Nie mieliśmy szczęścia do noclegów na północy Hiszpanii. Przyznaję – podeszliśmy do tego na luzie, spontanie, jak zawsze – wylądowaliśmy w Madrycie i nie mieliśmy ŻADNEGO noclegu. Chcieliśmy mieć tę wolność, niezależność, którą uwielbiamy. Podoba nam się tutaj? To zostaniemy. Nie podoba nam się? To jedziemy dalej! Już kiedyś tam podróżowaliśmy po Kantabrii, Asturias, Galicii.. Był sierpień 2011 roku, a my byliśmy z Maksem na pierwszej długiej podróży. Zapomnieliśmy jednak o jednym: wtedy byliśmy tu pod koniec sierpnia, teraz w szczycie sezonu. I pomimo, że północ Hiszpanii to zdecydowanie mało popularny region na wakacje, to jednak trochę chętnych (głównie Hiszpanów) jest i bez problemu zajmują maleńką bazę hotelową. Trafiały się nam zatem “hity” jak  nocleg za prawie 1000 zł w niewielkim, mocno średnim hoteliku na wylocie z Llanes… był już któryś z kolei, gdzie zapytaliśmy: “Hay habitaciones libres?” (czy są wolne pokoje?) i jedynym, w którym dostaliśmy odpowiedź, że tak, został 1 pokój…

 

Po tych wszystkich problemach, zaczęliśmy kombinować z Airbnb. Tak znaleźliśmy mieszkanko w Gijon, tak znaleźliśmy cudny dom, w którym jesteśmy obecnie i który wynagradza wszystkie trudy. Bajkowe domostwo jeszcze z końca XIX wieku, w typowo galicyjskim stylu. Na wzgórzu, ale z okna w oddali widać morze. Masa zieleni, łąka, na który wypasają się krowy, wielki ogród, gdzie można zjeść śniadanie, a dzieciaki biegać do woli. Zobaczyliśmy go i wiedzieliśmy, że to będzie najlepszy nocleg podczas tej wyprawy!

A jeśli jeszcze właścicielka domu, wita Cię jak rodzinę, a Twoje dzieci przytula jak własne wnuki, to wiesz, że trafiłeś w dobre miejsce!

 

Hiszpania, Galicia, Galicja, bajkowy dom w Galicji, gdzie mieszkać, najlepsze noclegi z AirbnbHiszpania, Galicia, Galicja, bajkowy dom w Galicji, gdzie mieszkać, najlepsze noclegi z AirbnbHiszpania, Galicia, Galicja, bajkowy dom w Galicji, gdzie mieszkać, najlepsze noclegi z AirbnbHiszpania, Galicia, Galicja, bajkowy dom w Galicji, gdzie mieszkać, najlepsze noclegi z Airbnb

Hiszpania, Galicia, Galicja, bajkowy dom w Galicji, gdzie mieszkać, najlepsze noclegi z AirbnbDom zachwycił nas od razu. Na początku nie mogliśmy go znaleźć i trochę zastanawialiśmy się, czy nie będzie rozczarowania. Z zewnątrz nas oczarował. Weszliśmy do środka. Na dole jest spory salon połączony z jadalnią. Jest kominek i duży stół – spokojnie można przyjechać tu w więcej osób niż tylko 1 rodzina 2 +2. Na dole jest też kuchnia – nieduża, ale z wyjściem do ogrodu – śniadania czy lunche na tarasie to “must”. Sypialnie w domu są trzy, łazienki dwie. My zatem z części pomieszczeń nawet nie korzystamy. Spokojnie można przyjechać tu w składzie – rodzina 2+2 oraz np. dziadkowie. Albo rodzina 2+2 oraz rodzina 2+1, zwłaszcza gdy to 1 jest stosunkowo nieduże 🙂 Jeśli podróżujecie bez dzieci, jak najbardziej zmieszczą się 3 pary.

W środku dom jest bardzo klimatyczny i przytulny – czuć, że ma swoją duszę. Aż chce się w nim być i nie chce się wychodzić. Dlatego więcej czytamy i jemy w domu, a nie w knajpach 🙂 Zwłaszcza, że w okolicznych sklepach nakupicie całą masę owoców morza, lokalnych serów i sidry – napoju, w którym na północy Hiszpanii można się zakochać. Aż żal mi, że dziś już nasz ostatni dzień!

 

Hiszpania, Galicia, Galicja, bajkowy dom w Galicji, gdzie mieszkać, najlepsze noclegi z AirbnbHiszpania, Galicia, Galicja, bajkowy dom w Galicji, gdzie mieszkać, najlepsze noclegi z Airbnb

 

Hiszpania, Galicia, Galicja, bajkowy dom w Galicji, gdzie mieszkać, najlepsze noclegi z AirbnbHiszpania, Galicia, Galicja, bajkowy dom w Galicji, gdzie mieszkać, najlepsze noclegi z Airbnb

 

 

OKOLICA

Co w okolicy? Jakieś 10 minut stąd znajdziecie miasteczko Foz – nie jest może bardzo urokliwe, ale ma plażę, sporo knajpek i przyjemne widoki. Obowiązkowo zajrzyjcie na pulpo a feira / pulpo a la gallega w restauracji / barze Fina. Wizualnie samo miejsce nie zachęca, ale ośmiornica jest rewelacyjna. 20 minut stąd znajdziecie też plażę, której zdjęcia zachwycają – my sprawdzimy ją dopiero dziś 🙂 To Praia Das Catedrais, w wygląda TAK. My planowaliśmy będąc tu pojeździć też nieco po wioskach i miasteczkach Galicji, ale te najładniejsze znajdują się bardziej w okolicach Pontevedra czy Vigo…  Przyjemne jest Viveiro, jakieś 40 minut drogi z Barreiros, w którym znajduje się dom 🙂

 

Hiszpania, Galicia, Galicja, bajkowy dom w Galicji, gdzie mieszkać, najlepsze noclegi z Airbnb, FozHiszpania, Galicia, Galicja, bajkowy dom w Galicji, gdzie mieszkać, najlepsze noclegi z Airbnb, pulpo a la gallegaHiszpania, Galicia, Galicja, bajkowy dom w Galicji, gdzie mieszkać, najlepsze noclegi z Airbnb

 

 

A na koniec najważniejsze, bo tak się zagadałam, że bym zapomniała: dom znajdziecie na Airbnb. Tu macie LINK. Polecamy bardzo, jeśli zwiedzacie północ i chcecie się na trochę zatrzymać w pięknym miejscu i odpocząć z dala od wszystkiego 🙂 Albo zamieszkać na dłużej i poplażować na cudnych plażach bez tłumów. My będziemy to miejsce strasznie miło wspominać. Żal wyjeżdżać!

Hiszpania, Galicia, Galicja, bajkowy dom w Galicji, gdzie mieszkać, najlepsze noclegi z Airbnb

Hiszpania, Galicia, Galicja, bajkowy dom w Galicji, gdzie mieszkać, najlepsze noclegi z Airbnb