Dzień Dobry! We wtorkowy poranek wita się z Wami Wasza korespondentka specjalna Tasteaway. Muszę się Wam przyznać, że bardzo lubię polecać Wam miasta i miasteczka oraz miejsca z klimatem i ze smakiem w Polsce. W jeden z pierwszych jesiennych weekendów wybrałam się z siostrą na „dziewczyński” weekend do Wrocławia. Nie muszę Wam pisać, jak świetnie nadającym się do tego miejscem, jest Wrocław. Ma cudowne zabytki, miejsca na spacery i jest rajem dla  spragnionych kulinarnych wrażeń. Dziś właśnie chcę się podzielić z Wami naszym jedzeniowym odkryciem. Tak się składa, że miałyśmy nieco pecha do pogody i chciałyśmy szybko przypomnieć sobie miejsca, w których słońce teraz świeci wysoko. Stąd pomysł na azjatyckie jedzenie.

 

W poszukiwaniu słońca!

 

 

Trafiłyśmy na Osiem Misek przy ulicy Włodkowica i przepadłyśmy. Takiego steet foodu nam było trzeba. Wiemy już, że Osiem Misek słynie z pysznych maślanych buł Bao i to właśnie na nie pada nasz pierwszy wybór z menu. A wybór nie jest łatwy, bo do wyboru mamy: Bao Dynio (27 zł) z pieczoną dynią, ogórkiem piklowanym i świeżym chili, szczypiorkiem, orzeszkami prażonymi arachidowymi, z sosem koktajlowym na bazie chili i limonki. Kolejne to Bao Krewetka panko (31 zł), czyli  krewetki marynowane w ziołach, a następnie panierowane w panko, z sałatą, ogórkiem, konfiturą z czerwonej cebuli z imbirem i sosem koktajlowym.  Jest też opcja mięsna. Finalnie decydujemy się na Bao Pulled Beef z szarpaną wołowiną (30 zł) oraz Bao z krewetką panko. Obie buły są pyszne!

 

 

Dzień 2 = testów ciąg dalszy, czyli co zjemy w Osiem Misek poza Bao?

Kolejnego dnia wracamy dalej testować menu.  Tym razem wybieramy dania główne: kurczaka w orzechami (35) z makaronem pszenno – jajecznym MIE i z warzywami stir-fry.  Zjadamy też kolejne Bao i próbujemy zupy tom yum.  I znów był to bardzo dobry wybór. Wszystko wygląda i smakuje wspaniale!

 

 

To, co dla mnie ważne, to, że poza pysznym jedzeniem, w lokalu na Włodkowica pracuje naprawdę miła i elastyczna Obsługa. Wracałabym tam po więcej, a już w listopadzie obowiązkowo. Zatem, jeśli wybieracie się do Wrocławia, koniecznie zapiszcie sobie ten adres. A może ktoś z Was zna to miejsce? Dajcie znać, co Wy najbardziej polecacie! 🙂

 

 

Informacje praktyczne

Osiem Misek

Pawła Włodkowica 27

Pon-niedziela 12:00 – 22:00

510 021 685

Restauracje Osiem misek znajdziecie we Wrocławiu w 3 lokalizacjach:

Na Litewskiej 14, Borowskiej 116 i Pawła Włodkowica  27.

Na Borowskiej i Włodkowica działają 7 dni w tygodniu od 12 do 21:30, w weekendy do 22.

Natomiast na Litewskiej są otwarci od czwartku do niedzieli.