Wiecie, jak to jest…. Robota, dom, dzieci. Rano wstajesz, a raczej wyskakujesz z łóżka. Wiecznie spóźniony, wiecznie w niedoczasie. Ogarniasz dziecko lub więcej. Koszulka nie ta, spodnie złe, kurtka blee. Nerwowo szukasz czystej koszulki. Wychodzicie, uff. Pierwszy level zaliczony! Teraz tylko walka z korkiem, rajd do przedszkola, do szkoły i oby szybciej do roboty, bo deadlajny, spotkania, terminy, szef, klienci. Zawsze coś… Nie masz chwili dla siebie, nie masz czasu, ciągle lista zadań tylko się wydłuża.

 

Po pracy znów w biegu, dzieci, sklep, dom, coś załatwić, jeszcze zrobię coś na komputerze i padasz o 23.00 bez sił. Albo jak to mówią: na pysk!

Gdzie tu czas na odkrywanie czegoś nowego??? Gdzie tu czas na więcej, mocniej, bardziej? Zapomniałaś już o tym, że marzyła Ci się podróż do Meksyku? Zapomniałeś, że chciałeś nauczyć się jeździć na snowboardzie? A może Ty już nie pamiętasz, że marzył Ci się surfing na Bali? Tych marzeń kiedyś była cała masa, prawda? Im dalej w las, im starsi, im więcej dzieci, im więcej pracy, czasem zapominamy. O sobie, o marzeniach, o odkrywaniu.

A szkoda… Czasem naprawdę warto wstać z kanapy, zmobilizować się i zrobić coś więcej. Nawet jeśli to nieprzyjemne, trudne, wymagające zaangażowania. Wiem, co powiesz: „Ale ja nie mam czasu!”. Ja też nie. Ale mimo to nie chcę przestać. Kochasz fotografować i kochasz naturę? Olej sprzątanie w sobotę, wsiadaj w piątek w samochód i ruszaj na Mazury albo może na Podlasie?

 

 

Czasem nie trzeba jechać na koniec świata, by odkryć coś pięknego, znaleźć swoje miejsce na ziemi, podziwiać naturę. Godzinę od domu też może być pięknie! Spacery, kajaki, góry, jeziora, wydmy i puste drogi na wschodzie. To wszystko masz na wyciągnięcie ręki! Może wanna będzie nadal brudna, może nie skosisz trawnika przed domem, ale  za to Ty wrócisz  uśmiechnięty, z masą nowych zdjęć. Zrób pierwszy krok. Odłóż telefon. Odłóż „fejsa”. Wyjdź. Odkryj coś, zrób. Nie siedź. Nie dziadziej, bo dzieci i praca. Odkrywaj! Zwłaszcza, że teraz odkrywanie może dać Ci coś więcej 😉 Jak?

Właśnie tak….

 

Odkrywaj więcej to hasło konkursu organizowanego przez markę Amundsen. Jeśli lubicie podróżować i odkrywać, czy to blisko czy daleko, nie wyłączajcie odbiorników, mam coś dla WAS i nie jest to butelka wódki 😉

 

Amundsen, konkurs, odkrywaj więcej

 

 

Obecnie Amundsen organizuje AMUNDSEN PHOTO AWARDS  –  prestiżowy konkurs fotograficzny, skierowany dla wszystkich, którzy kochają robić zdjęcia. Zarówno do profesjonalistów, jak i do amatorów. W konkursie biorą udział zdjęcia tego, co nieodkryte.. niekoniecznie odległe, na końcu świata, może gdzieś blisko chowa się coś niesamowitego ? W Twoim regionie? Na twoim podwórku? Za domem? W lesie koło domu rodziców? 2 godziny jazdy samochodem, a może tylko 30 minut stąd? Wiem, że warto sprawdzić! 😊

 

Możecie dodawać swoje zdjęcia w 4 kategoriach tematycznych: zwierzęta, ludzie, krajobraz oraz w kategorii specjalnej: zimowa ekspedycja. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 listopada na stronie www.amundsenphotoawards.pl. Ogłoszenie finalistów nastąpi 3 grudnia, a wyłonienie zwycięzców 12 grudnia podczas Gali Finałowej 😊

 

Zdjęcia ocenią ambasadorzy marki Amundsen i osoby, które na fotografii i podróżach znają się świetnie! 😊 Jest ich trzech –  Marcin Dobas, fotograf National Geographic członek międzynarodowego zespołu fotografów Olympus Visionaries, wielbiciel natury i podróżnik, Krzysztof Starnawski, nurek i pasjonat fotografii podwodnej oraz pewnie najbardziej znany szerszemu gronu – Łukasz Nowicki, reporter, prezenter telewizyjny, podróżnik i pasjonat fotografii podróżniczej 😊

 

Amundsen, odkrywaj więcej, konkurs, konkurs fotograficzny

 

 

Do wygrania aparaty i inne fotograficzne gadżety:

Olympus E-PL9 14-41 EZ +obiektyw 45mm/1,8

 Olympus E-M10 III traveler pack (statyw + torba fotograficzna)

 Olympus Tough! TG-5 + pokrowiec neoprenowy

oraz

EIZO, monitor graficzny z serii ColorEdge CS2420

W każdej kategorii  można też wygrać warsztaty fotograficzne z Marcinem Dobasem, więc można podszkolić swoje zdolności 😊 Warsztaty trwają 4 dni, odbywają się w polskich górach, więc nie ma na co czekać!

To co? Są chętni? Ja bym brała udział! 😊

 

PS. Kto poznaje, skąd jest zdjęcie tytułowe? 😊 To jest dopiero cudowne miejsce na wyprawę i zdjęcia!

 

*Wpis zawiera lokowanie konkursu „Odkrywaj więcej”. Konkurs przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich

www.pijodpowiedzialnie.pl

PARTNERZY KONKURSU:

konkurs, Amundsen, Odkrywaj więcej, konlurs fotograficzny, Olympus

konkurs, Amundsen, Odkrywaj więcej, konlurs fotograficzny, Eizo