Gdy w mieście pojawia się nowy ramen, częściowo powiązany z Ekipą Yatta Ramen, nie trzeba nam dwa razy powtarzać! 😉 Wielokrotnie pisaliśmy, wrzucaliśmy relacje i wiecie, że ramen w Yatta uwielbiamy!! Ich rameny są dla nas idealne – bardzo aromatyczne, pełne smaku wywary, sprężysty makaron, świetne dodatki. I ten klimat japońskiego baru z ramenem! Uwielbiam! 🙂 Gdy zatem usłyszeliśmy, że Przemek, 1/2 Yatta, otwiera nowe miejsce z ramenem i to na Mokotowie, całkiem blisko nas, wiedziałam, że musimy spróbować!!! 🙂

 

BBQ Ramen-ya powstała w niewielkiej budce przy ul. Naruszewicza 29.  Nam takie miejsce na ramen pasuje wprost idealnie!  Tu znów o wejściu wspominasz japońskie ramen bary i z jednej strony zastanawiasz się, kiedy znów Japonia otworzy granice… a z drugiej cieszysz się, że takie miejsca powstają w Twoim mieście! 🙂

 

BBQ Ramenya_mokotów

BBQ Ramenya wnętrze

 

Na chwilę obecną menu jest króciutkie …i dobrze, bo masz ochotę na wszystko! 😉 Ale jak już BBQ Ramen-ya się rozkręci na pewno będzie tego więcej. W menu aktualnie znajdziecie 3 różne rameny i kilka małych przystawek (edamame, kimchi). Ale bez obaw – po takim ramenie jesteście najedzeni na cały dzień!

Do wyboru macie 3 opcje:

Miso – wywar z kurczaka zagrodowego, tare miso, soboro z mielonej wołowiny i bambusa, menma, szczypiorek, nitki chili, olej z chili i zielonego pieprzu syczuańskiego (36 zł)

Tantanmen z antrykotem – wywar z kurczaka zagrodowego, tare na bazie orzechów i sezamu, lekko ostry, grillowany antrykot wołowy, biała cebula, domowe kiszone liście musztardowca, olej z chili i zielonego pieprzu syczuańskiego (37 zł)

Vege Tantanmen – wywar z tare na bazie orzechów i sezamu, lekko ostre, grillowane plasterki nie mięsa z bambusem, biała cebula, domowe kiszone liście musztardowca, olej z chili i zielonego pieprzu syczuańskiego (36 zł)

Do każdego z ramenów można dorzucić marynowane jajko (+ 5 zł).

 

My idziemy w Miso i Tantanmen 🙂 Spicy Miso w Yatta kocham od dawna. Tutaj też jest rewelacyjne, a mięso ma przyjemny podwędzany aromat. Łukasz Tantanmenem jest zachwycony! A jeszcze niedawno mówił mi, że nie ma ochoty na ramen 😉 Na ten chyba będzie miał często!!!:) Polecamy bardzo, a my na pewno wrócimy po więcej… i więcej… i więcej 😉

 

miso ramen

 

tantanmen_ramen

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

BBQ RAMENYA

ul. Naruszewicza 29

tel. 729 553 744

Można zamawiać z odbiorem osobistym lub z dostawą. Przy dostawie do ceny każdego ramenu doliczane jest 2,5 zł za opakowanie.

godziny otwarcia:

pon -czw  12.00 – 20.00

pt – sob  12.00- 21.00

niedziela 12.00-20.00