępnych samochodów. Kalkulator widoczny przy każdej zaproponowanej ofercie, pokazuje, ile wynosi miesięczna rata wynajmu długoterminowego, ale informuje też o tym, jaka byłaby wysokość raty w przypadku leasingu, a nawet podaje cenę samochodu, jeśli chciałbyś zakupić go na własność.

Od czego zależy wysokość raty miesięcznej? To również możesz śledzić, zmieniając kwotę wkładu własnego (który może być nawet zerowy!), czy ustawiając roczny limit kilometrów. Na ratę ma wpływ również wybór pakietu usług – Basic lub Comfort. Dla wielu osób opcja Basic (koordynacja likwidacji szkód i ubezpieczenie) będzie zupełnie wystarczająca, ale my nie chcemy się martwić absolutnie niczym, dlatego wybieramy wariant Comfort, wzbogacony o usługi serwisu, zmiany opon i dostarczenie auta zastępczego, gdyby okazało się potrzebne. I ostatnia kwestia decydująca o wysokości raty – to długość okresu zawarcia umowy.

 

 

Automarket wybór samochodu

 

Automarket_kalkulator oferty

 

Świetne jest tu właśnie to, o czym pisałam wcześniej – możesz podpisać umowę na 12, 24, 36 lub 48 miesięcy. Idealne rozwiązanie, gdy Twoja sytuacja życiowa się zmienia lub gdy chcesz potestować różne samochody. W przypadku samochodów używanych wszystkie auta mają udokumentowaną historię, a jeśli coś Ci się nie spodoba, samochód używany możesz zwrócić bez podawania przyczyn – masz na to 5 dni i 300 km.

Gdy już zdecydujesz się, które auto wybierasz, wypełniasz wniosek składający się z 5 szybkich, krótkich kroków. To jest niewątpliwie ogromna zaleta – bez stosu papierowych dokumentów, wygodnie i sprawnie, całkowicie online, z własnej kanapy. Minimum niezbędnych dokumentów możesz dostarczyć mailem, a auto zamówić z dostawą pod dom – nie ma potrzeby nigdzie po nie jechać. Jeśli nie jesteś wielbicielem usług stuprocentowo przeprowadzanych online – żaden problem, bo możesz być w stałym kontakcie z Doradcą, który odpowiada na Twoje pytania, a także pomaga w doborze auta, jeśli nie wiesz, jaki samochód wybrać.

Dla nas idealnie!!! My wchodzimy w wynajem długoterminowy z Automarket.pl i będziemy Wam wszystko relacjonować 🙂 Ciekawi, jaki samochód wybraliśmy?? 🙂 Już wkrótce ruszamy nim w Polskę i zabieramy Was na wycieczkę! 🙂

 

Ale, ale … dla Was też coś mamy 🙂 Automarket ufundował nagrodę dla jednego z Was – bon paliwowy na 1000 zł! Bon mamy jeden, a zadanie konkursowe bardzo podróżnicze: napiszcie w komentarzach pod postem na Facebooku, jaka samochodowa podróż jest Waszym marzeniem!! 🙂 Możecie wybrać się gdzie tylko chcecie, ale potem całą trasę musicie pokonać samochodem! Ja mam kilka takich marzeń na czele z amerykańską Route 66, czekam na Wasze! 🙂 Konkurs potrwa do środy 19 maja. Wtedy wybierzemy Zwycięzcę wybierzemy i poinformujemy wybraną Osobę na Facebooku! 🙂 Jak to mówi moja Mama, 1000 zł piechotą nie chodzi.. w każdym razie ja nie spotkałam ;)))

 

Dajcie znać, kto z Was ma już doświadczenia z wynajmem długoterminowym i jak wrażenia?

*post powstał we współpracy z Automarket.pl