Pomimo, że uwielbiamy śniadania na mieście od czasu, gdy Maks jest hiper ruchliwym wulkanem energii, chadzamy na nie zdecydowanie rzadziej niż w czasach „przed Maksem” / „Maks-niemowlak”. Wtedy lubiliśmy długie i powolne śniadania, które czasem przeciągały się nawet po obiadu. Leniwe pogryzanie bagietki, świeżo wyciskany sok, prasówka. Idealnie! A teraz? Czy w ogóle są miejsca, w których spokojnie można zjeść śniadanie i pogadać z jednym lub dwójką czterolatków???

 

Pod tym względem idealnie sprawdza się Deli Paris na ul. Kazachskiej 1 w miasteczku Wilanów.  Są śniadania, soki, kawa, wypiekane na miejscu croissainty, ale jest też KĄCIK DLA DZIECI!  Tym sposobem mamy lub rodzice w spokoju jedzą śniadanie, rozmawiają, piją zdrowe koktajle lub kawę, a dzieciaki szaleją w kąciku, w biegu pochłaniając swoje naleśniki! Dla Maksa kącik okazał się na tyle angażujący, że nawet gdy zostaliśmy sami, chciał się nadal bawić, a ja mogłam chwilę popracować na komputerze. Kto pracuje zdalnie i czasem robi to z dzieckiem u boku, wie, że takie sytuacje to wybawienie!

 

śniadanie z dzieckiem, Deli Paris, Miasteczko Wilanów, gdzie na śniadanie, miejsca przyjazne dzieciom

śniadanie z dzieckiem, Deli Paris, Miasteczko Wilanów, gdzie na śniadanie, miejsca przyjazne dzieciom

 

W menu i śniadania, i kanapki, i sałatki, i naleśniki zarówno słodkie, jak i wytrawne. Można skomponować swój zestaw śniadaniowy chociażby z jajecznicą z łososiem, z szynką czy bekonem, z jajkiem sadzonym w papryce, z kiełbaskami albo z twarożkiem z rzodkiewką i szczypiorkiem. My tym razem wybieramy kanapki – bajońską z szynką parmeńską, suszonymi pomidorami, serem camembert, rukolą i bazylią oraz dunkierkę z tuńczykiem, sałatą, pomidorem, jajkiem i szczypiorkiem. 

 

Dzieciaki idą w typowo francuskie przysmaki, czyli naleśniki – z konfiturą oraz z nutellą. I jak na prawdziwych podróżników przystało, od razu zgadują, że na jednym z nich jest Wieża Eiflla.

 

śniadanie z dzieckiem, Deli Paris, Miasteczko Wilanów, gdzie na śniadanie, miejsca przyjazne dzieciom

śniadanie z dzieckiem, Deli Paris, Miasteczko Wilanów, gdzie na śniadanie, miejsca przyjazne dzieciom, naleśniki

śniadanie z dzieckiem, Deli Paris, Miasteczko Wilanów, gdzie na śniadanie, miejsca przyjazne dzieciom

 

Deli Paris to miejsce, które warto zanotować, jeśli chcecie zjeść śniadanie lub coś niewielkiego, a macie na pokładzie żądnego wrażeń kilkulatka. Może nie warto jechać tu z drugiego końca miasta (chyba, że jesteście bardzo zdesperowani;)), ale jeśli macie dość blisko, takie miejsca zawsze się przydają. Na śniadanie ze znajomymi, plotki z przyjaciółką lub po prostu wtedy, gdy nie chce Ci się nic robić i chcesz mieć miejsce, w którym i Ty zjesz, i Twoje dziecko. Ty spędzisz miło czas i ono też. Jedyne „ale”: Maksa trzeba było wyciągać niemal siłą 😉

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

 

DELI PARIS

ul. Kazachska 1 (miasteczko Wilanów)

tel. 22 253 45 25

godziny otwarcia:

codziennie 9-21.00

 

PS. w Deli Paris byliśmy prawie miesiąc temu, paragon zgubiłam, a na stronie nie ma info o cenach, stąd brak info. Ceny kanapek i naleśników mieszczące się w średniej warszawskiej 🙂