Pisałam Wam już o Alberobello i to miejsce absolutnie musicie odwiedzić… jeśli jeszcze Was tam nie było. A jeśli będziecie podróżować po Apulii, mamy dla Was idealne miejsce na nocleg. My byliśmy zachwyceni, więc aż żal go nie polecić i Wam! 🙂

 

Gdy planowaliśmy Alberobello, wiedziałam, że chcę spać w trullo, czyli w typowym w tej okolicy stożkowatym domku. O trulli, ich historii i gdzie je znaleźć pisałam Wam już TU. Opcje są dwie – albo śpisz w trullo w mieście albo właśnie tak jak my szukasz magicznego miejsca w okolicy Alberobello. My takie znaleźliśmy ok. 6 km od miasteczka i jakieś 10 km od Monopoli, które też warto zobaczyć podczas pobytu w Apulii.

 

Casa-Relax-Isabelle

 

Casa Relax Isabelle znaleźliśmy na Booking.com. Cudowna okolica, urocze trullo, basen (my nie skorzystaliśmy, ale latem powinno być bajkowo!), a do tego parking i śniadanie na miejscu. Bierzemy!!!

 

Miejsce okazało się przeurocze, piękne widoki, przyjemny domek. Tak, tak, złoty to nie do końca moja stylistyka, ale trullo było przytulne i to zdecydowanie nasz najlepszy nocleg podczas 10 dni we Włoszech. Casa Relax Isabelle ma kilka opcji na nocleg – domek trullo, apartament 3-osobowy, apartament z 2 sypialniami i apartament z widokiem na ogród. Najbardziej magicznie jest w trullo, ale biorąc pod uwagę całokształt, inne opcje też bym rozważała.

 

Casa-Relax-Isabelle-basen-2Casa Relax Isabellewnętrze trulliCasa Relax Isabelle

 

O 11.00 poszliśmy na śniadanie, które serwuje właścicielka i znów zachwyt. Jeśli znacie włoskie śniadanie, to wiecie, że taka różnorodność smakołyków na śniadaniu to rzadkość. Zwykle na śniadanie dostawaliśmy voucher na coś słodkiego (cornetto czy sfogliatellę) i kawę / sok. A tutaj do wyboru, do koloru, nawet wszystkiego nie zjedliśmy. Wędliny, sery, mozzarella, owoce, jogurty, słodkości. Naleśniki z czekoladą i rogaliki, a przemiła właścicielka jeszcze pyta czy chcemy jajka. I nawet zieloną herbatę proponuje!  Latem możecie zjeść śniadanie na dworze, a Isabelle i jej Mąż, który przez lata pracował w restauracji, w ciepłe dni serwują również kolacje czy lunch – to już do ustalenia.

 

śniadanie-1śniadanie-2

 

Po śniadaniu odkryliśmy też atrakcje dla dzieciaków – ogród i tutejsze kozy. Coś czuję, że Maks i Jagódka, gdyby tu dotarli, byliby zachwyceni nie tylko trulli i basenem, ale również okolicą i zwierzakami.

Idealne miejsce do wpisania na naszą listę magicznych miejsc na świecie!

 

okolice-AlberobelloCasa-Relax-Isabelle-zwierzętaokolicabasen Casa Relax Isabelle

 

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

CASA RELAX ISABELLE

Contrada Terranova 89, Monopoli, 70043 Alberobello

 

TU znajdziecie CASA RELAX ISABELLE na Booking.com. Będzie nam miło, jeśli rezerwując, skorzystacie z naszego linka afiliacyjnego – my zapłacicie tyle samo, a Booking podzieli się z nami swoją prowizją. Dziękujemy!