Jeśli to sobota, to mamy dla Was post z cyklu Poznaj lepiej polskie marki! Sporo było marek odzieżowych produkujących ubrania dla kobiet, były cudowne plecaki i torby, ubrania dla dzieciaków, a ostatnio super wielorazowe naklejki Edulepki. Tym razem pozostajemy w klimacie dziecięcym, ale już nie zabawki, nie ubrania, a wystrój wnętrz! 🙂

W cyklu Poznaj lepiej polskie marki przedstawiamy markę Printed Stories i jej dwie Właścicielki, które tworzą zupełnie niezwykłe akcesoria do dziecięcych pokoików.

Printed Stories  to biznes prowadzony przez dwie Mamy: Katarzynę Ejdys-Kalwasińska i Magdę Troszyńską. W ich sklepie internetowym możemy znaleźć tapety, naklejki ścienne, miarki wzrostu i plakaty.  Nie są to jednak zwykłe artykuły dekoracyjne. Wszystkie materiały z Printed Stories to małe dzieła sztuki, a dekorowanie nimi pokoju to całe doświadczenie i przeżycie dla nas i naszego dziecka. Jesteśmy zachwycone ich pomysłem, jak połączyć kwestie wyposażenia i dekoracji pokoju z rozwojem artystycznym dziecka!

Właścicielkom firmy – Kasi i Magdzie – bardzo bliska jest idea budowania w dzieciach wrażliwości artystycznej od pierwszych chwil życia. Dbając o to, aby nasze dzieci otaczały się przedmiotami, które są pięknie zaprojektowane i niosą za sobą całą historię, wzmacniamy ich rozwój oraz wrażliwość na sztukę. 

 

Poniżej możecie zobaczyć przykładowe tapety i naklejki Printed Stories!

 

fototapeta-Niebo-Podniebny-swiat-Balony

 

Printed_1

Co wyróżnia Printed Stories?

 

Każda tapeta powstała jako ilustracja do bajki napisanej przez autorki książek dla dzieci: Weronikę Szelęgiewicz i Martę Chrościcką. Bajkę tę w formie książeczki otrzymujemy przy zamówieniu tapety. Więcej na temat konkretnych bajek możecie przeczytać na stronie www.

Przygodę z dekoracją pokoju najlepiej zacząć od przeczytania bajki. Później postacie z niej przenoszą się w magiczny sposób (z delikatną pomocą kleju do tapet 🙂 ) na  ścianę pokoju dziecięcego. Tapety tworzą nie tylko piękną ozdobę pokoiku, ale również unikatową przestrzeń do zabawy i opowieści. 

Dziecko w ten sposób swoich bohaterów bajki ma tuż obok siebie, dzięki temu doświadczeniu rozbudzamy w nim wyobraźnie i kreatywność do dalszej zabawy. Dodatkowo w sklepie dostępne są różne naklejki, które dają możliwość budowania nowych historii. Pomysły na przeróżne rozwojowe aktywności i zabawy związane z bohaterami poszczególnych kolekcji dziewczyny przedstawiają na swoim blogu. Propozycje zabaw rozwijają inteligencję wizualno-przestrzenną, wyobraźnię, mowę czy motorykę małą.

Zwróćcie np. uwagę na kolekcję “Zwierzęta morskie” i dołączoną do nich bajkę “Wyprawa w nieznane” opowiadającą historię żółwika Sama i jego morskich przyjaciół. Bajka mówi o odwadze i przekraczaniu własnych granic. 

 

Metamorfoza pokoju Jagody 😉

 

Printed Stories_4

 

Gdy Dziewczyny z Printed Stories odezwały się do mnie z propozycją pokazania tapet na blogu, od razu wpadła mi w oko fototapeta NOC. Jest w niej coś niesamowicie bajkowego i magicznego.. Sowa, księżyc i Jagódka mówi, że “mega słodkie króliczki”. Jagódka mówi też, bym napisała, że do tapety jest książeczka! I rzeczywiście tak jest! Do tapety Noc dostajecie w pakiecie mini książeczkę o króliczku, który nie mógł zasnąć i rodzice bardzo starali się mu w tym pomóc 😉 To zdecydowanie bajka dla Jagody! Fototapetę NOC znajdziecie TUTAJ. Dla nas to początek metamorfozy w Jagody pokoiku 🙂 Teraz szukamy łóżka i biurka dopasowanych do leśnej stylistyki 🙂 A tymczasem połączyliśmy ją z dotychczasowymi mieszkańcami Jagodowego pokoju – między innymi pufami od Kidspace, ich koszem i koszem koalą od Nolli Polli. Jagoda jest nową tapetą zachwycona!

 

Printed Stories_7

Printed Stories_5

 

W Printed Stories  każda kolekcja tapet i naklejek stworzona została przez innego artystę. Gwarantuje to różnorodność stylów – każdy znajdzie coś dla siebie. 

Jak to w przypadku marek stworzonych przez Mamy, pierwszymi testerami są ich dzieci 🙂 To marka, która wie jak łączyć to co sprawia frajdę dzieciakom z tym co lubią dorośli i co trafia w ich gusta. 

Magda i Kasia zadbały o każdy detal wykonania tapet, a także o bezpieczeństwo i wysoką jakość  produktów. W trosce o środowisko do minimum został skrócony łańcuch dostaw. Wszyscy podwykonawcy to polskie firmy, które świetnie rozumieją, że tworzenie produktów dla dzieci wymaga niezwykłej troski i staranności. 

Polecam Wam Printed Stories – ja nie mogę się napatrzeć na efekt!!! 🙂

LAST BUT NOT LEAST:

Dziewczyny przygotowały dla Was kod rabatowy: -15% na wszystkie produkty na hasło „tasteaway15”.  

 

A jeśli nie chcecie nakładać całej tapety, zobaczcie jaki super efekt można uzyskać naklejkami ściennymi! Poniżej np. zestaw Księżniczki, który składa się z 43 naklejek, których umiejscowienie na ścianie wybieracie sami! 🙂 Do fototapety NOC też można dobrać odpowiednie naklejki – u nas one jeszcze czekają na zmiany w pokoju i wtedy będziemy dobierać, gdzie je umieścić 🙂 W końcu Mamy jeszcze jedną ścianę 😉 Do wyboru też zestawy Syreny, Dinozaury, Safari, Ptaki, Samochody czy Balonem w chmurach. Po naklejki idziemy TU.

 

Owocnych i pięknych zmian!!! 🙂

 

naklejki