O tym, że chcę zabrać Jagodę do jakiegoś królestwa Hello Kitty wiedziałam już od dawna. Wiedziałam też, że Japonia i Korea Południowa słyną z szalonych pomysłów i z umiłowania do tych wszystkich rysuneczków i dziecięcych stworków. Zwiedzanie Seulu czy japońskich miast z dziećmi to ciągłe zachwyty i ich ciągłe : Zrób mi zdjęcie!! Bo w jednym miejscu wielka Hello Kitty, w innym miś Kumamon albo ukochana postać japońskich dzieci – Totoro. Do tego dochodzą gigantyczne plastikowe, michy z ramenem czy udonem, figurki przed knajpami i cała masa innych stworów.

 

Najpierw Hello Kitty Cafe przypadkiem wypatrzyliśmy w niewielkim Otaru na Hokkaido, Jagoda już się szykowała i biegła zobaczyć “dużo Heloł kitów”. Niestety kawiarnia była już zamknięta. Gdy zatem po przylocie do Seulu doszło do mnie, że w Seulu jest muzeum Hello Kitty Island, wiedziałam, że musimy tam być!

 

Hello Kitty Island znajdziecie na wzgórzu Namsan, w N Seoul Tower. Pamiętajcie, że biorąc pod uwagę stan na 08.2019, w Korei nie działa Google Maps w naszym rozumieniu – nie pokazuje trasy na piechotę czy samochodem, pokazuje jedynie połączenia metrem / autobusem. Chodząc zatem po mieście, musicie obserwować kropkę na Google Maps, zamiast iść według wyznaczonej trasy. To ruszamy!

 

N SEOUL TOWER

 

N Seoul Tower

 

N Seoul Tower, zwana też Namsan Tower lub Seoul Tower to wieża telewizyjna i obserwacyjna znajdująca się na górze/ wzgórzu Namsan. Gdy będziecie spacerować po okolicy Myeongdong, na pewno zobaczycie ją w oddali. Z wieży rozciąga się widok na Seul, więc nawet jeśli nie wybieracie się do Hello Kitty Island, warto tam zajrzeć. Co prawda w porównaniu z Lotte World Tower (555 metrów wysokości), o której Wam pisałam TU, Seoul Tower jest “malutka” (ma 236 metrów), ale to jeden z najważniejszych symboli Seulu.

Zbudowana w 1971 roku, od 1980 otwarta dla publiczności. Od początku lat osiemdziesiątych z wieży można podziwiać panoramę Seulu. Obecnie znajdziecie tam kilka punktów obserwacyjnych, kawiarnie (polecam nasze ulubione bubble tea w Gong Cha na poziomie 1F), knajpki, sklepiki, muzea i właśnie Hello Kitty Island. To zresztą nie jedyna atrakcja w N Seoul Tower dla dzieciaków.

 

N Seoul Tower widok z cable car

 

JAK SIĘ DOSTAĆ DO N SEOUL TOWER?

 

Można się wspinać trasą pieszą, ale w upale z dziećmi / wózkiem raczej odradzam. Najlepiej namierzcie Namsan Cable Car i kolejką jedźcie w obie strony. Dla dzieciaków to zawsze dodatkowa atrakcja!

 

Jeśli idziecie do stacji Namsan Cable Car od strony Myeongdong, zwróćcie też uwagę na Zaemiro Comics Road. Można tam znaleźć różne fajne postacie komiksowe – dzieciaki zachwycone! Za przejazd kolejką zapłaciliśmy za naszą czwórkę 25 500 won, czyli ok.80-82 zł za wszystkich w dwie strony. Jagoda pojechała w gratisie 😉

 

Seoul-Comics Road

 

Co ciekawe, gdy będziecie szli od kolejki do wieży, na pewno spotkacie maaaaasy kolorowych kłódek z wyznaniami miłości przyczepionych do poręczy. Niby nic nowego, bo mam wrażenie, że takich miejsc na świecie jest coraz więcej! Tu jednak zwraca uwagę, że poza kłódkami, ludzie przyczepiają obudowy od telefonów ze spisanymi tam wyznaniami. Tego jeszcze nie widziałam!  Podobno dla wielu turystów odwiedzających Seul przyczepienie swojej kłódki tutaj to “must”! Aż żałowałam, że wyrzuciłam swoją obudowę, bo właśnie w Seulu zakupiłam nową 🙂

 

kłodki-Namsan-Hill

 

HELLO KITTY ISLAND

 

Hello Kitty

 

Hello Kitty Island znajdziecie w N Seoul Tower na  piętrze 5F. Wejście kosztuje 8000 koreańskich won, więc ok. 25 zł za osobę. Moim zdaniem to całkiem sporo (biorąc pod uwagę wielkość muzeum), ale dla tej dziecięcej radości warto. Muzeum składa się z kilku pomieszczeń, wszystkich totalnie w stylu Hello Kitty, a zatem w stylu wszystkich małych dziewczynek kochających róż, kotki i Hello Kitty. Ale wbrew pozorom, Maksowi też się bardzo podobało!

Na początku trochę historii Hello Kitty i kluczowych momentów z jej życia. Wiecie, że istnieje już od 1974 roku, a jej wizerunek po raz pierwszy pojawił się na małej portmonetce? Teraz jest WSZĘDZIE, a w Japonii i w Korei Południowej jest baaaardzo popularna! Są nawet samochody czy pociągi shinkansen z jej wizerunkiem!

Muzeum to w zasadzie dom Hello Kitty – biblioteczka, sypialnia, kuchnia i oczywiście masa miejsc do robienia zdjęć. Jest też sporo Hello Kiciego plastikowego jedzenia 🙂 A na koniec stanowiska, gdzie dzieciaki mogą kolorować Hello Kitty, odrysowywać swoje, rysować na serduszkach.

 

Hello Kitty-Seul-2

 

Hello-Kitty-Seul-3Hello-Kitty-Seul-4Hello Kitty kuchniaHello-Kitty-sypialniaHello Kitty -Seul-7Hello Kitty-Seul-6Hello Kitty-Island Seul-10-jedzenieHello Kitty-Island-Seul-9-rysowanie

Poza Hello Kitty, dzieciaki były zachwycone słodkimi postaciami z bajki YooHoo & Friends umieszczonymi na jednym z pięter, zwłaszcza, że Maks ma u siebie zabawkę z tej serii – chyba 🙂 Grunt, że podobna 🙂 Bajki nie oglądaliśmy nigdy, ale i tak figurki się spodobały dzieciom.. i mi też 🙂 Charakterystyczne zabawki z wielkimi oczami i długim ogonem (u nas Maks mówił na nią “szyja” od szynszyli) Koreańczycy wymyślili k. 2006, bajka powstała w 2009.

Znajdziecie tam też misie z ukochanej w Południowej Korei serii Kakao Friends.

N Seoul-Tower-1

N Seoul Tower-3 N Seoul Tower-6

Na pewno jeśli będziecie w Seulu z dziećmi, N Seoul Tower to “must see”, chociaż bez dzieciaków też bym się wybrała! 🙂