Po krótkiej przerwie wracamy do Was z wpisami z cyklu “Poznaj lepiej polskie marki”. Dzisiaj coś w sam raz dla fanów i fanek języka i kultury Hiszpanii – marka stworzona przez Klaudię Bednarczyk, czyli Optimismo Compartido. Można powiedzieć, że to produkty w sam raz dla mnie, bo kocham Hiszpanię i hiszpański miłością nieskończoną.

 

Mój związek z hiszpańskim jest już baaaardzo długi! 🙂 Hiszpańskiego zaczęłam się uczyć w pierwszej klasie liceum, czyli.. czekajcie, który to był? 😉 Wrzesień 1999??? 🙂 Mam wrażenie, że w tamtych czasach klasa z angielskim i hiszpańskim to było jeszcze wow! Przynajmniej tak to brzmiało, bo perypetie z nauczycielami hiszpańskiego w szkole to już inna historia 😉 Potem był hiszpańskim w tzw. Academia de la Lengua na tyłach Chmielnej (ktoś zna?;))), a potem, w 2006, skok na głęboką wodę – Erasmus w Bilbao, zajęcia po hiszpańsku, grube książki, pisanie prac zaliczeniowych. Od tamtych czasów minęło już 16 lat, a ja nadal uwielbiam! Wracaliśmy wielokrotnie do Hiszpanii, chociaż gdy to teraz piszę, mam wrażenie, że już zbyt długo mnie tam nie było.. Może to plan na 2023? 🙂 Ale wracajmy do tematu!

 

POZNAJ LEPIEJ OPTIMISMO COMPARTIDO

 

Optimismo Compartido to strona internetowa, na której znajdziemy blog i sklep z produktami, dla wszystkich, którzy chcą na co dzień otaczać się językiem hiszpańskim. W dosłownym tłumaczeniu nazwa Optimismo Compartido znaczy „optymizm współdzielony” i to określenie świetnie oddaje to, czym chce zarazić nas Klaudia, która stoi za całym tym projektem. Jak sama pisze o sobie na stronie, jej misją jest dzielenie się pozytywnym podejściem do życia.  A chyba każdy kto był chociaż raz w Hiszpanii i poznał ich język i kulturę wie, że kto jak kto, ale Hiszpanie wiedzą, jak żyć pozytywnie 🙂 

 

Zarówno planer jak i kalendarz od Klaudii, o których przeczytacie w drugiej części wpisu, to idealne produkty dla osób, które lubią planować swoje aktywności, a do tego otaczać się językiem hiszpańskim w codziennym życiu. Dla mnie produkt idealny 🙂 To też świetny pomysł na prezent dla Waszych bliskich, którzy chcą mieć namiastkę Hiszpanii w swoim codziennym życiu.  A wiadomo, że teraz idealny czas na przygotowanie świątecznych prezentów! 🙂

 

 

Kto stoi za Optimismo Compartido?

 

Optimismo Compartido to przestrzeń założona przez Klaudię. Klaudia z wykształcenia jest ekonomistką i filolożką (oczywiście – język hiszpański), a prywatnie mamą dwóch dziewczynek. Poprzez swoją stronę Klaudia chce dzielić się miłością do języka hiszpańskiego, ale także pozytywnym nastawieniem do życia! To miejsce poświęcone nie tylko nauce języka hiszpańskiego, ale także temu jak lepiej planować i organizować swój czas wolny i pracę. 

Optimismo Compartido to nie tylko sklep, to także blog z z mnóstwem wartościowych treści. Wpisy na blogu  podzielone są na części: 

 

  • Organizacja  czyli wpisy o motywacji, zarządzaniu czasem, organizacji i planowaniu pracy jak i czasu wolnego.
  • Nauka czyli plany i metody nauki języków obcych. To pomoc dla chcących efektywnie nauczyć się każdego języka obcego!
  • Hiszpański to już wpisy dedykowane językowi hiszpańskiemu, poznacie i powtórzycie tu mnóstwo słówek i zwrotów. 
  • Polecenia to ciekawe i godne polecenia miejsca w sieci z wartościowymi książkami, filami, serialami czu muzyką, wszystko związane z językiem hiszpańskim.
  • Ciekawe to miejsca w sieci polecane przez Klaudię, a także filmy seriale czy wydarzenia nie tylko na temat Hiszpanii. 

 

Sklep: Kalendarze

 

-kalendarz-w-jezyku-hiszpanskim

 

 

W sklepie Optimismo Compartido, oprócz produktów pomysłu i autorstwa Klaudii, znajdziecie również  hiszpańskie gadżety, artykuły papiernicze i biurowe od Mr.Wonderful oraz Charuca. Klaudia jest dystrybutorem na Polskę tych dwóch marek. 

Jednak flagowym produktem Optimismo Compartido są kalendarze i planery tworzone przez Klaudię od zera. Sama używam ich już od pierwszej edycji i baaardzo Wam polecam 🙂 Kalendarze są w całości w języku hiszpańskim, a wszyscy wiemy, że najskuteczniejsza nauka języka obcego odbywa się poprzez codzienny kontakt. Kalendarze mają bardzo wygodny układ tygodniowy, który pozwala na ustalenie priorytetów na cały tydzień, jak i planu konkretnego dnia. W kalendarzu znajdziecie także miesięczne sekcje z inspirującymi cytatami, a także przestrzeń pozwalającą zaplanować naukę języków obcych czy kolejne cele zawodowe. W kalendarzu znajduje się dużo miejsca na własne zapiski i notatki – idealne rozwiązanie dla osób, które ciągle mają coś do zanotowania.  Znów: jak ja! 😉 Na końcu kalendarza znajduje się słownik hiszpańsko-polski ze wszystkimi słowami i zwrotami użytymi w kalendarzu.

 

Do każdego kalendarza dołączany jest także e-book „Instrukcja obsługi”. Jest to z jednej strony wyjaśnienie celu każdej z kartek kalendarza, a z drugiej strony to zeszyt ćwiczeń, dzięki któremu przemyślimy sobie wiele kwestii, podsumujemy dobrze poprzedni rok i zaplanujemy nowy. Kalendarz dostępny jest w aż 8 wariantach graficznych.  No dobra, w 8 był 😉 Chyba jeden kolorek się wyprzedał i obecnie jest ich 7 – znajdziecie je TUTAJ.

 

Kalendarz_różowy

 

Sklep: Planery

 

Planer-nie-tylko-jezykowy

 

Jeżeli zamiast kalendarza wolicie planować swoje działania w notesie, to świetnie sprawdzi się Wam planner rozwojowy w języku hiszpańskim. To narzędzie, które ułatwi Wam zaplanowanie obowiązków zawodowych i rodzinnych.  Znajdziecie w nim również sekcje, które przypomną Wam o konieczności zaplanowania czasu dla siebie i odpoczynku. Idealne rozwiązanie dla zapracowanych Mam 🙂 W plannerze znajdziecie także strony służące planowaniu nauki języków obcych! Dzięki układowi z 52 tygodniami planner starczy na cały rok. Oprócz tego znajdziecie w nim 12 comiesięcznych sekcji na podsumowanie i ustalenie nowych celów. Planner posiada sekcję na własne notatki i zapiski. A na jego końcu znajduje się słownik hiszpańsko-polski ze wszystkimi użytymi słowami i zwrotami.

 

optimismo compartido_nowe

 

Od tego roku w asortymencie sklepu pojawiły się nowości! To gadżety z hiszpańskim akcentem polskiej produkcji i pomysłu Klaudii. W ofercie znajdziecie teczki, segregatory, zeszyty i torby płócienne z motywem Kolumbijki i tancerki Flamenco. U nas zeszyty i teczki już zgarnęła Jagoda – może jedną mi zostawi 😉

 

Wszystkie produkty Optimismo Compartido są świetnie przemyślane zarówno pod kątem graficznym  a także wykonane z największą starannością. To przedmioty, których mamy ochotę używać codziennie 🙂 

 

Na hasło TASTEAWAY macie 10% zniżki!

Śmigajcie po zakupy TUTAJ!