Za nami dłuuuugie dni w domu… Niezależnie od sytuacji większość z nas czasem ma takie dni z dzieciakami. Teraz, bo koronawirus, kwarantanna, izolacja, lockdown, zamknięte szkoły i przedszkola. Ale i bez koronawirusa zdarzały się dni, kiedy czuliśmy się przytłoczeni domową rzeczywistością. Bo przeziębienie, bo ospa, bo ból brzucha. Czasem po prostu tak jest, że trzeba zorganizować się w domu i nie można ratować się wyjściem na spacer, rower czy plac zabaw o każdej porze. U nas ostatnio zdecydowanie wygrywają gry, puzzle i zajęcia kreatywne i niektóre znam już na pamięć, bo nasze dzieciaki w swoje ulubione gry mogą grać codziennie po kilka razy! Memory, puzzle, gry planszowe. Jeszcze raz i jeszcze raz! 🙂 Oto nasze HITY ostatnich dni i tygodni! 🙂

 

Wpis tym razem podzieliłam nie wg wieku, ale na 3 kategorie zabawek: puzzle, zestawy kreatywne oraz gry do wspólnego spędzania czasu 🙂 Przy każdej znajdziecie też info, jak się u nas sprawdziło dla 4 latki i dla niemal 10 latka 🙂 To kolejny post zabawkowy przygotowany wspólnie z Kają z bloga i sklepu Moi-Mili.pl. Już Wam mówiłam, że ta Dziewczyna o zabawkach wie wszystko!!! 🙂

 

1)PUZZLE

PUZZLE CIAŁO CZŁOWIEKA

 

Puzzle Ciało Człowieka

 

Nasz zachwyt ostatnich dni – puzzle Ciało Człowieka firmy Janod! Nasz zachwyt i … z tego, co widziałam Wasz również, bo gdy powyższe zdjęcie Jagody z puzzlowymi ludzikami wylądowało na naszym Facebooku, posypały się wiadomości, że koniecznie musicie te puzzle mieć! 🙂 I słusznie, bo są świetne! Ciało Człowieka to 4 różne układanki – wnętrze człowieka, chłopiec, dziewczynka i kościotrup! 🙂 Dziewczynka/ chłopiec składa się z 50 elementów, wnętrze z 75, a szkielet człowieka ze 100 puzzli. Kościotrup ma dodatkowy bajer, bo świeci w ciemności – u nas dzieciaki od razu po ułożeniu zabierały go do toalety, licząc, że przestraszą tatę, który wejdzie i nagle na podłodze zobaczy świecące się w ciemności szczątki 😉 Tak jak widzicie na zdjęciu puzzle są naprawdę spore (postacie mają 1 metr wysokości!) i muszę Wam powiedzieć, że naprawdę trzeba trochę pogłówkować, by je ułożyć – zwłaszcza jednokolorowe ciało czy ręce i nogi kościotrupa! U nas zdecydowanie była to rozrywka dla całej rodziny i nawet zblazowany 10 latek chętnie układał z siostrą 😉 W komplecie znajdziecie też karty, z których dzieci mogą się uczyć jak nazywają się poszczególne części ciała czy anatomii człowieka.

Puzzle Ciało Człowieka mają jeszcze jeden plus 🙂 Do 18.04 macie w sklepie Moi Mili zniżkę 10% na te puzzle na hasło: TASTEAWAY. Ja bym brała! 🙂 Puzzle znajdziecie TU.

 

puzzle Ciało Człowieka

puzzle Ciało Człowieka_2

 

PUZZLE AMERYKAŃSKA PUSTYNIA

 

puzzle zwierzęta

 

Puzzle z motywem podróżniczym, a zarazem ze zwierzakami to ulubione klimaty naszych dzieci 🙂 Amerykańska pustynia od Mudpuppy to piękne zwierzaki, 64 elementy do ułożenia, a potem wyszukiwanie określonych zwierzątek. Do robienia samemu lub z dziećmi, którym po ułożeniu puzzli, zadajesz pytania o poszczególnego zwierzęta. Moje były zachwycone, że na pierwszym planie wypatrzyły ostronosa (coati), którego na żywo mogły kilka razy spotkać podczas naszej podróży po Kostaryce.  Puzzle Amerykańska Pustynia czekają na Was TU.

Puzzle przeznaczone są dla dzieci w wieku 4 lat i więcej. Jagoda musiała trochę pogłówkować, by je ułożyć. Maks okazał się na takie puzzle już za stary  – ułożył je w mig i śmignął zajmować się czymś innym 😉 Ale, ale .. jest i coś dla starszaków! Można wykorzystać planszę ze zwierzakami do sprawdzenia, jak tam ich angielski! 🙂 Zwłaszcza, że sporo tam nieoczywistych zwierzaków i nazw.

 

puzzle zwierzęta_szukanie

puzzle zwierzęta_2

2) ZESTAWY KREATYWNE

ZESTAWY KREATYWNE – MOZAIKI DINOZAURY

 

Mozaiki_Janod dinozaury_2

 

W tych zestawach totalnie zakochał się Maks! Są idealne dla wszystkich dzieciaków, które kochają prace plastyczne, kochają tworzyć, rysować, przyklejać. W zestawie znajduje się 8 różnych planszy z dinozaurami i cała masa materiałów służących do dekorowania poszczególnych obrazów (w zestawie jest 1400 elementów do dekoracji!!!)  – są zupełnie różne, więc można tworzyć wg własnego uznania, dając upust własnej kreatywności! 🙂 Dla mnie dinozaury okazały się cudowną odmianą, bo mój dość mocno znudzony zdalną szkołą synek po prostu siedział i wyklejał, nie marudząc i nie narzekając na nic 😉 W bonusie dla dziecka – piękne obrazki, które samo tworzy i którymi potem może udekorować swój pokój. W bonusie dla rodzica … cudowna cisza 🙂  Mozaiki i inne  zestawy  kreatywne znajdziecie TU!  Wśród zestawów z mozaikami znajdziecie Księżniczki i Wróżki, Fantastyczne Stworzenia, Delfiny i Syreny czy Pojazdy plus całą masę innych!

 

mozaiki Janod_dinozaury_3

mozaiki_Janod_dinozaury

 

ZESTAWY KREATYWNE Z BROKATEM

 

rysowanie brokatem

 

Podobne, a jednak inne 🙂 Kolejne zestawy kreatywne dla małych artystów! 🙂 Tym razem w zestawie znajduje się 8 plansz, które w określonych miejscach trzeba udekorować brokatem lub metalicznym papierem dołączonym do zestawu (10 arkuszy w różnych kolorach). Najpierw jednak trzeba zdjąć zabezpieczającą naklejkę, dopiero potem posypać brokatem i rozprowadzić go po całej klejącej się powierzchni lub przykleić dekoracyjny materiał. Kolejna zabawa, która angażuje i wycisza.

Dedykowane dla dzieci 7+, ale u nas ta zabawa podobała się zarówno Maksowi, jak i Jagodzie 🙂 Był tylko problem, kto będzie dekorował które papugi 😉 TU znajdziecie zestaw z papugami – taki sam jak nasz. A po więcej zestawów kreatywnych zajrzyjcie TU.

 

Janod_brokat

brokat Janod

Janod_rysowanie brokatem

 

ZESTAW KREATYWNY Z BROKATEM – JEZIORO ŁABĘDZIE

 

brokatowe rysunki_3

 

Można powiedzieć, że ten zestaw to mniejsza wersja tego z papugami – działa na podobnej zasadzie 🙂 Tylko tutaj mamy 3 obrazki i dwa kolory brokatu, bez metalicznego papieru. U nas najpierw Maks zarządził schowanie zestawu, uznając, że Jagoda jest jeszcze na to za mała 😉 Na opakowaniu widnieje 6+. Ale tym razem okazało się, że nawet 4 latka sama lub z pomocą rodzica / starszego rodzeństwa jest w stanie świetnie się tym zestawem bawić.

Na wszystkich obrazkach są pola oznaczone cyferkami 1 lub 2. Zdejmujemy naklejki z wszystkich 1 i nanosimy tam srebrny brokat. Natomiast na wszystkie pola z numerem 2 nanosimy brokat różowy. Jagoda świetnie sobie z tym poradziła. Jedyny problem? Za szybko zrobiła swoje prace i ciągle dopytywała, czy możemy jeszcze takie kupić 🙂

Zestaw Jezioro Łabędzie znajdziecie TU!

 

Brokatowe rysunki_1

 

PIECZĄTKI JEDNOROŻCE

 

pieczątki jednorożce_2

 

Gratka dla wszystkich fanek jednorożców! 🙂 Zestaw pieczątek z różnymi jednorożcami, którymi można dekorować po prostu wszystko!!! 🙂 15 różnych pieczątek z jednorożcami i z innymi uroczymi elementami, a do tego różowy tusz. Jagoda zdecydowanie poleca – spójrzcie na tę rozanieloną minkę!!! 🙂

Pieczątki jednorożce znajdziecie TU!

 

pieczątki jednorożce

pieczątki jednorożce_3

ZDRAPYWANKI

Janod zdrapywanki

 

O zdrapywankach już Wam pisałam jakiś czas temu, ale nigdy nie za wiele, bo to świetna rzecz! Zajmuje mało miejsca, więc jest fajną zabawką zarówno w domu, jak i wtedy, gdy z tego domu już wychodzisz;) Sprawdzi się w samolocie, w pociągu, w restauracji, bo wystarczy zdrapywanka i dołączony do zestawu drewniany patyczek 🙂 Wyciszające, angażujące i pobudzające zmysł artystyczny. Podobnie jak w przypadku mozaiek tu również powstają dekoracje, które następnie można wykorzystać w dziecięcym pokoju.

Zdrapywanki ze zwierzętami świata znajdziecie TU.

 

Zdrapywanki

 

3) GRY DO SPĘDZANIA CZASU RAZEM

 

MEMORY OD WSPOMAGAJKI

 

Wspomagajki_memory

 

Jeśli oglądaliście nasze relacje, to już wiecie, że Jagoda koooooooocha memory!!! 🙂 Może grać w nie non stop lub co najmniej kilka razy dziennie! 🙂 Ma dwa ulubione zestawy – jeden to Memory z jednorożcami, o którym pisałam Wam TU. Drugi to właśnie memory Pory Roku polskiej marki specjalizującej się w zabawkach edukacyjnych –  Wspomagajki. 1,2,3 Pamiętam to 48 kart, a poszczególne rysunki związane są z różnymi porami roku – można zatem nie tylko ćwiczyć pamięć i odnajdywanie par, ale również omawiać to, co charakterystyczne dla wiosny, lata, jesieni czy zimy. Jagoda zwykle, gdy zbiera pary, dodatkowo układa je w podziale właśnie na pory roku. Memory od Wspomagajki znajdziecie TU.

W ich ofercie  są również inne układanki edukacyjne. 1,2, 3! Układam to układanki ze zwierzątkami (dwie wersje – Zwierzęta w lesie i Moi mali przyjaciele), w które można się bawić już z dwulatkiem, a 1,2,3 ! Szukam to szukanie określonych elementów na planszach. Wszystkie znajdziecie TU!

 

Wspomagajki_4

Wspomagajki_2

Wspomagajki_1

 

GARDEN PANIC

 

Garden panic_5

 

Gry to coś, co nasze dzieciaki kochają! Uwielbiają grać we dwoje, uwielbiają grać z nami! Garden Panic – Strzeż się kreta to gra, w którą mogą grać już naprawdę małe dzieci, bo zasady są proste i wszystko zależy od rzutów kostką, więc wszyscy mają takie same szanse – i 3 latek, i 10 latek, i dorosły 🙂 Takie gry czasem bardzo się przydają, zwłaszcza, gdy gracie z dziećmi w różnym wieku. Zwykle w grach, gdzie trzeba wykazywać się refleksem, szybkim odnajdywaniem elementów, sprytem maluch ma mniejsze szanse niż starszak, a to, jak wszyscy wiemy, może rodzić frustracje i awanturki 😉 Przy Garden Panic nam to nie grozi 😉 Wszystko zależy od kostki!

O co chodzi w grze? Każdy otrzymuje swój “koszyczek”, czyli drewienko, na które musi zebrać 4 różne warzywa. By zdobyć określone warzywo, musisz wyrzucić określony kolor na kostce. Ale uwaga!!! Na dwóch polach kostki czyha.. kret! Jeśli do Twojego “koszyczka” trafi kret, nie możesz zbierać nic innego. Najpierw musisz pozbyć się niechcianego kreta! 🙂 Wygrywa ten, kto pierwszy zdobędzie wszystkie 4 warzywa  🙂

Wszystkie elementy gry są drewniane, więc jest szansa, że będzie to gra służąca Wam, a potem znajomym dzieciom przez kolejne lata 🙂 Garden Panic- Strzeż się kreta znajdziecie TU.

 

Garden Panic_0

gra Garden Panic

Garden Panic_4

 

GRA POSTMAN / LISTONOSZ

 

gra Postman_3

 

A to już gra dla starszaków, chociaż 4 latek też pograć może  🙂 Tylko tu jest lekkie ryzyko pod hasłem: Ja też chcę dostarczyć list!!! Czemu on jest zawsze pierwszy ;)) Postman/ Listonosz to gra na spostrzegawczość i refleks. Najpierw rozkładacie plansze z domkami (można je układać na różne sposoby, za każdym razem tworząc nowe miasto), dzielicie listy pomiędzy graczy i start! 🙂 Na poszczególnych kartach znajdują się wskazówki, gdzie trzeba dostarczyć list. Wskazówki są różne – czasem to obrazek pokazujący konkretny dom, który trzeba znaleźć, czasem wskazówki, czego szukać – np. domu z czerwonymi drzwiami, 3 oknami i bez komina albo domu oddalonego o 3 inne budynki od poczty czy od szkoły. Jednym słowem troszkę gimnastyki dla umysłu, walki na refleks i szybkie odnajdywanie określonych elementów na planszy. U nas jak na razie mistrzem Postmana został Maks i bardzo go to cieszy! Dajcie znać, kto będzie mistrzem u Was 🙂

Grę znajdziecie TUTAJ 🙂

 

Gra Postman_2

Gra Postman_1

 

PS. Wszystkie te propozycje tradycyjnie zostały przetestowane przez dwójkę wymagających Testerów 🙂 Dajcie znać, które Waszym Testerom najbardziej przypadną do gustu 🙂