China Town znamy od dawna i gdy wymyśliliśmy sobie, że będziemy poszukiwać najlepszej kuchni chińskiej w Warszawie, wiedzieliśmy, że tam zaczniemy. Tysiące razy zamawialiśmy jedzenie z China Town do domu, wiele razy byliśmy w skromnej knajpce przy Al. Lotników, gdzie prawie zawsze można się natknąć na Chińczyków, zajadających miejscowe specjały. Uwielbiam tamtejszego kurczaka Gong Bao z orzeszkami, a Maks kocha od małego ryż smażony z szynką i krewetkami, który chyba najbardziej przypomina mu ten z ukochanej jadłodajni w Chinatown w Bangkoku.

 

Pomimo tej miłości, dawno o China Town nie pisaliśmy – pewnie większość z Was nigdy o nim u nas nie czytała, bo post o China Town napisaliśmy zimą 2011 roku! Jeszcze na innym blogu (nazywał się Widelcem przez świat), w całkiem innych czasach. Wiele się zmieniło, ale w China Town nadal jedzenie świetnie smakuje, nadal sporo Chińczyków i nadal można tam zjeść nietypowe potrawy, których czasem aż trochę się boisz… bo co to może być bakłażan o smaku rybnym??? I jak smakują stuletnie jaja???

 

Karta w China Town to wyzwanie! Pozycji jest multum, już od samych przystawek roi się w oczach i nie wiadomo, co wybrać. Jest klasyka, do której przywykliśmy w chińskich restauracjach – sajgonki, won tony, tofu, ale są też stuletnie jaja (!!!), soja suszona w laskach (jedliście kiedyś?), sporo ozorów, żołądków, łapek z kurczaka (brr!), solone kacze jaja.  Chcecie poszaleć – już wiecie gdzie!

 

My wybieramy tym razem spokojne i bezpieczne potrawy ogórek z czosnkiem (12 zł) i tofu duszone w sosie szefa kuchni (12 zł). Z ciekawostek na stole ląduje bakłażan o smaku rybnym (25 zł) – to raczej danie główne, ale można je potraktować jako wspólną przystawkę. Przyznam, że ja się trochę obawiam – to jak: bakłażan czy ryba? Ale Łukasz obiecuje, że będzie pyszny.

 

kuchnia chińska, ogórek z czosnkiem, Warszawa, China Town, gdzie na chińskie w Warszawie

ogórek z czosnkiem – 12 zł

bakłażan, kuchnia chińska, Warszawa, China Town

bakłażan o smaku rybnym – 25 zł

 

Z przystawek najbardziej smakuje nam… bakłażan o smaku rybnym 🙂 Jest mięciutki, rozpływa się w ustach, ma pikantny posmak i wcale nie smakuje jak ryba! W sosie natomiast jest trochę mielonego mięsa, więc wbrew nazwie nie jest to pozycja wege. Ogórek jest smakowity, aczkolwiek wolę pikantny z czosnkiem, podawany chociażby w Harbińskich Pierożkach. Co do tofu – jest OK, można “podziubać” w oczekiwaniu na danie główne, ale żałuję, że nie zamówiliśmy tofu smażonego po japońsku.

 

Z dań głównych od dawna mamy swoich  faworytów: ja kurczaka Gong Bao na ostro z orzeszkami ziemnymi, Łukasz tofu mapo, które właśnie w China Town smakuje mu najbardziej. Lunch tym razem jemy ze znajomą – ona wybiera kaczkę na chrupiąco (39 zł). W porze obiadowej jest też kilka zestawów lunchowych i w jednym z nich wypatruję właśnie Gong Bao – kosztuje 17 zł i podawany jest z ryżem i sałatką. Mordorze – jak widać China Town to niezły deal na obiad! 🙂

 

kurczak Gong Bao, kuchnia chińska, China Town, Warszawa

kurczak Gong Bao – wersja lunchowa – 17 zł

tofu mapo, kuchnia chińska, China Town, Warszawa, tofu, gdzie na chińskie w Warszawie

tofu mapo (na ostro) – 25 zł

kaczka, kuchnia chińska, China Town, Warszawa, gdzie nan chińskie w Warszawie

kaczka na chrupiąco podawana z ananasem – 39 zł

 

Podobnie jak w przystawkach, w daniach głównych również można się zagubić – znów są ich tysiące! Wieprzowina, wołowina, kurczak, kaczka, ryby, krewetki, kalmary, tofu! Sporo oryginalnych propozycji jak choćby chrupiące jelita z porem (!). Z wcześniejszych wizyt pamiętam również wieprzowinę w paskach o smaku rybnych (pycha!) i polędwiczki wieprzowe w panierce w sosie z octu ryżowego (też fajne!).

 

W porze lunch w China Town jest tłoczno i głośno, są panowie w garniturach, Chińczycy, przy jednym ze stolików panie 70+ – szeroki przekrój. W weekend zwykle również pełno. To mówi samo za siebie. Dodatkowo ostatnio, właśnie od Chińczyków, słyszeliśmy, że to jedno z dwóch najlepszych miejsc na chińskie w Warszawie. China Town smakuje świetnie, ale postanowiliśmy szukać dalej i sprawdzić, gdzie dają najlepsze chińskie w mieście: polecacie jakieś miejsca? Mamy już China Garden, mamy w planie kilka innych miejsc, ale może Wy macie swojego faworyta na listę Najlepsze chińskie w Warszawie?? Dawajcie!:)

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

China Town

Al. Lotników 28

tel. 22 857 34 90

 

PS. Okolice Galerii Mokotów to nie jedyna lokalizacja China Town – znajdziecie je również przy Al. Jerozolimskich 87, dwa kroki od Dworca Centralnego, w CH Reduta oraz w Centrum Ursynów. Tam jednak nie jedliśmy, więc nie dam sobie głowy uciąć, że jest tak samo.. chociaż na to liczę 😉 Adresy wszystkich punktów znajdziecie TU.

 

China Town, kuchnia chińska, Warszawa

China Town, kuchnia chińska, Warszawa