Brzmi aż nieprawdopodobnie, prawda? 🙂 Bo zwykle “tanio” nie idzie w parze z dobrą jakością. A “smacznie” nie idzie w parze z “szybko”. W Mokotowskim Barze Mlecznym, który niedawno otworzył się przy Puławskiej pokazują jednak, że wszystko jest możliwe!

 

Lubimy skrajności. Czasem jadamy na ulicy, czasem w luksusowych restauracjach, czasem zachwycamy się kanapką z ulicznego stoiska, czasem tęsknimy za śniadaniem w drogim hotelu w Singapurze. Czasem też zaglądamy do barów mlecznych. Ostatnio zwłaszcza do jednego, na Saskiej Kępie – nazywa się Bar Alpejski i powiem Wam jedno:  przenosi w czasie. Jest dość smacznie, ale zdarzają się niemiłe wpadki wynikające chyba z oszczędności (margaryna na leniwych zamiast masła.. brrr), nie jest też zbyt przyjemnie, by usiąść, zjeść, zatrzymać się na chwilę. Dlatego postanawiam zajrzeć do Mokotowskiego Baru Mlecznego – bo repertuar pewnie ten sam, ale z racji tego, że to nowe miejsce- zakładam, że na pewno będzie przyjemniej.

 

Mokotowski Bar Mleczny, Mokotów, obiad, lunch, Warszawa, bary mleczne

Mokotowski Bar Mleczny, Mokotów, obiad, lunch, Warszawa, bary mleczne

 

Mokotowski Bar Mleczny zajął spory lokal przy Puławskiej, prawie na przeciwko skwerku, w którym rządzi Mezze i lodziarnia Limoni. Moja mama mówi, że kiedyś był tam sklep z ubraniami. Teraz jest przestronny lokal, białe stoliki, czarno-białe zdjęcia na ścianach pokazujące kadry z filmów, gdzie pojawia się bar mleczny. Jest też kasa i wielkie menu… od razu widać, co jest, a czego nie ma. I te ceny.. Szczerze? Myślałam, że jeśli to taki nowy, ładny bar mleczny, to i ceny będą nieco wyższe niż w typowym barze, a tu miła niespodzianka. Zupa za 2,50 zł. Leniwe, naleśniki, pierogi za jakieś 5-6 zł. Kotlety przeróżne za 7-8 zł. Przeglądam menu i decyduję się na pomidorową z ryżem (2,5 zł), leniwe (5,9 zł) i kompot (1,7 zł). Zamawiam w kasie, czekam chwilkę w kolejce i już zabieram tacę z obiadem – idealnie, bo dzisiaj mam mało czasu.

 

Mokotowski Bar Mleczny, Mokotów, obiad, lunch, Warszawa, bary mleczne

Mokotowski Bar Mleczny, Mokotów, obiad, lunch, Warszawa, bary mleczne

 

Wszystko jest smaczne, poprawne, dobre. Zupa smaczna, ryż nie rozgotowany. Leniwe z dużą ilością sera i z masłem, a nie z margaryną. Taki powrót do dzieciństwa. I jeszcze kompot – zawsze mój ulubiony element w szkolnych stołówkach 🙂

 

W Mokotowskim Barze Mleczny sporo też opcji śniadaniowych, a na deser chociażby budyń z sokiem… smak dzieciństwa, co??? 🙂 Ja na pewno wrócę spróbować knedli ze śliwkami, których wczoraj nie było! Jeśli jesteście na Mokotowie i chcecie zjeść szybki, pożywny i tani obiad, bar będzie w sam raz!

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Mokotowski Bar Mleczny

ul. Puławska 63

tel. 786 875 793

pon – nd 8.00-18.00

 

Mokotowski Bar Mleczny, Mokotów, obiad, lunch, Warszawa, bary mleczne