Za nami już ponad 5 lat z DESEO! Wyobrażacie sobie, że to już tyle czasu??!!?? Od ponad 5 lat codziennie zadajemy sobie te same pytania – jak dziś poszło? Czy nasi Goście zjedli dużo ciastek? Czy wszystko było OK? Czy Obsługa dobrze się spisała? Co smakowało, a co nie? Mało mamy dni, gdy o tym nie myślimy, bo DESEO jest czynne niemal codziennie… i nawet, gdy jesteśmy na drugi końcu świata, przeżywamy każdy problem, każdą wpadkę. Ale ja dziś nie o tym! Uświadomiłam sobie dziś, że przez te ponad 5 lat ANI RAZU na blogu nie pisałam Wam o ciastkach!!!! Oczywiście pokazywałam Wam nasze ciacha, torty i inne czekoladowe cuda na Facebooku czy Instagramie, ale żeby tak napisać o nich post, który zawiśnie na dłużej niż krótki żywot posta w social mediach? Nigdy tak nie było!

Czasem nawet o tym myślałam, ale jakoś brakowało mi zawsze czasu! Przecież wrzucić post na Insta czy Facebooka to zawsze szybciej niż pisać artykuł 😉 Ale tym razem uznałam, że po prostu żal o tym nie wspomnieć, bo z naszej świątecznej oferty w tym roku jesteśmy wyjątkowo dumni! I z ciastek, i z niesamowitych keksów, które stworzyła Oksana i z cudownie świątecznego klimatu, który na sesji zdjęciowej wyczarowała Asia Matyjek. To co? Jedziemy? 🙂

 

BOŻE NARODZENIE 2020 z DESEO!

 

Zaczynamy od ciastek, czyli od tzw. monoporcji 🙂 Jak sama nazwa wskazuje, są to ciacha indywidualne 🙂 Czasem dostaję pytania, jakiej są wielkości 🙂 Cóż, indywidualne ciacho waży u nas od 80 do 100 gramów i jest to porcja akurat dla jednej osoby 😉 Oczywiście wiele zależy od poziomu głodu, ochoty na słodkie i pojemności żołądka, ale przyjmujemy, że większość naszych Gości, gdy do nas wpada, na raz zjada jedno wybrane ciacho 🙂 lub po pół z każdego, jeśli się biorą więcej ciastek do podziału 😉 Na Boże Narodzenie tym razem przygotowaliśmy 4 ciastka indywidualne.

 

1)SANTA CAP

 

Santa Cap, ciastka DESEO, świąteczna ciastka DESEO

 

Santa Cap, czyli tzw. czapka Świętego Mikołaja to nasz HIT, który szykujemy już po raz piąty!!! Mam wrażenie, że teraz mikołajowe czapki można znaleźć w baaaardzo wielu cukierniach, ale w listopadzie 2016…? Ja nigdy wcześniej takiej czapki nie widziałam! Nigdy też nie opowiadałam Wam chyba historii, jak czapka Św. Mikołaja wylądowała w naszej ladzie? Już Wam mówię… 🙂 Był ponury, jak każdy listopad, listopad 2016 roku. Od kilku miesięcy walczyliśmy usilnie w stosunkowo małym gronie, by uratować DESEO. Od miesiąca byliśmy rodzicami malutkiej Jagody, która na szczęście z ogromnym poziomem akceptacji podchodziła do spędzania pierwszych tygodni w DESEO na Angorskiej – czy ktoś pamięta tamte czasy??? 🙂 Listopad był dla nas trudny… a na święta nie mieliśmy zbyt wielu pomysłów – bo co może zrobić nowoczesna cukiernia na Święta, które w Polsce od lat są tak mocno związane z tradycją??? Pomysł przyszedł przypadkiem… Gdy scrollowałam Facebooka jak każda szanująca się matka karmiąca podczas setnego karmienia, wpadły mi w  oko czekoladowe czapki na profilu jednej z paryskich cukierni. Tamte czapki były czekoladowymi figurkami, ale coś mnie olśniło!!! KOPUŁKA! Przecież mamy masę ciastek kopułek! Wystarczy dodać do nich pompon! O moim pomyśle napisałam Łukaszowi i naszemu ówczesnemu Szefowi Cukierni, Arturowi. Nic nie odpowiedział, ale gdy następnego dnia dotarłam na Angorską, wyjął z lodówki na Pracowni – Santa Cap!!! Aż żałuję, że nie mam zdjęcia tamtego momentu!

Nasza Czapka gościła na wielu firmowych spotkaniach świątecznych, domowych Wigiliach, była wręczana na Mikołajki Pracownikom, Przyjaciółkom, Znajomym. Rozważaliśmy zmianę czapki w tym roku, ale uznaliśmy, że nie zrobimy tego. To w końcu nasza TRADYCJA, pomimo, że w nowoczesnej cukierni 🙂 Jak smakuje Czapka? Moim zdaniem to kwintesencja nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia – mus z białej czekolady z gruszką i cynamonem / ganache z czekolady Ocoa z orzechem laskowym / prażynka wytrawna z przyprawą korzenną / ciasto kruche migdałowe z przyprawą korzenną. Żałuję tylko, że nie usiądę z Santa Cap i zimową herbatą w naszym przystrojonym świątecznie lokalu jak w poprzednich latach.. Czapka pojawi się w naszych ladach 4.12. Już teraz można ją zamawiać przez nasz esklep – tylko uwaga: z odbiorem po 4.12 🙂

Przed Świętami planujemy również ruszyć z Santa Cap w Polskę – 30.11 opublikujemy dokładny rozkład.

A tak wyglądała historia zmian naszej mikołajowej czapy 🙂 Od 2017 niezmiennie zdjęcia sesyjne naszych ciastek robi Asia Matyjek – to również jej historia <3

 

Santa Cap, ciastka DESEO, świąteczna ciastka DESEO, Santa Cap 2016, DESEO 2016

Santa Cap, ciastka DESEO, świąteczna ciastka DESEO, Santa Cap 2017, DESEO 2017

Santa Cap, ciastka DESEO, świąteczna ciastka DESEO, Santa Cap 2018, DESEO 2018

Santa Cap, ciastka DESEO, świąteczna ciastka DESEO, Santa Cap 2019, DESEO 2019

Santa Cap, ciastka DESEO, świąteczna ciastka DESEO, Santa Cap 2020, DESEO 2020

 

2) SANTA POPPY

 

Nostalgicznie się zrobiło, co? 🙂 Santa Cap to nie jedyne ciacho świąteczne, które już od kilku lat u nas gości. Jego wierny towarzysz to SANTA POPPY, czyli nowoczesna i kompletnie nietypowa wersja makowca. Ja nadal uważam, że to jedno z naszych najbardziej zaskakujących i może nieco kontrowersyjnych ciastek, bo nie ma wielu miejsc, w których znajdziecie… mus makowy 🙂 A może nie znajdziecie go wcale? 🙂 Santa Poppy ma swoich wiernych wyznawców, którzy już w październiku pytają, czy pojawi się w grudniu w DESEO. Przyznam, że i jak do nich należę! 🙂 Premierę zaplanowaliśmy razem z Santa Cap na 4 grudnia i na pewno je wtedy zjem! 🙂 Santa Poppy to mus makowy z mascarpone i amaretto / powidła śliwkowe na czerwonym winie z cynamonem / biszkopt z orzecha laskowego i wytrawnej czekolady. Już teraz znajdziecie je w naszym DESEO esklepie. 

W tym roku zmieniliśmy nieco jego wygląd zewnętrzny i będzie prezentował się tak:

 

oferta świąteczna DESEO, ciastka DESEO, ciastka świąteczne DESEO, Santa Poppy

oferta świąteczna DESEO, ciastka DESEO, ciastka świąteczne DESEO, Santa Poppy

 

3) RUDOLF

 

oferta świąteczna DESEO, ciastka DESEO, ciastka świąteczne DESEO, ciastko Rudolf, ciastko renifer

 

Dla odmiany tego Pana jeszcze nie znacie, nawet, jeśli jesteście najwierniejszymi fanami i zjadaczami DESEO 🙂 To Rudolf albo Renifer, ale wszyscy chcieli w DESEO Rudolf, a potem dopiero nasi Goście zwrócili uwagę, że jak Rudolf, jak nie ma nosa czerwonego???

U nas jednak “mówisz i masz” 🙂 Prosiliście czerwony nos i taki będzie, ale ten leniwy Renifer już nie chciał kolejny raz śmigać do Asi na sesję 🙂 Ten Renifer to tez ciekawy przykład tego, jak tworzymy ciacha w DESEO. Ciastko Renifer chodziło za mną już 2 lata – coś tam gdzieś zobaczyłam i chciałam mieć Renifera w DESEO do pary do naszej czapki Mikołaja 🙂 Poza tym same wiecie, jak to jest jak się ma dzieci 🙂 Patrzy się trochę na świat ich oczami i wiesz, że “bombelki” taki słodki renifer zachwyci i wywoła masę uśmiechu na ich twarzach… (lub ewentualnie dziką awanturę i rzucanie się po podłodze, gdy matka nie chce kupić;)). To zatem byłam ja, co chciała reniferka. Połączenie piernika staropolskiego nasączonego skórką pomarańczy, konfitury z suszonych śliwek i musu marcepanowego to jednak pomysł Oksany, naszej Creative Pastry Chef. Tworząc to ciacho, pamiętała również o Gościach tęskniących za ciastkiem Mariposa, gdzie główne role grał właśnie marcepan i śliwka. Ale, ale my też mieliśmy udział w końcowym wyglądzie i smaku ciastka – ja poprosiłam o zamknięcie ciacha na dole (chrupiąca mleczna czekolada… awww), a Łukasz, pisząc na Facebooku, że ciacho ma piernikowy krem na górze, podjął decyzję o smaku reniferowej czuprynki, którą BTW zainspirowała fryzura Marka, jednego z naszych Cukierników. Sami widzicie, jak wiele trzeba, by takie cudo stworzyć! Rudolfa (tak, tak, z czerwonym nosem!) możecie zamówić TU.

 

oferta świąteczna DESEO, ciastka DESEO, ciastka świąteczne DESEO, ciastko Rudolf, ciastko renifer

oferta świąteczna DESEO, ciastka DESEO, ciastka świąteczne DESEO, ciastko Rudolf, ciastko renifer

 

4) PISTACHIO CHEESECAKE

 

ciastka DESEO, ciastka świąteczne DESEO, sernik pistacjowy, Pistachio Cheesecake

 

Powiedziałabym, że to najmniej świąteczne z naszych ciastek i takie, które spokojnie mogliśmy wprowadzić do sprzedaży w innym terminie. Uznaliśmy jednak, że sernik w polskim domu na święta musi być i czemu w takim razie trochę go nie zmienić i nie dodać do niego duuuużo pistacji i duuuużo pasty pistacjowej 100%, którą sami robimy???? 🙂 I tak – Maryna – jedna  naszych młodych Cukierniczek stworzyła Jego Wysokość Pistacjowy Sernik! Nowe cudo, które zjeść można już od 27.11 to kremowy sernik pistacjowy, polewa czekoladowo-pistacjowa z kawałkami pistacji, maślane kruche z kawałkami pistacji oraz waniliowy ganache na bazie białej czekolady! Sztos!!!

Tak, tak będzie możliwość zamawiania pistacjowego tortu dla większej liczby osób, ale za te próby bierzemy się po Świętach i Nowym Roku. A tymczasem będzie bezpiecznej dla talii, jak weźmiecie tylko jeden:P

 

ciastka DESEO, ciastka świąteczne DESEO, sernik pistacjowy, Pistachio Cheesecake

 

5) DESEO KEKSY

 

święta z DESEO, keksy, DESEO keksy

 

Może powinnam od nich właśnie zacząć, bo DESEO keksy to nasza największa nowość i czuję, że to będzie meeeega HIT! 🙂 Tego typu ciasta na Święta marzyły nam się od dawna i Oksana te marzenia ubrała w dwie cudowne propozycje. Są baaaardzo różne, więc myślę, że wiele osób odnajdzie w nich swoje ulubione smaki 🙂 Ten, który widzicie powyżej to Keks Karmel & Orzech Laskowy – keks orzechowy z kawałkami orzechów laskowych, nasączony syropem z ziaren tonka, z dodatkiem karmelu i polewa z mlecznej czekolady z dodatkiem orzechów laskowych. Jest kompletnie uzależniający i jest idealny dla każdego, kto kocha karmel i mleczną czekoladę. Myślę, że będzie też hitem wśród dzieci. Znajdziecie go TU.

 

święta z DESEO, keksy, DESEO keksy

święta z DESEO, keksy, DESEO keksy

 

Drugi keks jest zupełnie inny i taki… bardziej dorosły 🙂  Nazwaliśmy go Śliwka w rumie & Marcepan, a znajdziecie w nim  wilgotny czekoladowy keks, śliwkę w rumie, kawałki marcepanu, ganache z wytrawnej czekolady, a wszystko oblane polewą czekoladową. W sam raz dla tych, co kochają wytrawną czekoladę, śliwki w czekoladzie i marcepan… i bardzo świąteczny! Powiem tylko, że jak wzięliśmy jeden do domu, by obserwować jak długo zachowuje świeżość, nie udało nam się sprawdzić 😉 Za szybko zniknął!!! 🙂 Na szczęście nasi Cukiernicy mieli silniejszą wolę 😉 Keks Śliwka w rumie & Marcepan znajdziecie TU. Będzie dostępny nie tylko na święta – podobnie jak ten z orzechami i karmelem. Keksy będą w sprzedaży od 11 grudnia, a dodatkowo w weekend 12-13.12 będzie można ich w DESEO.

 

święta z DESEO, keksy, DESEO keksy

święta z DESEO, keksy, DESEO keksy

 

6) FELIZ NAVIDAD

 

torty świąteczne DESEO, Boże Narodzenie z DESEO, Feliz Navidad

 

O nim myślę już teraz! 🙂 Feliz Navidad pojawił się z naszej świątecznej ofercie w 2018 roku i powraca po raz kolejny! 🙂 Jest niezwykle ciekawym ciastem, bo łączy wilgotnego financiera z bardzo świątecznym kremem na bazie białej czekolady. Co dokładnie znajdziecie w Feliz Navidad? 🙂 Krem z białej czekolady z przyprawą piernikową, rodzynki w rumie, arachidowego financiera z palonym masłem, marmoladę z porzeczki, a na koniec chrupie prażynka z mlecznej czekolady z orzechami. Mówię Wam  – sztos totalny! Feliz Navidad po hiszpańsku oznacza Wesołych Świąt, więc to idealny sposób, by złożyć komuś świąteczne życzenia 🙂

 

7) ŚWIĄTECZNE TORTY

 

torty świąteczne DESEO, Boże Narodzenie z DESEO, torty świąteczne DESEO

 

W tym roku przygotowaliśmy specjalną świąteczną dekorację, a do niej dwa dedykowane świąteczne smaki 🙂 Jeden to Santa Cap, czyli dokładnie taki smak jak Czapka Świętego Mikołaja, tylko w duuuużej formie. Taki tort jest w sam raz na 8-12 osób lub na więcej na więcej niż jedno “pojedzenie” 😉 Drugi smak to Merry Christmas, analogiczny jak ciastko Rudolf – mus marcepanowy / piernik staropolski nasączony syropem pomarańczowym, przekładany konfiturą z suszonych śliwek i ganache na bazie mlecznej czekolady Ghana / mleczna czekolada z dodatkiem pailleté feuilletine. Jeśli jednak ktoś zażyczy sobie inny smak, ale nadal w świątecznym wydaniu, też robimy! To fajne rozwiązanie chociażby dla osób, który wybierają produkty wegańskie. Można wybrać naszą wegańską Lunę w świątecznym wydaniu 🙂 Torty już teraz znajdziecie równie w esklepie.

 

Uprzedzam pytania: nasz Ciastkowóz ruszy w Polskę przed samymi świętami! 🙂 Będziemy 22 i 23.12 ruszać do miast, które uwielbiają nasze ciacha 🙂 Dokładny rozkład wrzucimy 30.11 i wtedy też uzupełnię info tutaj 🙂 Stay tuned!!! 🙂

 

torty świąteczne DESEO, Boże Narodzenie z DESEO, torty świąteczne DESEO

torty świąteczne DESEO, Boże Narodzenie z DESEO, torty świąteczne DESEO